visibility 7279 today 2021/7/13

ساعت دیواری چوبی، زمان را زیباتر ببینید!

ساعت دیواری از آن دسته اکسسوری هایی به حساب می آید که لازمه هر خانه و اتاقی هستند و به همین راحتی ها هم نمی توان آن را نادیده گرفت. امروزه مدل ها و طرح های بسیار متفاوتی از انواع ساعت دیواری در بازار موجود است که هر کدام به تناسب طراحی خود برای فضاهای به خصوصی مناسب‌اند. در این میان اما ساعت دیواری چوبی به لحاظ استفاده از عنصر طبیعی چوب، زیبایی خارق العاده ای را به فضای خانه می بخشد. در این مطلب از وب سایت چیدانه با ما همراه باشید تا در رابطه با ساعت دیواری چوبی، بیشتر برایتان بگوییم.

ساعت دیواری چوبی
ساعت دیواری چوبی

ساعت دیواری چوبی

همان طور که پیش از این نیز اشاره کردیم یکی از مهم ترین دلایلی که استفاده از ساعت دیواری چوبی را با محبوبیت بالایی رو به رو می کند، طبیعی و گرم بودن این متریال است. پیش از این در مطلبی با عنوان «دکوری چوبی منزل، 20 پیشنهاد که نمی‌تونی رد کنی» گفته ایم که شاید با خودتان فکر کنید در این دنیای مدرن دیگر استفاده از لوازم چوبی در منزل خیلی دمده است؛ اما دانستن مزایای استفاده از وسایل و تزئینات چوبی حتما نظرتان را عوض می‌کند:

  • وسایل چوبی با دوام‌اند
  • نگهداری از آنها راحت‌ است
  • به مرور زمان ارزشمند‌تر می‌شوند
  • قابل بازیافت‌اند
  • دیدن چوب آرامش‌بخش است
  • طرح طبیعی چوب جذابیت بصری دارد
  • سازگار با محیط زیست است

blog post

شلف قاب دار

 

روانشناسان در مطالعات علمی خود دریافته‌اند که وجود لوازم اساسی و دکوری چوبی منزل، سطح استرس افراد را کاهش می‌دهد؛ زیرا انسان‌ها با مشاهده چوب ناخودآگاه به یاد جنگل و فضای دنج کلبه‌های کوهستانی می‌افتند. از طرفی بررسی جریان الکتریکی نورون‌های عصبی نشان داده که آرامش انسان در فضایی که لوازم چوبی وجود دارد، بیشتر است.

بنابراین، ساعت دیواری چوبی نیز به عنوان یکی از وسایل دکوری منزل می تواند تمامی این مزایا را برای شما به دنبال داشته باشد. بد نیست این را هم بدانید که کوچک و یا بزرگ بودن ساعت نیز، ملاکی برای تغییر هر کدام از این ویژگی ها نخواهد بود. 

blog post

ساعت دیواری چوبی

انتخاب ساعت دیواری چوبی

اگر دقیقا نمی دانید که ساعت دیواری چوبی خود را چگونه باید انتخاب کنید ما کمکتان خواهیم کرد. پیش از این در مطلب «10 ایده کاربرد ساعت دیواری در دکوراسیون منزل» گفته ایم نکته مهمی که قبل از هر چیز باید به آن به دقت کنید انتخاب یک ساعت متناسب با فضای داخلی شماست، پیش از خرید ساعت محل نصب آن را مشخص کنید و متناسب با رنگ، بافت و فرم دیوارهای خود ساعت مورد نظرتان را تهیه کنید.

blog post

ساعت چوبی

برای دیوارهای باریک که غالبا همان ستون ها هستند از ساعت های باریک استفاده کنید. اما باید این را هم بدانید که اگر دیوار شما پهن است استفاده از ساعت های کوچک برای آن اصلا مناسب نیست، البته می توانید آن را در ترکیب با قاب های دیگر نصب کنید و در فضا تعادل ایجاد کنید. 

blog post

ساعت چوبی کودک

در مطلب «مدل ساعت دیواری، با 3 چیدمان جذاب» ترفندهای ساده ای در مورد انتخاب و خرید انواع ساعت دیواری گفته شده است. می توانیم به واسطه این ترفندها انتخاب مناسب تری داشته باشیم. به طور مثال قبل از هر خرید بدانید که ساعت چطور روی دیوار چیدمان شود، در چه ارتفاعی قرار بگیرد و یا این که ساعت به چه اندازه ای باشد؟

  • در مرحله اول باید ساعتی را انتخاب کنید که از نظر سبک و رنگ با دکوراسیون‌تان هم خوانی داشته باشد
  • در مرحله دوم اندازه ساعت دیواری را بر اساس اندازه دیوار و قاب عکس هایی که می خواهید در کنارش استفاده کنید انتخاب نمایید
  • اگر به ساعت دواری با اندازه بزرگ علاقه دارید مسلما بهتر است که آن را به تنهایی روی دیوار قرار دهید
نصب ساعت دیواری
ساعت دیواری چوبی روستیک
ساعت دیواری چوبی تیره
ساعت دیواری چوبی جدید
ساعت دیواری چوبی شیک
ساعت دیواری چوبی زیبا
ساعت دیواری چوبی زیبا و شیک
ساعت دیواری
ساعت دیواری شیک
ساعت دیواری زیبا

نصب ساعت دیواری چوبی

چگونگی نصب ساعت دیواری چوبی، مسئله بسیار مهمی است که می تواند بر روی زیبایی ساعت شما هم تاثیر بسیار زیاد یداشته باشد. در مطلب دیگری با عنوان «راهنمای نصب ساعت دیواری، بهترین مکان برای نمایش گذر زمان کجاست؟!» در رابطه با زاویه دید مناسب ساعت گفته ایم که شاید شما در دکوراسیون نشیمن منزلتان، از بعضی وسایل بیشتر از یکی داشته باشید... مثلا چند میز... چند گلدان... چند صندلی و...، اما معمولا بیشتر از یک عدد ساعت دیواری برای فضاهایی که با هم در ارتباطند، در نظر نمی گیریم.

ساعت دیواری چوبی کار شده
ساعت دیواری چوبی گرد
ساعت دیواری چوبی آویز
ساعت چوبی دیواری
ساعت چوبی دیواری زیبا
ساعت چوبی دیواری شیک
ساعت چوبی دیواری جدید
ساعت چوبی
ساعت چوبی دیواری لوکس
ساعت چوبی دیواری زیبا و شیک

blog post

ساعت دیواری چوبی

همین امر، اهمیت این ماشین زمان را بیشتر کرده و ایجاب می کند بهترین مکان برای نصب آن در نظر بگیریم، مکانی که تقریبا از همه ی زوایا، دید مستقیمی به آن وجود داشته باشد و هر وقت اراده کردید، از زمان دقیق مطلع شوید! علاوه بر این، نباید ساعت را جایی نصب کنید که عقربه ها به خوبی مشخص نباشند، به عنوان مثال اگر نور خورشید در ساعاتی از شبانه روز، روی شیشه آن منعکس شود، مطمئنا برای تشخیص زمان دقیق به زحمت خواهید افتاد!

ساعت دیواری چوبی
ساعت دیواری چوبی
ساعت چوبی دیواری
ساعت چوبی دیواری
ساعت دیواری چوبی
ساعت چوبی دیواری
ساعت چوبی دیواری لوکس
ساعت چوبی دیواری مربع
ساعت چوبی دیواری مدرن

blog post

ساعت چوبی کودک

بر اساس همین مطلب در رابطه با ارتفاع مناسب ساعت هم باید بگوییم که برای رعایت زیبایی بصری، پیشنهاد می کنم ساعت را در ارتفاع 50-70 درصد فوقانی دیوار، نصب کنید؛ گرچه این عدد، با توجه به ارتفاع دیوارها و همچنین ابعاد ساعت می تواند متغیر باشد.

"برای سفارش ساعت چوبی از ثبت درخواست چیدانه کمک بگیرید"

شما می توانید این مطالب را نیز مطالعه کنید:

مژگان احمدی
نویسنده: مژگان احمدی

عضو تحریریه چیدانه| یه مهندس نرم افزار که به دیجیتال مارکتینگ و سئو سایت بسیار علاقه منده. تا حالا در زمینه های برنامه نویسی، طراحی سایت و سئو، تولید محتوا و رپورتاژ آگهی فعال بودم. به جز این کار مدلسازی معماری و رندر هم انجام میدم. در حال حاضر افتخار همکاری با تحریریه چیدانه رو دارم و کارم تولید محتوای سئو شده و نوشتن رپورتاژ آگهیه.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
انواع ساعت دیواری، گزینه هایی که پیش روی شماست!

انواع ساعت دیواری، گزینه هایی که پیش روی شماست!

تابلو نقاشی خط مدرن، 15 مدل جدید برای دیوار منازل شیک

تابلو نقاشی خط مدرن، 15 مدل جدید برای دیوار منازل شیک

راهنمای نصب ساعت دیواری، بهترین مکان برای نمایش گذر زمان کجاست؟!

راهنمای نصب ساعت دیواری، بهترین مکان برای نمایش گذر زمان کجاست؟!

کسب و کارها پیشنهادی
مهراز همسنگ و کمانه راگا certificate
مهراز همسنگ و کمانه راگا

مهراز همسنگ و کمانه راگا

اکسسوری دکوراسیون خانگی تاراکو certificate
اکسسوری دکوراسیون خانگی تاراکو

اکسسوری دکوراسیون خانگی تاراکو

مبلمان نقشینه certificate
مبلمان نقشینه

مبلمان نقشینه

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent