Chidaneh.com placeholder image

سرامیک‌ها ی خانه تان برق می زند اگر …

به قلم: تحریریه چیدانه

خانه داری: سرامیک ها معمولا در رنگ های مختلف وجود دارند و شاید نمایان بودن لکه روی آن ها به رنگشان مربوط باشد اما در هر صورت نیاز است تا سریعا پاک و تمیز شود. تمیز کردن هر بخشی از خانه فوت و فن های مخصوص به خودش را دارد و می توان با دانستن نکات خاصی خانه را کاملا تمیز کرد. از بخش های بسیار مهمی که بسیار دیده می شود سرامیک ها هستند که باید نحوه تمیز کردن و لکه برداری آن ها را دقیقا بدانید.

 

مبلمان اداری راحتیران

  برای لکه بری سرامیک ها ساده ترین راه استفاده از بخار شو هاست که با آب خالص هم به دلیل فشار زیاد و بخار آب لکه ها را از بین می رود. البته باید دقت داشته باشید که میزان حرارت آب بخارشو زیاد نباشد.

 می توان از وایتکس خالص بدون آب نیز استفاده کرد نکته ی قابل توجه و البته ایمنی که در این مورد باید رعایت شود استفاده از یک تی است تا وایتکس با دست تماس نداشته باشد. البته دقت داشته باشید که خیلی سریع باید با آب وایتکس را تمیز کنید.

 درز بین کاشی ها را می توان با یک پارچه ی نمدار تمیز کرد که التبه زحمت زیادی دارد ولی تمیزی بسیار زیادی به همراه خواهد داشت. همچنین می توانید از یک گچ برای لعاب کاری مجدد استفاده کنید.

 قبل از لکه گیری باید به طور کامل گردو خاک روی سرامیک را برطرف کنید. گرد و خاکی که روی سرامیک ها قرار دارد باعث می شود تا لکه های جدید ایجاد شود و قدیمی ها نیز درست پاک نمی شوند.

جوش شیرین ماده ایست که می توان از آن برای لکه بری نیز استفاده کرد همچنین سرامیک ها را بسیار عالی تمیز و لکه برداری می کند. این ماده می تواند در براق کردن سرامیک ها نیز کمک بسزایی کند.

 بهترین راه برای جلوگیری از به وجود آمدن لکه های سخت و پاک نشدنی روی سرامیک ها شستشوی آن ها به طور مداوم است. به محض به وجود آمدن لکه با یک اسفنج خیس آن را از بین ببرید.

منبع:بیتوته

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
maria در تاریخ 24 تیر 1393
به نکات مفیدی اشاره کردین
آرزو در تاریخ 24 تیر 1393
جوش شیرین رو من امتحان کردم خیلییییی خوبه
sima در تاریخ 25 تیر 1393
merc vaghean nokate mofidi boodan
مریم1340 در تاریخ 29 تیر 1394
بسیارمفیدوکاربردی ست ممنون لطفادرموردنظافت منزل مطالب بیشتری بنویسید ممنون
ایزدی در تاریخ 13 شهریور 1396
دست گلتون درد نکنه مطالب بسیار عالی و کاربردی هستن آفرین

ثبت دیدگاه