visibility 5629 today 1399/5/27

طراحی داخلی واحد اداری، محیطی کارآمد با چوب

 به محض این‌که کسب و کار شما روی غلتک افتاد باید برای خودتان یک دفتر کار شیک دست و پا کنید. پیش‌تر همین‌که واحدی را در یک ساختمان اداری می‌گرفتید کافی بود تا با چیدن چند میز و صندلی، شرکت‌تان را نمایش دهید. این روزها اما در میان شرکت‌های مختلف رقیب باید خوش درخشید. درخشش کسب و کار شما می‌تواند از دکوراسیون و طراحی داخلی واحد اداری شروع شود. شما با کمک یک معمار رویکرد شغلی خود را از دریچه چوب، شیشه و پلان انحصاری محل کارتان، به مشتری انتقال می‌دهید. در ادامه یکی از پروژه‌های گروه معماری مهرآداک را بررسی می‌کنیم و می‌بینیم چطور از آپارتمانی با یک اتاق، تبدیل به یک فضای اداری کارآمد و آرام تبدیل شده است.

blog post

طراحی و اجرای دکوراسیون اداری

اطلاعات کلی پروژه طراحی واحد ادرای

 • نام پروژه: طراحی و اجرای واحد اداری در غرب تهران
 • محل پروژه: محله شهران
 • سطح زیربنا: 100 متر مربع
 • سال شروع و خاتمه اجرا: شروع 01/98_خاتمه 02/98
 • معمار مسئول: مهرآداک
 • تیم اجرایی: گروه مهر آداک
 • سبک: مدرن
 • متریال: چوب و شیشه

blog post

طراحی و اجرای دکوراسیون اداری

تبدیل یک آپارتمان معمولی به دفتر اداری مدرن

کارفرمای این پروژه، واحدی یا یک اتاق را در اختیار گروه مهرآداک قرار داده است؛ در مرحله بعدی این تیم معماری و طراحی داخلی، با بررسی محل پروژه و شنیدن خواسته‌ها و معیارهای کارفرما، اتود اولیه کار فراهم کرده‌اند. یعنی از یک واحد با معماری عمومی، یک طراحی داخلی  با کاربری اختصاصی ایجاد شده است.

روند طراحی طراحی داخلی واحد اداری

شرکت کارفرما، تعداد کارمندان بالایی ندارد و از گروه معمار، 2 اتاق مجزا در فضای اداری مورد نظر درخواست کرده است. واحد محل پروژه، یک اتاق داشته است؛ این اتاق برای سمت مدیریت در نظر گرفته شد و تیم مهر آداک برای اتاق دوم، فضایی را از واحد در نظر گرفته و اتاقی ساخته است. این اتاق به بخش حسابداری اختصاص یافته است.

blog post

طراحی و اجرای دکوراسیون اداری

استفاده از شیشه سکوریت

همان‌طور که در تصویر بالا می‌بینید، با شیشه‌های سکوریت و قاب طلایی می توان اتاق‌های زیبایی را در واحد اداری طراحی کرد. مثلا در طراحی داخی واحد اداری پروژه مهرآداک، میز کنفرانس پشت این شیشه قرار گرفته است و هنگام حضور ارباب رجوع و وقوع جلسات، وجهه بسیار خوبی دارد.

قاب طلایی هماهنگ با پالت رنگ واحد اداری

رنگ طلایی در دکوراسیون داخلی بیانگر لوکس بودن فضا است که با انتخاب آن برای قاب شیشه سکوریت به بیننده نشان می‌دهیم که فضای محصور در این قاب چه اهمیت بالایی دارد.

کدورت شیشه سکوریت

می‌توان شیشه سکوریت به طور کامل کدر انتخاب کرد یا نیمه کدر. از آنجا که بخش شفاف شیشه، فضا را بزرگتر نشان می‌‌دهد، معمار پروژه سعی کرده با انتخاب شیشه نیمه کدر، هم فضایی خصوصی‌تر ایجاد کند هم مساحت شرکت را بزرگتر نشان دهد.

blog post

طراحی و اجرای دکوراسیون اداری

گنجاندن نظر کارفرما در طراحی واحد اداری

یک معمار دقیق هنگام طراحی اولیه پروژه، با کارفرما جلسه می‌گذارد و خواسته‌های او را دقیق یادداشت می‌کند. به این ترتیب ضمن پیروی از اصول مهندسی و هنر طراحی داخلی، خواسته کارفرما از دیزاین را بستر پروژه می‌سازد.

درخواست کلی کارفرمای واحد اداری شهران

 در پروژه‌ای که بررسی می‌کنیم کارفرما با وسواس خاصی دوست داشته که کارمندان در فضاهای مجزا و با تمرکز به فعالیت بپردازند اما در عین حال مایلل بوده که کارمندان در یک فضای کلی، کار را گروهی پیش ببرند. بنابراین معمار پروژه سالن واحد اداری را برای کارمندان در نظر گرفته و میزهای آنها را با پارتیشن‌های پرجزئیات از هم جدا کرده است.

blog post

طراحی و اجرای دکوراسیون اداری

فضاهای کلیدی دیوار مجزا دارند

در طراحی داخلی واحد اداری شهران، اتاق مدیریت و حسابداری دیوارهای مجزا دارند تا در صورت نیاز به جلسات مهم، فضایی اختصاصی و پر تمرکز حاضرین در جلسه به وجود بیایید. در عین حال سالن اصلی که به کارمندان اختصاص یافته محیط را صمیمی کرده است. این تفکیک فضا، نظم خوبی به این محیط اداری بخشید که کارفرما هم با آن موافق بود. از طرفی محیط آشپزخانه هم از دیدکلی مجزا شده است. این طراحی برای مواقعی که مهمان در شرکت حضور دارد، بسیار مهم است تا فضای رسمی واحد اداری از بین نرود.

blog post

طراحی و اجرای دکوراسیون اداری

 متریال مورد استفاده برای واحد اداری

تمامی متریال مورد استفاده در این پروژه اداری توسط گروه مهر آداک طراحی و ساخته شده است که این برای کارفرما مزیت دارد. می‌پرسید چرا؟ زیرا در چنین پروژه‌هایی دست واسطه‌ها از کار حذف می‌شود و این از نظر اقتصادی و هزینه پروژه به نفع کارفرماست. خصوصا این‌که کیفیت کار نیز بالا می رود.

blog post

طراحی و اجرای دکوراسیون اداری

 • میز: میزهای ساخته شده در این پروژه همگی مغزی MDF دارند. برای کارمندان روکش هایگلاس انتخاب شده که فضا را پویاتر و مدرن جلوه می‌دهد اما در اتاق مدیریت، روکش میز از چوب است تا کمی فضا لوکس‌تر و با ابهت دیده شود.
 • آینه: ترکیب آینه دکوراتیو و دیوار کوب چوبی ضمن ایجاد محیطی پر ابهت در فضای اداری مدرن، باعث افزایش عمق اتاق مدیریت شده است. چنین نکته‌ای در طراحی داخلی واحدهای نسبتا کوچک، می‌تواند فضا را بزرگتر و دلبازتر جلوه دهد.
 • پارکت:  شاید فکر کنید که برای هماهنگی بیشتر بهتر بود که کف هم به رنگ طبیعی چوب انتخاب می‌شد. اما این رنگ روشن پارکت هم از کانسپت‌های مهمی است که طراح برای پیروی از پالت رنگی و افزایش فضای سالن، در طراحی خود به کار برده است.

blog post

طراحی و اجرای دکوراسیون اداری

 • کمد دیواری: در چنین آپارتمان کوچکی نمی‌توان فضای مجزایی را برای بایگانی پرونده‌ها در نظر گرفت. بنابراین، حتما در طراحی از سوارکردن کمدهای جادار روی دیوارها کمک بگیرید؛ معمار پروژه همین هوشمندی را برای کمدهای این شرکت در نظر گرفته است. کمدها های‌گلاس براق‌اند و  به دلیلل نبود یراق‌آلات خود شبیه دیوار به نظر می‌رسند اما در آنها باز می‌شود و پرسنل می‌توانند به عنوان فضایی عالی برای بایگانی از آن بهره ببرند.
 • لامپ‌های هالوژن: نورپردازی مناسب واحد اداری، سبب حس انرژی و تقویت روحیه کارمندان می‌شود. گروه مهرآداک این موضوع را هم در طراحی خود گنجانده‌اند.
 • مبلمان: مبلمان انتخاب شده برای واحد اداری مورد نظر، طوسی رنگ هستند. این رنگ نه زود کثیف می‌شود نه فضا را کوچک می‌کند. به علاوه کاملا با سبک مدرن پروژه تطابق دارد.

blog post

طراحی و اجرای دکوراسیون اداری

سخن پایانی:

همان‌طور که مشاهده کردید، مشورت با یک معمار و صرف اندکی زمان و هزینه می‌‌تواند نمای شرکت شما را بسیار عوض کند. درباره طراحی داخی واحد اداری همین چند عکس دید شما را گسترش نمی‌دهد. پیشنهاد می‌کنیم، سری به پروفایل مهرآداک بزنید و هر سوالی برای‌تان پیش آمد از کارشناسان این گروه معماری بپرسید. مطالب زیر هم در رابطه با طراحی داخلی شرکت مفیداند.

یاسمین ثریا
نویسنده: یاسمین ثریا

نویسنده چیدانه-ژورنالیست(نویسنده آزاد)-کارشناس ارشد صنایع غذایی(فعالیت آزاد)-هنرجوی طراحی داخلی و دکوراسیون

more_horiz
مطالب پیشنهادی
طراحی داخلی واحد اداری، محیطی کارآمد با چوب

طراحی داخلی واحد اداری، محیطی کارآمد با چوب

 نمایشگاه میدکس چیست؟ آخرین اخبار نمایشگاه معماری MIDEX 2023

نمایشگاه میدکس چیست؟ آخرین اخبار نمایشگاه معماری MIDEX 2023

طراحی دفتر اداری آبی، گالری و شوروم مکعب آبی

طراحی دفتر اداری آبی، گالری و شوروم مکعب آبی

کسب و کارها پیشنهادی
فرش فرهی certificate
فرش فرهی

فرش فرهی

آویراد certificate
آویراد

آویراد

گالری آنتیک مسیحا certificate
گالری آنتیک مسیحا

گالری آنتیک مسیحا

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent