Chidaneh.com placeholder image

با گلدان های فنجانی از بهار پذیرایی کنید !

در اسباب کشی ها ممکن است بسیاری از وسایل خانه آسیب ببینند، وسایلی مانند فنجان ها و نعلبکی ها نیز از این قاعده مستثنا نیستند و اگر یکی  یا دو تا از آن ها بشکند عملا بقیه آن فنجان ها نیز کاربری خود را از دست می دهند، اما شما با کمی خلاقیت می تواند این ست های فنجان ناقص شده خود را تبدیل به گلدان هایی خلاقانه کنید و  از آن ها برای تزیین بالکن ها و  پنجره های آشپزخانه استفاده کنید. پس با چیدانه همراه باشید تا به شما بگوید چگونه فنجان های خود را تبدیل به گلدان هایی خلاقانه کنید. 

کاشت گل در فنجان های قدیمی

آیا در کابینت‌های آشپزخانه خود فنجان‌ و نعلبکی‌هایی لنگه به لنگه دارید که نه دلتان می‌آید آن‌ها را دور بیاندازید و نه کاربردی برایتان دارند؟ شما هم می‌توانید آن‌ها را تبدیل به گلدان‌هایی کوچک کنید. اگر چنین چیزی ندارید هم می‌توانید بروید مغازه‌های دست‌دوم‌ فروشی و دنبال فنجان‌ و نعلبکی‌های قدیمی بگردید.

فرش ذوالانواری

مطلب پیشنهادی : کابینت آشپزخانه ، در انتخاب رنگ دقت کنید!

استفاده از فنجان به عنوان گلدان

کاشتن گل در این گلدان‌های کوچک می‌تواند رنگ‌های مختلفی برایتان به همراه داشته باشد ولی سبزیجاتی مثل پیازچه، مریم‌گلی یا ریحان را هم در نظر داشته باشید. نعلبکی‌ها به شکلی عالی در جمع‌آوری آب‌های بیرون ریخته شده در هنگام آبیاری گیاهان به کار می‌آیند و خود گلدان‌ها هم به قدری سبک هستند که می‌توان آن‌ها را براحتی در خانه جابجا کرد.

مطلب پیشنهادی : گیاهان آپارتمانی ، طراوت بخش یک دکوراسیون زیبا

استفاده از فنجان به عنوان گلدان

هر چه کف فنجان نازک‌تر باشد، دریل کردن سوراخی برای خروج آب در آن راحت‌تر خواهد بود.شما برای این کار نیاز به یک دریل یک مته الماس 6 میلی‌متری با نوک تنگستن دارید. این نوع مته را می‌توانید در همه ابزار‌فروشی‌ها پیدا کنید.یک تکه چسب کاغذی بر کف فنجان بچسبانید. این کار باعث جلوگیری از لغزش مته دریل می‌شود. در ابتدا به آرامی دریل کنید تا حفره‌ای کوچک ایجاد شود و سپس آنقدر ادامه دهید تا کف فنجان کاملا سوراخ شود.

مطلب پیشنهادی : ساخت باغ های مینیاتوری در خانه ؛ به استقبال نوروز

طراحی بالکن ها با استفاده از گلدان های فنجانی

تا وقتی که نور آفتاب، آب و توجه کافی از سوی شما به گلدان‌ها وجود داشته باشد می‌توانید گلدان‌های فنجانی خود را در هر جایی از خانه که می‌خواهید به نمایش بگذارید، بالکن ها، آشپزخانه ها، پشت پنجره ها.

گلدان های فنجانی و گل های بهاری

شما نیز به ما بگویید، آیا شما هم در آپارتمانی با یک بالکن کوچک زندگی می‌کنید؟ شما گیاهان خود را چطور به نمایش گذاشته‌اید؟ ایده ها و عکس‌های خود را در قسمت بحث و گفتگو با چیدانه به اشتراک بگذارید.

مطالب بیشتر: خودتان بسازید های آسان و هیجان انگیز

طراحی های مقرون به صرفه و ارزان

منبع : houzz | گردآوری شد توسط تحریریه چیدانه 


دیدگاه کاربران
nazanin kd در تاریخ 09 فروردین 1394
فکر کردم این ایده هم میتونه جذاب باشه چاپ عکس اعضا خانواده روی گلدون و کاشت یه گیاه توی اون.البته این کار قبلا انجام شده در زیر عکس نمونه انجام شده رو براتون میزارم.

ثبت دیدگاه