Chidaneh.com placeholder image

دکوراسیون ورودی با تغییرات خلاقانه ؛ به استقبال نوروز

ورودی و راهرو : ایرانیان به رسمی کهن هر ساله نوروز را با دید و بازدید و پذیرایی از دوستان و آشنایان سپری می کنند. هر بانوی ایرانی تلاش می کند بهترین پذیرایی را از مهمان خود داشته باشد. در کنار همه خوراکی ها و سرگرمی هایی که برای مهمانان خود فراهم می کنید باید به یاد داشته باشید که ظاهر و حال و هوای خانه شما احساس راحتی و آرامش را به مهمانانتان منتقل کند. این احساس بهتر است از بدو ورود در آنها به وجود بیاید. با کمپین 40 روز تا نوروز چیدانه همراه شوید و اینبار ورودی خانه خود را برای پذیرایی از مهمانان نوروزیتان بیارایید و در طول سال نیز از این تغییرات، خودتان نیز لذت ببرید.

کی پلاس

نصب تابلو در را پله

اگر برای رسیدن به در ورودی خانه مهمانان شما باید راه پله را طی کنند. بهتر است دیوارهای کنار باکس پله را خالی نگذارید و  برای ایجاد تنوع در دید آنها با استفاده از تابلوهای هنری بر زیبایی دیوارها بیفزایید.

انتخاب تابلوها باید با توجه به کلیت دکوراسیون داخلی فضا انجام شود. تم، رنگ و تعداد تابلوها به سلیقه شخصی شما مرتبط می شود. اگر در آپارتمان زندگی می کنید و راه پله برای شما و همسایه ها فضایی عمومی محسوب می شود بهتر است در اولین فرصت نظر آنها را در این مورد جویا شوید.
 

نصب استیکرهای نقشدار روی سطح ارتفاح پله

با نصب استیکر روی سطح ارتفاح پله رنگ و رویی تازه به راه پله خود ببخشید. ایجاد تنوع در این قسمت از خانه می تواند به شادابی و نشاط شما قبل از ورود به خانه بفزایید. این بار هم شاید به مشورت با همسایه ها نیاز داشته باشید.

رنگ و طرح استیکر ها را هماهنگ با سلیقه شخصی ( یا جمع همسایگان ) و طراحی دکوراسیون داخلی آن فضا انتخاب کنید. طرح و نقش های کلاسیک یا مدرن هر کدام می تواند گزینه خوبی باشد. ببینید که ساختمان شما از کدام سبک پیروی می کند.
 

استفاده از رنگ های شاد در ورودی

تمی خاص با رنگی شاداب می تواند حس خوبی را در بدو ورود به خانه، به شما و مهمانانتان منتقل کند. با ترکیب رنگهای شاد و انرژی بخش ورودی خانه خود را جذاب کنید.

جزئییات را جدی بگیرید، وسایل تزئینی و کف پوش ورودی را متناسب با ترکیب رنگ مورد نظرتان انتخاب کنید.
 

گیاهان آپارتمانی طراحی دکوراسیون ورودی

وجود گیاهان در هر فضایی حس طراوت و تازگی را به همراه دارد. گیاهان را به ورودی خانه بیاورید. اجازه بدهید با روحیه ای تازه به منزل خود وارد شوید.

همهمه و شلوغی شهر و کار را پشت در خانه بگذارید و نگاهی به تازگی گلدان کوچکتان بیاندازید حالا می توانید پا به دیگر فضاهای خانه بگذارید.

مطلب پیشنهادی : گیاهان آپارتمانی بهار را به خانه می آورند ؛ به استقبال نوروز

دست سازهای بهاری ؛ به استقبال نوروز
 

استفاده از آینه در ورودی خانه

آینه ها در هر قسمت از خانه می تواند کمکی باشد برای بزرگتر جلوه دادن فضا، با استفاده از آینه، کاری کنید که ورودی خانه شما بزرگتر جلوه کند. در عین حال می توانید در هنگام خروج و یا ورود به خانه نیز ظاهر و پوشش خود را مرتب کنید. استفاده از آینه تمام قد در این مورد کمک بیشتری خواهد کرد.

اگر از آیینه کوچکتری استفاده می کنید بهتر است جلو آن یک کنسول و یا چهارپایه قرار بدهید و با وسایل دکوری کوچک آن فضا را زیباتر کنید.
 

تخته سیاه در طراحی دکوراسیون ورودی

تخته سیاه در ورودی به شما این امکان را می دهد تا بتوانید با یادداشت های کوچک، نکاتی را به دیگر ساکنان خانه یادآوری کنید و یا با نوشتن جمله ای زیبا از مهمانان خود پذیرایی  کنید. حتی بهانه خوبی است برای ایجاد تنوع در میان روزمرگی های خانه، هر روز یکی از اعضای خانواده را موظف کنید تا با نوشتن جمله و یا شعری زیبا ، شادی را به دیگران هدیه بدهد.

تخته سیاه را در جایی نصب کنید که بیشترین دید را داشته باشد و اگر پیامی برای اعضای خانواده دارید مطمئن باشید که آن را خواهد دید.

ابعاد و اندازه تخته سیاه را با توجه به ابعاد و اندازه ورودی و طراحی دکوراسیون آن انتخاب کنید. شاید بهترین انتخاب کوچکترین سایز ممکن باشد.

مطلب پیشنهادی : تو خونه تخته سیاه هم لازم میشه!
 

سبد ها و باکس های کوچک برای وسایل کوچک

بعضی وسایل کوچک را به دلایل مختلف شاید باید در ورودی خانه بگذاریم. نامه های رسیده، مجله یا روزنامه هایی که مشترک هستید و یا قبض های آب و برق و…. ! برای جلوگیری از شلوغی و حفظ نظم، سبد و یا بکس مشخصی را برای نگهداری آنها در نظر بگیرید.
 

طراحی فضای نشستن در ورودی خانه

شاید شما هم از آن دسته کسانی باشید که هنگام خروج از خانه مهمانان خود را تا جلوی در بدرقه می کنید. هیچ فکر کرده اید که وقتی شما به احترام، منتظرید آنها از خانه خارج شوند و بعد به محیط خانه برگردید آنها چقدر با عجله و ناراحتی کفش های خود را می پوشند؟؟! چیدانه به شما پیشنهاد می کند نزدیک ورودی خانه جایی برای نشستن طراحی کنید.

در این صورت مهمانتان می تواند با نشستن در حالتی راحتتر کفش های خود را می پوشند و حتی شما می توانید کنار آنها بنشینید تا احساس بهتری داشته باشند. با این کار خودتان نیز وقت خروج از خانه راحت خواهید بود و در حالت نشسته کفش می پوشید.

مطالب مرتبط: فنگ شویی ، ورودی خانه شما را متحول می کند!

طراحی ورودی بر اساس سبک زندگی شما

تجربه‌ای انرژی‌بخش: فضای ورودی خانه خود را تمیز نگه دارید

منبع : نویسنده : لاله داورپناه | گردآوری شده توسط تحریریه چیدانه


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه