visibility 3553 today 1396/4/20

طراحی داخلی لوکس، 6 ویژگی خانه گران پسندها

نویسنده: معین قوی | تحریریه چیدانه

ترفندهای دکوراسیون: اگرچه که زیبایی نهایی فضای داخلی یک خانه بر اساس نوع چیدمان و دکوراسیون آن به چشم می آید، اما نباید از این نکته غافل شد که سبک طراحی داخلی هر خانه، بیش از هر چیزی به سبک معماری آن وابسته است. اگر خانه ای مدرن ساخته شده باشد، بر همان اساس دکوراسیون داخلی آن شکل می گیرد و یا اگر کلاسیک باشد، بر اساس آن. در راستای همین مساله امروز در چیدانه می خواهیم به بخشی از این اتفاق بپردازیم. با ما باشید تا ببینیم چه تزئیناتی در معماری داخلی و طراحی داخلی فضا به کمک دکوراسیون لوکس می آیند.

blog post

پروژه آقای افضلی

طراحی داخلی لوکس: پارچه دیواری

بسیاری از افرادی که به کاغذ دیواری و طرح های متنوع آن علاقه ی زیادی دارند، به دنبال طرح ها و جنس های جدیدی هستند. از همین رو برخی از این افراد متناسب با دکوراسیون خانه خود دست به انتخاب پارچه دیواری می زنند. پارچه دیواری همانطور که از نامش پیداست، همان کاغذ دیواری است که از جنس پارچه نسوز ساخته می شود. پارچه دیواری معمولا دارای طرح ها و رنگ های کلاسیک و لوکس بوده و متناسب خانه هایی با دکوراسیون لوکس است.

blog post

طراحی سقف خانه ای لوکس در الریان قطر

طراحی داخلی لوکس: پتینه کاری و نقاشی

تا به حال به سقف و دیوارهای خانه های لوکس و کلاسیک دقت کرده اید؟ اگر یادتان مانده باشد در اکثر این خانه ها ما شاهد طرح ها و نقش های رنگی و خاص هستیم. معمولا این طرح ها را یا با نقاشی مستقیم بر روی گچ و یا با پتینه کاری انجام می دهند که تاثیر مستقیمی بر روی دکوراسیون لوکس خانه دارد.

blog post

منزل مسکونی صبری

طراحی داخلی لوکس: گچبری

استفاده از گچبری کمک بسیار زیادی به معماری داخلی لوکس خانه می کند. درست است که امروزه کمتر از گچبری و طرح های متنوع آن استفاده می شود، اما نباید فراموش کرد که علت استفاده از گچبری در معماری داخلی نوع سبک و معماری هر فضا است که طبیعتا امروزه استفاده از سبک های کلاسیک در معماری را کمتر می بینیم.

blog post

بازسازی داخلی الریان قطر

طراحی داخلی لوکس: کفپوش سنگی و سرامیکی

یکی دیگر از مواردی که سبک معماری و دکوراسیون داخلی خانه را مشخص می کند، نوع کفپوش است. معمولا در خانه های لوکس که کمتر از فرش استفاده می شود، از سنگ و سرامیک طرح دار به عنوان کفپوش استفاده می شود. این نوع پوشش کف شخصیت و جذابیت خاصی به خانه می بخشد.

blog post

نمونه کارهای سپاهان سقف

طراحی داخلی لوکس: نورپردازی

بدون شک نورپردازی یکی از مسائل اصلی در شکل دادن به طراحی داخلی هر نوع خانه ای است. در طراحی داخلی خانه های لوکس هم نورپردازی به کمک زیباسازی خانه آمده است، البته که برای این نوع دکوراسیون، اصول نورپردازی مختص به خودش است: از میزان و شدت نور گرفته تا رنگ آن و مخصوصا لوازم نورپردازی.

blog post

بازسازی کلاسیک در الریان قطر

طراحی داخلی لوکس: نرده

شاید باید این اتفاق را بپذیریم که معمولا خانه هایی با معماری کلاسیک، به صورت دوبلکس ساخته می شوند و برای ارتباط بین طبقات و نیم طبقات از پله گرد استفاده می شود؛ به همین منظور در این خانه ها نرده جایگاه مهمی در طراحی داخلی لوکس دارد. معمولا در این خانه ها از نرده های چوبی منبت کاری شده یا سنگی در رنگ های طلایی یا سفید استفاده می شود.

همانطور که مشاهده کردید، طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی خانه های لوکس اصول و مبانی ویژه ی خود را دارند که ما در اینجا به برخی از آنها اشاره کردیم. برای آشنایی با متخصصان این حوزه و دیدن پروژه های مختلف، می توانید به پروفایل شرکت ساختمانی شیب راهه ماد در چیدانه مراجعه کنید.

نویسنده:

- دبیر بخش عکاسان وبسایت چیدانه و مجله منزل - نویسنده و کارشناس تولید محتوا در وبسایت چیدانه - عضو تحریریه مجله منزل - کارشناس حفاظت و مرمت بناهای تاریخی معماری زبانی برای بیان تاریخ است که از طریق این زبان بین المللی، مرزهای تاریخ شکسته می شوند. و ما روایت گران این بخش از تاریخ هستیم...

more_horiz
مطالب پیشنهادی
گران ترین مبلمان جهان، 10 برندی که دنیا را گرفته اند!

گران ترین مبلمان جهان، 10 برندی که دنیا را گرفته اند!

تفاوت ترمووود و چوب پلاست، نکاتی خواندنی این دو متریال پاییزی!

تفاوت ترمووود و چوب پلاست، نکاتی خواندنی این دو متریال پاییزی!

6 نکته برای خرید مبلمان مناسب دکوراسیون منزل

6 نکته برای خرید مبلمان مناسب دکوراسیون منزل

کسب و کارها پیشنهادی
گروه ساختمانی نکسا certificate
گروه ساختمانی نکسا

گروه ساختمانی نکسا

پارسیان چوب منجی certificate
پارسیان چوب منجی

پارسیان چوب منجی

پتینه و نقاشی دکوراتیو سبزی certificate
پتینه و نقاشی دکوراتیو سبزی

پتینه و نقاشی دکوراتیو سبزی

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent