visibility 7966 today 1399/10/7

دکوراسیون با فرش ایرانی، هر فضا چه طرح و رنگی؟

اگر به خانه های غربی در چند صد سال اخیر نگاهی بیاندازید متوجه خواهید شد که فرش‌ها و قالیچه‌های ایرانی حضور پررنگی در خانه‌های غربی داشته‌اند. در واقع فرش‌ها و قالیچه‌های شرقی از قرن 16 وارد فضاهای داخلی خانه‌های غربی شده‌اند. دلیل این امر چیست؟ فرش‌ها و قالیچه‌ها اتاق را زیبا، جذاب، و خاص می‌کنند، و این کار را سریع و بدون هیچ دردسری انجام می‌دهند. در این ویدیو با برند سهامی فرش همراه شدیم تا ویژگی های فرش مناسب برای هر فضا را بررسی کنیم.

 

دکوراسیون با فرش ایرانی

با وجود تنوع بالایی که در فرش های ایرانی وجود دارد، باید برای هر فضا متناسب با کاربرد و استفاده طرح و رنگ فرش انتخاب شود. ممکن است فرش که برای اتاق خواب استفاده می کنید برای استفاده در نشیمن مناسب نباشد. بنابراین قبل از هر انتخاب بهتر است این ویژگی ها را بشناسید:

  • فرش ایرانی مناسب نشیمن
  • فرش ایرانی برای اتاق خواب
  • انتخاب فرش برای ناهارخوری

blog post

انواع فرش دستباف جدید

فرش ایرانی برای نشیمن :

نشیمن فضای مهمی در خانه محسوب می شود پس انتخاب فرش برای این فضا حساسیت زیادی دارد. فرش دستباف سنتی یکی از گزینه های مناسب است اما نقش و طرح آن باید براساس کوچیک و بزرگ بودن بودن فضا انتخاب شود. قطعا نقش های شلوغ برای نشیمن کوچک مناسب نیستند.

blog post

فرش دستباف ایرانی

فرش ایرانی اتاق خواب:

فضای اتاق خواب با قرار دادن یک فرش سنتی جلوه ای خاص به خود می گیرد اما چون اتاق فضایی برای استراحت محسوب می شود، بهتر است از طرح سنتی ساده تر و رنگ روشن تر استفاده نمایید.

blog post

رومیزی طرح فرش دستباف

ناهارخوری با فرش ایرانی:

برای فضای غذاخوری می‌توانید از گلیم یا فرش سنتی ایرانی برای زیر میز غذاخوری استفاده کنید. ترکیب طراحی مدرن میز با حس نوستالژی فرش سنتی بسیار دلپسند و زیبا است و آن فضا را تبدیل به یک غذاخوری شیک ایرانی می‌کند. شاید برای ناهارخوری نسبت به دو فضای دیگر دست‌تان برای انتخاب بازتر باشد ولی فراموش نکنید که در اینجا ابعاد فرش اهمیت زیادی پیدا می کند.

نویسنده:

پشتیبان تیم وب سایت چیدانه دانشجوی کارشناسی معماری در دانشکده معماری و شهرسازی سوره علاقمند به فعالیت در حیطه طراحی معماری و طراحی داخلی آشنا به امور کامپیوتری و نرم افزارهای معماری مسلط به زبان انگلیسی

more_horiz
مطالب پیشنهادی
فرش دستباف مدرن ایرانی: 11 طرح فرش که غوغا می‌کنند

فرش دستباف مدرن ایرانی: 11 طرح فرش که غوغا می‌کنند

فرش با طرح های سنتی در فضاهای مدرن

فرش با طرح های سنتی در فضاهای مدرن

حراج فرش دستباف، دوشنبه های شگفت انگیز را به خاطر بسپارید!

حراج فرش دستباف، دوشنبه های شگفت انگیز را به خاطر بسپارید!

کسب و کارها پیشنهادی
ظریف پدیدار چوب certificate
ظریف پدیدار چوب

ظریف پدیدار چوب

شرکت کلبه تخت certificate
شرکت کلبه تخت

شرکت کلبه تخت

رئاگالری certificate
رئاگالری

رئاگالری

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent