رنگ اتاق خواب در فنگ‌شویی؛ کدام رنگ؟ چرا؟

رنگ اتاق خواب در فنگ‌شویی؛ کدام رنگ؟ چرا؟

به قلم: مژگان احمدی

سبک اتاق خواب فنگ شویی

ساقدوش بار

در این سری از مطالب فنگ‌شویی مجله می‌خواهیم به موضوع رنگ اتاق خواب در فنگ‌شویی بپردازیم. فنگ شویی روشی است که به ما می آموزد چگونه تعادل و توازن را مهمان فضاهای داخلی منزل خود کنیم. یکی از این عناصری که می تواند در ایجاد تعادل در فضا به ما کمک کند رنگ های استفاده شده در فضا هستند. انتخاب رنگ مناسب هر فضا می تواند کیفیت کاربردی آن فضا را بالاتر ببرد. اصول فنگ شویی می تواند به ما کمک کند تا با استفاده درست از رنگ ها در فضاهای داخلی خانه خود به آرامشی به مراتب بهتر و بیشتر دست بیابیم. پس با چیدانه همراه باشید تا با هم رنگ هایی را که باعث ایجاد تعادل در اتاق خواب برای یک خواب راحت می شوند را بررسی کنیم.

سرویس خواب بالسا

از رنگ‌های داغ و پرحرارت برای ایجاد عشق و انرژی استفاده کنید

رنگ اتاق خواب فنگ شویی

داشتن عنصر معادل آتش در اتاق‌خواب باعث ایجاد انرژی‌های حمایت‌گر در فعالیت‌های شغلی شما می‌شود و به شما در دستیابی به دانش و شناخت کمک می‌کند. این عناصر هم‌چنین باعث ایجاد عشق و علاقه در زندگی و اتاق‌خواب شما می‌شوند. رنگ‌های آتشین و پرحررات در فنگ‌شویی عبارتند از:

 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • صورتی
 • زرد پررنگ

رنگ اتاق خواب در فنگ‌شویی: رنگ‌های خاکی برای ایجاد دوام و قدرت

سبک انتخاب رنگ اتاق خواب

فنگ شویی به ما می‌گوید که وجود یک عنصر قدرتمند خاکی در اتاق خواب باعث ایجاد دوام، قدرت، و امنیت در روابط شما با دیگران می‌شود. رنگ‌های خاکی فنگ‌شویی عبارتند از: زرد روشن، بژ

رنگ‌های فلزی در اتاق خواب برای ایجاد وضوح و دقت

طبق اصول انتخاب رنگ اتاق خواب در فنگ شویی، استفاده از عناصر فلزی فنگ‌شویی باعث ایجاد دقت، وضوح، هوشیاری، و کارآمدی در زندگی می‌شوند. حضور متعادل این عناصر زندگی شما را با انرژی‌های مثبت همراه می‌کند. رنگ‌های فلزی فنگ‌شویی عبارتند از:

رنگ اتاق خواب به سبک فنگ شویی

 • خاکستری
 • سفید

رنگ اتاق خواب در فنگ‌شویی: ایجاد صلح و آرامش با رنگ‌های روشن

در پایان روز، مهم‌ترین مسئله این است که شما در اتاق‌خواب خود احساس آرامش کنید و به خوابی خوب فرو روید.

رنگ خواب در سبک فنگ شویی

این مطلب را هم بخوانید: فنگ‌شویی کمد لباس؛ 5 ترفند برای آرامش و نظم در اتاق خواب

طبق اصول انتخاب رنگ اتاق خواب در فنگ شویی، وجود رنگ‌های روشن و ملایم در اتاق‌خواب باعث ایجاد آرامش ذهنی در شما می‌شود. این رنگ‌ها عبارتند از:

 • آبی روشن
 • صورتی روشن
 • سبز روشن
 • بنفش روشن

از چه رنگی در اتاق خواب فنگشویی نباید استفاده کنیم؟

وقتی صحبت از خوابیدن به میان می‌آید، حتی توجه به جزییات از جنس پارچه ملحفه و روتختی گرفته تا رنگ دیوارها نیز مهم است. به ویژه اگر بخواهید از سبک فنگ شویی در طراحی اتاق خوابتان استفاده کنید، توجه به رنگ و انتخاب صحیح آن‌ها نباید از سر اجبار یا تنها پر کردن فضای اتاق خواب اتفاق بیفتد.

سبک رنگی در فنگ شویی

شاید به این بخش توجه کرده باشید که بعضی از رنگ‌ها سطح انرژی شما را بالا می‌برند و مود شما را بهتر می‌کنند و در مقابل، برخی دیگر از رنگ‌ها حسی آرام‌بخش داشته و مناسب اتاق خواب هستند. بله، استفاده از رنگ‌های انرژی بخش نباید در اتاق خواب فنگ شویی استفاده شود. این رنگ‌ها طیف وسیعی دارند. اما، می‌توان در یک دسته‌بندی کوچک آن‌ها را اینگونه برشمرد. رنگ قرمز و نارنجی روشن و آتشین به همراه رنگ سبز شاد، آبی روشن یا آبی نئونی و زرد روشن یا زرد نئونی در دسته رنگ‌هایی هستند که در اتاق خواب فنگ شویی جایگاهی ندارند.

اتاق خواب در فنگ شویی

در عین رعایت نکات رنگ اتاق خواب فنگ شویی که باید آن را در دیوار، کف و رختخواب و روتختی رعایت کنید، استفاده از قوانین فنگ شویی در نحوه قرار گیری تخت خواب رو به در و خالی گذاشتن فضای زیرین تخت به آزاد گذاشتن و چرخش بهتر انرژی در اتاق شما کمک می‌کند. اما، در رابطه با انتخاب رنگ در سبک فنگ شویی این نکته را مد نظر قرار دهید که اتاق خواب جایی است که نباید در آن از زنگ‌های انرژی بخش استفاده کرد؛ چرا که باید این فضا باید شما را به آرامش و خواب دعوت کند و نه هوشیاری!

کلام آخر

در این مقاله درباره رنگ اتاق خواب در فنگ‌شویی حرف زدیم. اما یادتان نرود که در کنار انتخاب مناسب رنگ ها، عوامل دیگری نیز در ایجاد تعادل و توازن در اتاق خواب دخیل هستند. به طور مثال نورپردازی اتاق خواب، استفاده از آثار هنری مثل تابلوهایی با مناظر آرامش بخش همه این ها در کنار هم باعث به وجود آمدن تعادل در اتاق خواب می شود. مطلب فنگ‌شویی اتاق خواب را بخوانید تا با اصول دکوراسیون اتاق با این روش بیشتر آشنا شوید.

منبع : wiki how | گردآوری شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه