بازسازی ساختمان اداری، دکوراسیونی که زیر و رو شد!

بازسازی: یکی از شاخه های پرطرفدار معماری و طراحی داخلی بازسازی است. بازسازی یک فضا می تواند ظاهر کسل کننده و یکنواخت فضای داخلی شما را دگرگون کند و ظاهری مدرن وخواستنی به آن ببخشد. بازساز معمولا برای فضاهای مختلف و با کاربری های گوناگون صورت می گیرد. امروز در چیدانه با گروه معماری آوید همراه شدیم تا صفر تا صد بازسازی یک فضای اداری را با هم بررسی کنیم پس با ما همراه باشید.

blog post

بازسازی و چیدمان اداری (قبل)

نگاهی اجمالی به فضا پیش از بازسازی

همان طور می بینید فضای اداری مذکور دارای دیوارهای خالی، نورپردازی غیر مطلوب و عدم چیدمان مناسب مبلمان برای یک فضای اداری بود که همین امر نیاز به بازسازی و تغییر چیدمان فضا را برای کارفرما دو چندان می کرد.

blog post

بازسازی و چیدمان اداری (قبل)

یکی دیگر از چالش هایی که در روند بازسازی نیاز به انتخاب مبلمان مناسب در فضا را دو چندان می کرد پنجره های بدون پرده و حایل بود که سبب ایجاد فضایی نامطلوب و آزار دهنده برای فعالیت های کاری شده بود. و همچنین عدم چیدمان مناسب گل و گیاه در فضای مذکور بود که کارفرما را به انتخاب گروه معماری آوید برای بازسازی فضای مذکور واداشت.

blog post

بازسازی ساختمان اداری

روند بازسازی فضای اداری

در جریان روند بازسازی ساختمان اداری با توجه به چالش های پروژه و نیاز کارفرما، در مرحله ی اول اقدام تقسیم بندی فضایی نمودند به نحوه ی که تمامی ریز فضاهای مورد نیاز کارفرما به صورت مجزا و مستقل از هم عمل کرده و مبلمان ویژه و مخصوص به خود را داشته باشند.

blog post

بازسازی و چیدمان اداری (بعد)

بازسازی و طراحی نورپردازی

همچنین با توجه به نیاز فضا به نور مطلوب گروه معماری آوید اقدام به طراحی نورپردازی مناسب با توجه به کاربری پروژه نمودند، انتخاب نورپردازی نقطه ای برای تاکید در فضا در ترکیب با نورپردازی دکوراتیو برای بخش نشیمن مهمان سبب شد که علاوه بر عملکردی بودن نورپردازی در ظاهر فضای اداری مذکور تفاوت شایانی را ایجاد نماید.

blog post

بازسازی و چیدمان اداری (بعد)

انتخاب پرده شید برای فضای اداری

همان طور که گفته شد در بخش پیش از بازسازی پنجره های فضای مذکور فاقد پرده و حایل بود که با انتخاب پرده شید مناسب با کاربری فضا و همرنگ با تم گرم محیط، بعد و عمق مناسب مطلوب فضای اداری در فضا ایجاد شد.

blog post

بازسازی و چیدمان اداری (بعد)

انتخاب کتابخانه متناسب با فضای اداری

با توجه به نیاز فضای اداری برای آرشیو اسناد و مدارک تیم آوید اقدام به ساخت کتابخانه دیواری وکمد در بخش ورودی و سایر فضاهای اداری نمود که به طبقه بندی و نظم دهی فضای مذکور کمک بسزایی نموده است.

blog post

طراحی نورپردازی

انتخاب فضای مناسب برای گلدان ها

با توجه به تم گرم مبلمان موجود در فضا و همچنین حضور گل و گیاه در فضای پیش از بازسازی فضای اداری تیم آوید تصمیم به قراردان گلدان ها در فضایی مناسب و به صورت گسترده در بخش های مختلف  از ریزفضاهای اداری نمود که علاوه بر تلطیف فضا نقش موثری در ترکیب رنگی موجود در فضا و هارمونی مبلمان کرم قهوه ای، کوسن های زرد رنگ و رنگ سبز گیاهان در فضا داشته است.

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر از این گروه و دستیابی به اطلاعات تماس آن ها می توانید به پروفایل اهالی فن گروه معماری آوید در وبسایت چیدانه مراجعه کنید. 

نویسنده: ثمینا فراهانی| تحریریه چیدانه

نویسنده:

فارغ التحصیل کارشناسی معماری نویسنده و مترجم آزاد مباحث معماری دبیر تحریریه بخش معماری وبسایت چیدانه و مجله منزل کارشناس محتوا در وبسایت معماری و دکوراسیون داخلی چیدانه نویسنده و ژورنالیست معماری در مجله معماری و دکوراسیون داخلی منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
دیزاین اداری، دکوراسیون بی نظیر دفتر اداری سهیل

دیزاین اداری، دکوراسیون بی نظیر دفتر اداری سهیل

دکوراسیون دفتر کار مدرن، با ست جذاب سبز و قهوه ای

دکوراسیون دفتر کار مدرن، با ست جذاب سبز و قهوه ای

طراحی دفتر اداری آبی، گالری و شوروم مکعب آبی

طراحی دفتر اداری آبی، گالری و شوروم مکعب آبی

کسب و کارها پیشنهادی
مبلمان و اکسسوری ایمان دکور certificate
مبلمان و اکسسوری ایمان دکور

مبلمان و اکسسوری ایمان دکور

تولیدی ساعت ارس certificate
تولیدی ساعت ارس

تولیدی ساعت ارس

کابینت هیمان certificate
کابینت هیمان

کابینت هیمان

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent