visibility 5701 today 1396/6/17

جای میز کامپیوتر در خانه، کجا بهتر است؟

اتاق کارامروزه کامپیوتر و لپ تاپ به عنوان یکی از عناصر اصلی در هر خانه ای وجود دارد. در واقع اهمیت و الزام انجام فعالیت های اینترنتی نیاز به این عنصر را در فضای هر خانه ای دو چندان می کند. میز کامپیوتر به عنوان یکی از عناصر کلیدی اتاق کار و یا اتاق خواب مطرح می شود. در خانه های ایرانی به طور کلی فضای مجزایی با عنوان اتاق کار وجود ندارد و این فضا معمولا با اتاق خواب و یا اتاق کودک ادغام می شود. به همین منظور می خواهیم بدانیم بهترین فضا برای قرار دادن میز کامپیوتر کجاست؟ پس برای دانستن جای میز کامپیوتر مناسب در خانه با این مطلب از چیدانه همراه باشید. 

blog post

طراحی اتاق کار

میز کامپیوتر در فرو رفتگی های دیوار 

یکی از بهترین فضاها برای جای میز کامپیوتر در خانه فرورفتگی های دیوار می باشد. که می توانید مطابق با ابعاد آن قسمت میز مناسب را تهیه کنید. این کار به شما این امکان را می دهد که فضای دنجی برای فعالیت های خود داشته باشید و  ابعاد میزتان فضای شما را کوچک نکند. همان طور که در تصویر می بینید طراح از فضای کوچک خانه، بیشترین استفاده را کرده است و میز تحریر چوبی در کنار شلف ها و طبقه بندی های چوبی زیبایی خاصی را خلق کرده است.

blog post

دکوراسیون داخلی پروژه سعادت آباد

میز کامپیوتر رو به دیوار 

اگر فضایی که برای میز کامپیوتر انتخاب کرده اید اتاق فرزندتان است و یا زمان زیادی را در خانه صرف انجام امور رایانه ای می کنید. بهتر است میز شما وسیع تر و در غالب یک ست میز تحریر باشد که با توجه به ابعاد فضایی تان آن را تهیه کنید. استفاده از شلف ها و طبقه های چوبی در فضای بالایی میز تحریر شخصیت و هویت مجزایی به این بخش از اتاق شما می بخشد، ضمن آنکه کمک شایانی در طبقه بندی و نظم دهی فضای اتاق شما نیز خواهد داشد.  

blog post

ترکیب رنگ آبی و سفید در دکورسیون داخلی

دیوار رو به میز کامپیوتر

وقتی میز کامپیوتر را رو به دیوار انتخاب می کنید با توجه داشته باشید که طرح دیوار مقابلتان را چگونه باید باشد. اگر دیوارتان کاغذ دیواری شلوغ با رنگ های تند و مخل تمرکز دارد پس آن دیوار مناسب برای قراردادن میز کامپیوتر نمی باشد. بهتر است میزتان را پشت به دیوار قرار دهید در بند بعد الزمات قرار دادن در کامپیوتر پشت به دیوار را برای تان توضیح می دهیم.

blog post

میز کار دکوراتیو

میز کامپیوتر پشت به دیوار 

با انتخاب یک میز دکوراتیو می توانید، میز کامپیوترتان را تبدیل به یک عنصر شاخص در فضای داخلی تان نمایید. همان طور که در تصویر می بینید برای میزهای اینچنینی بهتر است از لپ تاپ استفاده نمایید چرا که فضای مناسب برای قرار دادن کیس و سایر جزییات کامپیوتر را ندارد.

blog post

دکوراسیون اتاق کار هنری

میز کامپیوتر پشت به پنجره 

در انتخاب چنین فضایی برای جای میز کامپیوتر دقت داشته باشید که زاویه مانیتور شما طوری قرار بگیرد که نور آفتاب دید شما نسبت به صفحه را مختل نکند. همچنین توجه داشته باشید که از قرار دادن لوازم اضافی که ظاهر میز کار شما را شلوغ می کنند بپرهیزید بخصوص اگر اتاق شما کوچک است. 

blog post

عکاسی ازاتاق کار آپارتمان خانم نجفی زاده

میز کامپیوتر در خانه های کوچک 

اگر فضای خانه ی شما کوچک است بنابراین ابعاد و طرح میز مهمترین نکته پیش از انتخاب فضای میز کامپیوتر است. بهتر است برای چنین فضاهایی از میزهای کم جا با رنگ روشن استفاده کنید. همچنین محیط اطراف میز را خلوت نگه دارید چرا که اغتشاش بصری سبب از بین بردن تمرکز شما برای انجام فعالیت هایتان می شود. 

blog post

طراحی اتاق کار به سبک تلفیقی

جای میز کامپیوتر ایده آل 

همان طور که در این تصویر می بینید این میز کامپیوتر شیشه ای رو به یک دیوار سفید در کنار کتابخانه قرار گرفته است. انتخاب ابعاد و مدل مناسب برای این میز در کنار نورپردازی اصلی و جانبی همچنین همجواری با کتابخانه توانسته فضای ایده آلی را برای فعالیت و کار در منزل ایجاد نماید که می تواند الگوی مناسبی برای چیدمان شما نیز باشد.

اگر به دنبال خرید یک میز کامپیوتر مناسب برای منزلتان هستید بهتر است پیش از رفتن به بازار به بخش صندلی و میز تحریر از ویترین کالاهای چیدانه سر بزنید تا بتوانید انتخاب ساده و مطمئن تری داشته باشید. 

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه چیدانه

نویسنده:

فارغ التحصیل کارشناسی معماری نویسنده و مترجم آزاد مباحث معماری دبیر تحریریه بخش معماری وبسایت چیدانه و مجله منزل کارشناس محتوا در وبسایت معماری و دکوراسیون داخلی چیدانه نویسنده و ژورنالیست معماری در مجله معماری و دکوراسیون داخلی منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
طراحی دکوراسیون اتاق کار نویسندگان، جایی برای نوشتن!

طراحی دکوراسیون اتاق کار نویسندگان، جایی برای نوشتن!

صندلی کامپیوتر، با خیال راحت بشین سر کارت!

صندلی کامپیوتر، با خیال راحت بشین سر کارت!

میز تحریر نوجوان، ساده‌های دخترانه و پسرانه!

میز تحریر نوجوان، ساده‌های دخترانه و پسرانه!

کسب و کارها پیشنهادی
گالری فرش یاس certificate
گالری فرش یاس

گالری فرش یاس

باربیکیو، آتشدان و اجاق هیزمی هرمان _ اسپوتا certificate
باربیکیو، آتشدان و اجاق هیزمی هرمان _ اسپوتا

باربیکیو، آتشدان و اجاق هیزمی هرمان _ اسپوتا

مبلمان آرافرم certificate
مبلمان آرافرم

مبلمان آرافرم

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent