Chidaneh.com placeholder image

19 قدم برای داشتن بهترین آشپزخانه

آشپزخانه: این روزها آشپزخانه مهم‌ترین فضای خانه به حساب می‌آید. ما به طور مستمر آشپزخانه را به عنوان محل اصلی خود مورد استفاده قرار می‌دهیم و در آن غذاهای تازه می‌پزیم، از مهمانان پذیرایی می‌کنیم، تکالیف مدرسه را انجام می‌دهیم، از آنجا پیام‌هایمان را ارسال می‌کنیم و، بله، گاهی تلویزیون هم نگاه می‌کنیم. ولی اگر تمرکز بیشتری روی کارکرد و عملکرد آشپزخانه بکنیم، می‌بینیم چیزهای زیادی در آشپزخانه هستند که باید تعمیر، تعویض، تمیز و مرتب شده یا تغییری در آن‌ها حاصل شود. شما برای این کار احتیاج به دانشی در مورد آشپزخانه دارید تا بتوانید با استفاده از آن دانش کارهای مهم را انجام دهید. در اینجا 19نکته، که دانستنشان برای هر صاحب‌خانه‌ای مفید خواهد بود، آورده شده‌اند.
 

گروه معماری اشکان اذانی

1. یک سینک آشپزخانه جدید انتخاب کنید.

آیا هیچ چیزی در آشپزخانه شما به اندازه سینک مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ شک دارم. به همین دلیل هم انتخاب سینک مناسب، از نظر اندازه، عرض و سبک، برای فضای شما بسیار مهم است.

2. یک شیر آب جدید برای آشپزخانه انتخاب کنید.

درست است که شیر آب برای کارهای عملی لازم است ولی شیر آب آشپزخانه کمک بسیاری به شکل‌گیری سبک ظاهری آشپزخانه شما هم می‌کند. همه چیز در مورد شیر های آشپزخانه، می توانید برای خواندن این مطلب به اینجا سر بزنید.

 

3. شیر آب آشپزخانه‌تان را عوض کنید.

این کار به قدری ساده است که خیلی از صاحب‌خانه‌ها خودشان یا با کمک یکی از دوستان کاربلدشان می‌توانند به سادگی آن را انجام دهند.

 

4. شکل کابینت‌های آشپزخانه خود را عوض کنید.

هزینه خرید یا ساخت کابینت‌های جدید می‌تواند بسیار بالا رود. تعویض شکل کابینت‌ها گزینه به صرفه‌تری برای شما به حساب می‌آید و می‌تواند ده سال به عمر کابینت‌ها اضافه کند.

 

5. کابینت‌های خود را با یک رنگ جدید رنگ کنید.

شاید تعویض شکل کابینت‌ها چیزی نباشد که به آن نیاز دارید و یک رنگ جدید و جذاب راه مناسبی برای آشپزخانه شما باشد. این هم یک روش کم‌هزینه دیگر به جای تعویض کابینت‌ها است. فقط اگر می‌خواهید این کار را خودتان انجام دهید خاطر داشته باشید که شاید ایجاد رویه براق روی کابینت‌های چوبی برای شما دشوار باشد.
 

7. دستگیره‌های جدید برای کابینت‌های خود انتخاب کنید.

این کار به آنچنان که به نظر می‌رسد ساده نیست. انواع بی‌شماری دستگیره، قلاب و توپی برای کابینت‌ها وجود دارند و شناختن آن‌ها کاری بسیار دشوار است.

 

8. کشوهای زیر کابینتی اضافه کنید.

آن بخش بلااستفاده زیر کابینت‌ها را به خاطر دارید؟ این بخش می‌تواند فضایی عالی برای نگهداری وسایل در اختیار شما بگذارد.

 

9. همه چیز را مرتب کنید.

از قابلمه‌ها و قفسه‌ها گرفته تا کابینت‌ها و وسایل آشپزخانه، ما همیشه آشپزخانه‌مان را پر از وسایل مختلف می‌کنیم. برای مرتب کردن همه این وسایل نیاز به یک برنامه درست و حسابی دارید.

 

10. یک مرکز پیام و نامه ایجاد کنید.

البته بخشی از شلوغی‌ها و به هم‌ریختگی‌های آشپزخانه از بیرون و به شکل نامه‌ها، یادداشت‌ها، کلید‌ و غیره وارد آن می‌شود. با ایجاد یک مرکز پیام و نامه کنترل این وضعیت را به دست بگیرید.

آیا به دنبال چیزی جدی‌تر هستید؟ شاید لازم باشد از یک نفر حرفه‌ای بخواهید به ایجاد ایستگاه پیام شما رسیدگی کند.

 

11. فضای سفید خود را سفید نگه دارید.

آشپزخانه‌های تماما سفید هنوز هم محبوبیت بسیاری دارند ولی کار صاحب‌خانه‌هایی که می‌خواهند آن‌ها را سفید نگه دارند هم بسیار سخت است. چند نکته کلیدی در این زمینه بیاموزید.

12. بین کاشی‌ها را تمیز کنید.

آیا هیچ جایی در دنیا وجود دارد که تمیز کردنش به اندازه تمیز کردن فضای بین کاشی‌ها سخت باشد؟ احتمالا خیر. اینجا یک روش امتحان شده و مفید برای این کار آمده است.

این روش برای شما جواب نمی‌دهد؟ برای مطرح کردن سوالات خود در مورد  تمیز کردن چیزهایی که در خانه سخت تمیز می‌شوند، می توانید به بحث و گفتگو چیدانه مراجعه کنید.

13. تخته برش خود را تمیز کنید.

با همه کارهایی که روی تخته برش خود انجام می‌دهید – و همه باکتری‌هایی که روی آن می‌نشینند – تمیز کردن این تخته باید بخشی از کارهای روتین شما باشد.

14. ابزارهای مناسب برای کار بگیرید.

یک آشپزخانه بدون داشتن وسایل آشپزی و ظرف و ظروف مناسب به هیچ دردی نمی‌خورد.

15. در خرید وسایل آشپزخانه هوشمندانه عمل کنید.

مدل‌های مختلف مایکروویو، یخچال‌ یا اجاق‌ گاز هیچ وقت با یکدیگر یکسان و برابر نیستند.

16. پایه‌ای برای تبلت یا کتاب آشپزی درست کنید.

شاید به نظر خیلی ساده برسد ولی همین وسیله کوچک می‌تواند زندگی شما در آشپزخانه را بسیار راحت‌تر کند.

 

17. یک ایستگاه جذاب برای شارژ وسایل برقی ایجاد کنید که در آن همه سیم‌ها پنهان شوند.

هجوم تکنولوژی‌های جدید به زندگی ما بسیار سریع‌تر از آن رخ داده که آشپزخانه بتواند خود را با آن وفق دهد و به همین دلیل هم فضای باارزش روی کانتر پر شده از سیم‌ و دستگاه‌های این چنینی. اینجا یک راه خلاقانه برای جمع کردن همه آن‌ها آورده شده است .چگونه به سادگی سیم های مزاحم را پنهان کنید، می توانید این مطلب را بخوانید.

 

18. پوشش جدیدی پشت سینک یا گاز نصب کنید.

یک محافظ پشت سینک جدید می‌تواند نما و حس آشپزخانه شما را کاملا تغییر دهد. خوبی کار اینجا است که اگر این محافظ را از جنس کاشی انتخاب کنید، خودتان هم می‌توانید پروژه نصبش را انجام دهید.

 

19. فضایی برای آویختن قابلمه و ماهیتابه و ظروف تعبیه کنید.

آیا دیوارهایتان پوشش مناسبی دارند ولی می‌خواهید استفاده بهتری از آن‌ها ببرید؟ نصب سیستم‌هایی برای آویختن ظروف و وسایل آشپزی راهی عالی برای استفاده بهینه از دیوارها است.

برای دیدن عکس های دکوراسیون آشپزخانه و ایده گرفتن می توانید به اینجا مراجعه کنید.

منبع: houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه