Chidaneh.com placeholder image

8 دیوار که دل شما را می برند!

به قلم: مژگان احمدی

دیوارپوش: اگر از آن دسته آدم هایی هستید که دوست دارند لباسی راحت و ساده به تن کنند و بعد یک گردنبند بزرگ یا دامنی روشن یا کفش‌هایی با پاشنه‌های بسیار بلند چاشنی آن کنند. در این مطلب هشت دیوار را برایتان معرفی می کنیم که مانند همان گردنبند و کفش در فضاهای ساده به عنوان چاشنی عمل می کنند. با چیدانه در طراحی دکوراسیون منزل تان همراه شوید.

ایجاد دیوار تاکیدی

شاید راحت‌ترین راه ایجاد یک دیوار تاکیدی این است که یک دیوار را با رنگی شاد رنگ‌آمیزی کنید. در اینجا تابلوها بازتابی از دیوارها هستند و بدین ترتیب اجزای اتاق به هم وصل شده و اتاق حالتی یکپارچه پیدا کرده است.

کارانا دکور

دلیل کارایی دیوار تاکیدی: نه تنها اگر این لکه رنگی وجود نداشت اتاق حالتی کاملا خنثی به خود می‌گرفت، بلکه در حالت عادی اتاق نور چندانی هم به خود نمی‌گیرد. از آنجایی که دیوار روبروی یکی از پنجره‌ها به رنگی روشن درآمده، نور در تمام اتاق بازتابانده می‌شود و این موضوع باعث می‌شود اتاق بزرگتر به نظر برسد.

مطلب پیشنهادی: 8 ایده طراحی دیوار در دکوراسیون داخلی منزل

دیوارهای تاکیدی برای اتاق کودک هم ایده‌ای عالی محسوب می‌شوند. در اینجا یک برچسب دیواری موقت در میان رنگ زرد چسبانده شده تا تاثیر آن را ملایم‌تر کند.

دلیل کارایی دیوار تاکیدی: زرد آفتابی فارغ از جنسیت کودک، به اتاق او حالتی شوخ و شنگ و نورانی می‌بخشد.

دیوارهای شومینه شدیدا مستعد دیوارهای تاکیدی هستند. از رنگ‌کردن پانل‌های چوبی موجود با رنگ های هیجان انگیز نترسید. هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید این پانل‌ها حتما باید رنگی خنثی داشته باشند.

دلیل کارایی دیوار تاکیدی: آبی روشن دیوارها بازتابی از سرمه‌ای سرد مبل‌ها است و از یک سو اجزای اتاق را به هم متصل کرده و از سوی دیگر اتاق را کمی زنده‌تر می‌کند.

اگر تصور یک دیوار روشن نگرانتان می‌کند به استفاده از دیوارهای بافت‌دار یا طرح‌دار – یا هر دو با هم – برای تاکید گذاشتن بر روی یک دیوار خاص فکر کنید. این دیوار موزاییکی زیبا با استفاده از موزاییک‌های شیشه‌ای ساخته شده است.

دلیل کارایی دیوار تاکیدی: کاشی آبی یا سبز به تنهایی برای این فضای شاهانه که شبیه اسپا هم هست، مناسب نبود و چشم را اذیت می‌کرد. ولی استفاده از هر دو آن‌ها به صورت موزاییک‌های راه‌راه در عین اضافه کردن رنگ به دیوار حالت خنثی دیوار را هم حفظ کرده است.
مطلب پیشنهادی: سرویس بهداشتی متفاوت با کاغذ دیواری

این برجسته‌کاری هندسی بافت‌دار با استفاده از ماسه‌سنگ‌ ساخته شده است. این دیوار نشان می‌دهد که حتی کسانی که به هیچ عنوان علاقه‌ای به استفاده از رنگ ندارند هم می‌توانند به خوبی از دکورهای تاکیدی استفاده کنند.

دلیل کارایی دیوار تاکیدی: رنگ ممکن است در دیواری که به این اندازه بزرگ باشد حالتی خفه‌کننده به خود بگیرد و از حالت مینیمال معماری کم کند. سنگ بافت‌دار و حالت‌داری که اینجا استفاده شده بدون این که صدای خیلی بلندی در فضا داشته باشد باعث ایجاد جذابیت می‌شود.

دیوار پشت تخت هم جای بسیار مناسبی برای بیان شخصی و تاکید است. با این که در این دیوار قالب‌هایی بصورت شبکه‌ای برای هماهنگی با تابلوها ایجاد شده ولی برای ایجاد تصویری مشابه احتیاجی به قالب نیست و تنها چیزی که نیاز است یک سطل رنگ و نوار چسب است، یا اگر نوار چسب ندارید، دستی بدون لرزش.

دلیل کارایی دیوار تاکیدی: جزییات به کار رفته در این دیوار به حفظ تقارن در دیوار کمک کرده و در عین حال یک نقطه تمرکز جذاب هم بوجود می‌آوردند. رنگ آبی و قالب‌گیری روی دیوار کمی حالت مردانه ایجاد می‌کند و پروانه‌ها و روکش تخت حالتی زنانه دارند. بدین ترتیب فضای اتاق برای همه مناسب است.

در اینجا، جا دادن دستشویی در پشت یک دیوار از چوب کارنشده بلوط سفید هم فضا را بزرگ کرده و هم تاثیر فضا در این اتاق مستر کوچک را بسیار بیشتر از حالت اولیه کرده است.

دلیل کارایی دیوار تاکیدی: به جای استفاده از روکش و رنگ برای دیوار، بافت و نرمی خود چوب نگه داشته شده تا در مقابل آبی تیره سرامیک‌های پشت و دیوارهای کناری که از آجر بدون روکش بودند قرار بگیرند و با ایجاد حالتی گرم و شخصی از جدیت فضا بکاهد.

 تبدیل این دیوار به یک اثر هنری به سبک گچ‌کاری ونیزی و الهام گرفته شده از آثار نقاشی روتکو، به راهرو ورودی جذابیتی فراوان بخشیده است. هنرمندان در ابتدا با استفاده از دو رنگ گچ، سایه‌ روشن‌های مختلفی ایجاد کرده و بعد با اضافه کردن ترکیباتی جدید به دو رنگ اولیه و گذاشتن آن‌ها بصورت عمودی جلوه‌ای زیبا پدید آوردند.

دلیل کارایی دیوار تاکیدی: دیوارهای لخت و بزرگ باعث می‌شوند فضای ورودی خالی به نظر برسد ولی تبدیل یک دیوار به یک فرسکو(شیوه ای از نقاشی که بر روی کف، سقف و دیوار به کار برده می شود) باعث گرم شدن فضا و ایجاد جذابیت در آن می‌شود.

اگر برای طراحی دیوار دکوراسیون قسمتی از منزل خود به کمک احتیاج دارید می توانید به اهالی فن مراجعه کنید.

مطلب پیشنهادی: دیوار آجری ارزان ، تحولی در دکوراسیون داخلی

تزئین دیوارها با تکه های روزنامه

دیوارهای خوش رنگ و لعاب با 13 کاغذ دیواری

منبع: houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
aysal در تاریخ 16 تیر 1393
مطلب بسیار کاربردی وجذابی بود ممنون
nazanin kd در تاریخ 17 تیر 1393
هرکدام از این ایده ها در نوع خود بسیار کاربردی و جالب بودند.ممنون و یک خسته نباشید واسه هیت تحریریه چیدانه عزیز.

ثبت دیدگاه