کابینت، از صفر تا صد تغییر دکوراسیون آشپزخانه!

کار با اهالی فن: همیشه در هنگام انتخاب کابینت برای دکوراسیون آشپزخانه شما سوالاتی وجود دارد که باید هم از طراح کابینت ها و هم از خودتان بپرسید. در این مطلب می خواهیم شما را در این راه کمک کنیم تا به طرح و تصوری مشخص در طراحی حرفه ای آشپزخانه خود برسید.

blog post

کابینت ترمووودی

در دو بخش اول مروری بر اصول ابتدایی کابینت و نصب آن خواهیم داشت. اهداف شما را از داشتن کابینت و میزان وسعت آن را مشخص و شما را با دیدی جدیدتر نسبت به آن آشنا می کنیم. به گفته کارشناسان گروه رنگین تجارت درین کاری که شما باید انجام دهید این است که نسبت به تصور خود به فهم اولیه ای دست یابید تا پس از آن بتوانید قدم بعدی را بردارید: طراح کابینت خود را انتخاب کرده و کارتان را شروع کنید.

blog post

کابینت ترموودی

بعد از اینکه درمورد امکانات کابینت به اطلاعات اولیه ای دست یافتید می توانید تصور خود از آن را محقق کنید. اگر انتخاب شما جزو گزینه های موجود و آماده بود احتیاجی به تعیین طراح برای کابینت نداشته و کاری که می بایست انجام دهید در نظر گرفتن زمان و هزینه لازم برای نصب آنها خواهد بود. اما در اکثر مواقع و به طور قطع در تمامی مواردی که محصول نیمه سفارشی است باید کابینت را امتحان کرده و به طور کامل با محاسبه و برنامه ریزی نصب کنید.

چنین کاری به شما کمک می کند که همه چیز طبق محدوده ذهنی شما پیش رفته و مانند تصویری که در ذهنتان دارید قرار گیرد. لزوما اینطور نیست که به پاسخ تمام سوال هایتان برسید اما حداقل باید  در رو به رویی با شکل نهایی کابینت های خود به شما کمک کند؛ بنابراین از فرصت پیش آمده استفاده کنید تا تصویری مشخص از آنچه می خواهید در ذهن ایجاد شود.

blog post

کابینت ترموودی

اگر سبک و استایل برای شما اهمیت زیادی دارد می توانید از منابع و سایت هایی که مناسب این کار هستند و یا از ایده هایی در خانه های دوستانتان، تلویزیون و یا مجلات استفاده مفیدی داشته باشید. نکته قابل اهمیت این است که بتوانید نمونه ای خاص از کابینت را انتخاب کنید که برایتان جذاب و مناسب باشد.

نکته قابل اهمیت دیگری که وجود دارد توجه به عملکرد اولیه است. آیا هدف شما نمایش کابینت هاست یا قرار دادن وسایل در آنها و یا بهبود کارآیی روزانه؟

اگر هم در شرایطی قرار گرفتید که یکی بر دیگری اولویت بیشتری داشت باید به این توجه کنید که نگرانی اولیه شما در سبک و استایل کابینت است و یا عملکرد آن؟ پس پیشنهاد ما برای شما این است که اولویت های خود را در ابتدا تعیین کنید تا با تدارکات و طراحی خوب و مناسب نیازی به ترجیح یکی بر دیگری نباشد.

blog post

کابینت و کمد ترموودی

جزییات کابینت مورد انتظار خود را مشخص کنید

حالا بیایید به تصاویری که ساخته اید نگاهی بیاندازیم. از بین تصاویری که دارید یکی را انتخاب کرده و دلیل این گزینش را بیان کنید. برای مثال می توانید نمونه کابینت های رنگین تجارت درین را در همین مقاله ببینید. تعیین کنید که دقیقا چه چیزی در این تصویر و به خصوص کابینت های آن توجه شما را بیشتر جلب کرده است:

blog post

کفپوش چوبی منزل

اینها ساده ترین کابینت هایی هستند که تا به حال دیده اید و هیچ فضایی برای نمایش و زوایای قابل مشاهده در آن وجود ندارد یا حتی به نظرتان بیاید که کابینت باید صاف و براق بوده و پوششی کاملا سفید رنگ و یا استایلی اروپایی داشته باشد که چارچوب مشخصی نخواهد داشت. درهای آن کاملا صاف بوده و دسته های آن بسیار بزرگ باشند. حتی امکان دارد شما جذب دکوراسیون و فضایی شوید که سومندگرتر باشد، به گونه ای که برای مثال طرحی U شکل و پس زمینه ای با دیوارپوش هایی یکسان داشته باشد. شاید هم جزو افرادی باشید که از سقف های بلند و پنجره های افقی لذت می برند.

این کابینت ها قطعا به طور ویژه ای ساخته شده و از تکنیک هایی برای ایجاد فضایی بیشتر استفاده کرده اند. برای مثال می توانید همراه با ایجاد زیبایی و حاشیه سازی برای کابینت های خود در بالای طبقه های پایینی نیز کمدی تعبیه کنید.

blog post

کابینت ترموودی

برای جزیره آشپزخانه خود نیز می توانید از درهای بادبزنی در کنار سینک و یا قسمتی که کابینت ها به اتمام می رسند نیز استفاده کنید. محدوده ای که هود شما قرار می گیرد نیز می تواند رو به روی سقف قرار بگیرد. همچنین ممکن است به ترکیب کابینت های سبز رنگ و گرانیت طوسی سفیدی که در بالای آن قرار می گیرد هم علاقمند باشید.

برای رسیدن به منظره خیالی خود باید در ابتدا از تمامی بررسی های انجام شده خود مطمئن شوید. قطعا گزینه های مختلف دیگری نیز پیش روی شما قرار خواهد گرفت:

برای مستحکم سازی کابینت ها می توانید از چوب و یا تخته سنگ استفاده کنید. هم چنین کف زمین با رنگ تیره و سقف سفید و یا استفاده از فلز برنج در لوازم خانه نیز از موارد پیشنهادی دیگری خواهد بود که باید در آنها به اتفاق نظر برسید.

به این نکته توجه داشته باشید که برای هرکدام از تصمیماتی که در زیبا و خاص تر کردن دکوراسیون آشپزخانه خود خواهید داشت باید آزمون و خطا را نیز در نظر بگیرید تا از تناسب آنها با فضا داخلی خود مطمئن شوید.

blog post

کابینت ترموودی

طراح کابینت های خود را انتخاب کنید

وقتی زمان طراحی کابینت ها فرا می رسد همه به سراغ معمارها، طراحان، سازندگان و به خصوص طراحان کابینت و مراکز فروش آن می روند. همه این افراد می توانند در طراحی کابینت به شما کمک کنند اما چگونه می توانید یکی از آنها را به درستی انتخاب کنید؟

در این زمان نباید فقط به عنوانِ کاری این افراد توجه کنید بلکه موضوع قابل اهمیت بررسی سوابق و تجربه های موفق آنهاست. در این شرایط باید مشخص کنید که این نمونه ها با آنچه که می خواهید مطابقت و شباهت دارد یا نه؟ همچنین می توانید با مشتریان قبلی آنان نیز گفتگو کرده و از درصد رضایت آنها چه در طول زمان کار و چه عملکرد نهایی آن آگاه شوید.

همچنین می توانید از طراحان بالقوه نیز کمک بگیرید. مطمئن شوید که می توانند انتظارات شما را برآورده کرده و حتی در طول انجام پروژه نیز به نظرات و تغییراتی که توقع دارید توجه کنند.

اگر در زمان بررسی و مرور تجربه های گذشته آنان با ایده های طراحی منحصر به فردشان رو به رو شدید می توانید مطمئن و خاطر جمع شوید که سزاوار هستند.

وقتی طرح ایده آلی خود را با یک طراح آینده نگر مطرح می کنید باید این موضوع را در نظر خود داشته باشید که چقدر پذیرای این ایده است؟ باید طراحی را پیدا کنید که بین شنیدن ایده های شما و نصیحت کردن شما تناسبی ایجاد کند.

blog post

کابینت و کمد ترموودی

نکات طراح کابینت را بشنوید

بعد از اینکه طراح خود را انتخاب و ایده های مورد نظرتان را برای او بیان کردید وقت آن می رسد که به ایده ها و نظرات او گوش کنید چرا که امکان دارد بعضی تصوراتی که در ذهن شما وجود دارد با روش های صحیح دکوراسیون تناقض داشته باشد. دقیقا در همین قسمت است که به لزوم وجود یک طراح حرفه ای پی می برید. از طراح خود بخواهید که در صحبت هایش از تصویری که مجسم کرده و نیاز دارید بگوید. یک طراح خوب در ابتدا متدی از تناسب آشپزخانه ایده آل شما با آن چیزی که باید تحقق پیدا کند ارائه می دهد و شما نیز باید او را به عنوان راهنما و رهبر برای پیشروی در این پروژه بپذیرید. بعد از مطالعه این مقاله قطعا می توانید اطلاعات اولیه ای درباره نصب و انتخاب کابینت خود به دست آورده و در ادامه این روند نیز می توانید با تمامی مواردی که طراح شما توانایی اجرای آن را دارد آشنا شوید.

blog post

کابینت و کمد ترموودی

وقت خود را به بررسی طراحی کابینت اختصاص دهید

معمولا اشتباه رایجی که صورت می گیرد این است که افراد زمان کافی و لازمی را برای مرور طرح خود اختصاص نمی دهند و خیلی سریع تصویب کرده و امضا می کنند. در بیشتر موارد طراحان بعد از اولین ملاقات با شما حدود یک هفته  برای ایجاد اولین طرح وقت صرف می کنند. کاری که شما باید در این زمان انجام دهید این است که بعد از تحویل گرفتن طرح اولیه، زمان مناسب و کافی را برای بررسی بخش های مختلف کابینت اختصاص دهید. حداقل، طرح مورد نظر باید دارای یک پلن کف بوده و همه چیز را از بالا مشخص کند. بعضی از طراحان نیز از روش های 3d برای مشخص کردن طرح خود استفاده می کنند تا فضاها به طور کامل مشخص گردند.

در صورت امکان با نوار اندازه گیری در فضای اتاق راه رفته و سعی کنید که هر بخش را تجسم کنید. باید مطمئن شوید که هیچ چیزی نسبت به صحبت هایی که داشته اید جا نیوفتاده باشد. همچنین سعی کنید فضا را با وجود کابینت ها با طرح مورد نظر احساس کنید و از زیبایی آن خاطرجمع شوید. تصور نکنید که قطعا طراح شما کار درست را انجام می دهد چرا که چیزی که اهمیت دارد رضایت شماست؛ بنابراین باید زمانی کافی و لازم برای اطمینان و رضایتمندی خود از طرحی که ارائه شده است اختصاص دهید.

blog post

کابینت ترموودی

برقراری ارتباط مناسب با کابینت ساز و طراح

قطعا با نگرانی هایی رو به رو خواهید شد که بعضی از آنها به بهتر شدن روند کاری شما منجر شده و بعضی نمی شوند. امکان این وجود دارد که طراح شما از بعضی انتظارات شما منحرف شده و فاصله بگیرد. در این شرایط شما باید بفهمید که چرا این اتفاق افتاد. از او پرس و جو کنید اگر پاسخی مناسب و قانع کننده داد که مشکلی نخواهد بود اما ممکن است عکس آن عمل کرده و باعث نارضایتی شما شود در این شرایط قبل از اینکه کار را شروع کند می توانید یک شانس دوباره به او ببخشید.

بعد از طرح اولیه امکان ایجاد تغییراتی وجود دارد. یک طراح حرفه ای و خوب در عین شنیدن ایده های شما قطعا امکان ایجاد این تغییرات را برای شما توضیح خواهد داد.

امکان این وجود دارد که با شرایطی مواجه شوید که کاملا با رویا و ایده آل خود فاصله بگیرید. این در شرایطی است که طراح شما به نظرات شما گوش نداده و کار خود را انجام دهد. در این زمان می توانید با گروهی دیگر درمورد این موضوع بحث و گفتگو کنید. گاهی صحبت و گفتگو با فردی خارج از پروژه مثل سازنده یا معمار می توانند راهکار بسیار مناسبی به حساب آید.

blog post

کابینت و کمد ترموودی

سازش با طراح کابینت

منظور از سازش معنای منفی آن نیست. در چنین پروژه هایی ممکن است در عناصر و موارد مختلفی مثل قیمت و عقیده دچار اختلاف شوید. پس لازم است در بعضی مواقع نسبت به برنامه ای که در ذهن خود دارید سازش داشته باشید. اگر هم چند اولویت دارید می توانید بر حسب شرایط نمونه هایی که قطعا اتفاق خواهند افتاد را انتخاب کنید.

از سازنده کابینت توصیه و پیشنهاد بخواهید

توصیه من در زمانی که با سازنده کابینت کار می کنید این است که به سازنده و طراح خود اعتماد کنید. سازنده و طراحان خوب و حرفه ای هزاران پروژه و تجربه های موفقی دارند که در نتیجه آنها مشتریان زیادی رضایت کافی داشته اند؛ بنابراین سعی می کنند رضایت شما را نیز جلب کنند. کابینت سازان خوب و موفق را می توانید به راحتی پیدا کرده و بشناسید، چنین افرادی می توانند به آسانی با شما به توافق برسند. توصیه من این است که بعد از تعیین طرح کابینت خود از سازنده کابینت توصیه و پیشنهاد دریافت کنید.

کار شما این است که به سراغ بهترین پیشنهاداتی که مناسب شماست بروید. در نظر گرفتن مقدار هزینه ای که صرف می کنید نیز قطعا می تواند نصیحتی از جانب سازنده و طراح شما باشد. برای اینکه از کیفیت نهایی کار خود به اطمینان برسید می توانید به پیشنهاد طراح و سازنده به سراغ کابینت سازی بروید که شهرت و محبوبیت بیشتری دارد.

صبر در طراحی و اجرای کابینت

کابینت های خاص و زیبا معمولا به حدود دو ماه زمان برای ساخته شدن و یک هفته یا بیشتر برای نصب خود احتیاج دارند. بعد از اینکه تمام انتخاب های خود را انجام دادید احتیاج به صبر و حوصله خواهید داشت تا به نتیجه دلخواهتان برسید.

در این دوره زمانی از هرگونه نگرانی و هراس دوری کنید. قطعا این دوره به نظرتان طولانی آمده و درنتیجه نگرانی ها نیز بیشتر خواهند شد. اما اگر مطالعات و دقت کافی را در انتخاب طراح و کابینت ساز خود داشته باشید قطعا به بهترین نتیجه خواهید رسید.

در این مطلب نمونه پروژه های اجرایی گروه رنگین تجارت درین را مشاهده کردید که تولید کننده کابینت های ترموودی لاکچری کلاسیک و مدرن هستند و افتخار دارند ایده های شما را طراحی و به مرحله ساخت و اجرا برسانند. همچنین گروه رنگین تجارت درین تولید کننده انواع مبلمان و فرنیچر لاکچری، پرگولا، آلاچیق، روشویی و... از جنس ترموود می باشد.

برای دیدن نمونه کارهای بیشتری از گروه رنگین تجارت درین به پروفایل این گروه در اهالی فن چیدانه سر زده و اطلاعات تماس آن ها را مشاهده نمایید.

منبع: Houzz | مترجم: طلوع حقیقت | تحریریه چیدانه

نویسنده:

کارشناسی مهندسی معماری از دانشگاه سراسری شیراز - دانشکده هنر و معماری کارشناسی ارشد طراحی داخلی از دانشگاه سوره - دانشکده معماری مدیر محتوا در وبسایت چیدانه نویسنده در مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
اندازه های استاندارد کابینت، 10 نکته برای نصب کابینت های بالایی!

اندازه های استاندارد کابینت، 10 نکته برای نصب کابینت های بالایی!

1398/12/21 ادامه مطلب
کابینت سفید و رنگ چوب، یک تیر و دو نشان!

کابینت سفید و رنگ چوب، یک تیر و دو نشان!

1399/11/27 ادامه مطلب
طراحی داخلی منزل ایرانی، زیبا و به روز به سبک ساناز و حسام!

طراحی داخلی منزل ایرانی، زیبا و به روز به سبک ساناز و حسام!

کسب و کارها پیشنهادی
مبلینا certificate
مبلینا

مبلینا

گروه صنعتی الکومودو certificate
گروه صنعتی الکومودو

گروه صنعتی الکومودو

 گروه معماری داخلی و دکوراسیون سمیرا رضاپور certificate
 گروه معماری داخلی و دکوراسیون سمیرا رضاپور

گروه معماری داخلی و دکوراسیون سمیرا رضاپور

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent