Chidaneh.com placeholder image

کاربرد های سقف کاذب برای آسمان جذاب دکوراسیون منزل شما!

به قلم: تحریریه چیدانه

سقف : سقف ها همیشه موضوعات جذابی در معماری بوده و هستند. از سقف ها می توان به عنوان یکی از اجزایی نام برد که به وسیله آن ها می توان در طراحی دکوراسیون داخلی منزل تغییرات بس دل نشین را به وجود آورد. یکی از تغییراتی که می توان در دکوراسیون داخلی منزل ایجاد کرد، استفاده از سقف های کاذب با طراحی های خاص و جذاب است. این سقف ها به شما کمک می کنند تا چهره ای نو به دکوراسیون داخلی منزل تان ببخشید و حس و حال کسالت و یکنواختی را از خانه خود دور کنید، سقف های کاذب با طرح های متنوعی که دارند و همچنین قابلیت نور پردازی در آن ها می توانند راه حلی باشند برای شما که می خواهید در زمان کوتاه در دکوراسیون داخلی منزل خود تغییر ایجاد کنید. پس با چیدانه همراه باشید تا با هم نمونه هایی خلاقانه از این سقف ها را بررسی کنیم.

نورپردازی درسقف کاذب در اتاق غذاخوری

تابلو فرش ریحان

سقف کاذب راهی هوشمندانه برای جدا سازی فضاها

سقف های کاذب می توانند بر نقطه خاصی از خانه مانند میز غذاخوری تاکید کنند، و باعث شوند فضا جذاب تر به نظر بیاید، همچنین استفاده از سقف های کاذب به دلیل این که ارتفاع آن ها نسبت به سقف سازه ای ساختمان کمتر است، می تواند حرکت هوشمندانه ای برای جدا سازی فضا از یکدیگر بدون استفاده از دیوارها باشد.

مطالب پیشنهادی : ایده های کوچک، تغییرات بزرگ در دکوراسیون منزل

روش های درست چیدمان میز غذا در مهمانی ها

طراحی خلاقانه سقف کاذب برای اتاق نشیمن

نورپردازی، جلوه بخش سقف کاذب خانه شما

برای این که سقف های کاذب منزل تان جذاب تر به نظر بیاید می توانید از ترفندهای نورپردازی در آن ها استفاده کنید. برای سقف های کاذب می توانید از نورهای مخفی با رنگ هایی هماهنگ با رنگ دکوراسیون داخلی منزلتان استفاده کنید با این کار می توانید تجربه ای جدید از فضای منزلتان داشته باشید.

مطالب پیشنهادی : قابی به دور زیبایی های خانه!

سرویس بهداشتی با نورپردازی خیره کننده

استفاده از سقف کاذب به عنوان عایق صوتی

استفاده از سقف کاذب به عنوان عایق صوتی در فضا

از سقف های کاذب استفاده های دیگری نیز می توان کرد، برخی از این سقف های کاذب خاصیت عایق بودن دارند و می توان از آن ها در فضاهایی که میزان سر و صدا درآن ها بسیار بالا است مثل مهد کودک ها و یا سالن های اجتماعات استفاده کرد. همچنین این پنل ها با رنگ های مختلف که دارند قابلیت استفاده در هر فضایی را دارند.

مطالب پیشنهادی : ۴ بیمارستان کودک با طراحی داخلی خلاقانه       

اتاق های خانه خود را در ۵ مرحله زیبا کنید!

ساخت سقف کاذب با کتاب برای کتابخانه

طراحی های خلاقانه برای سقف کاذب

طراحی سقف های کاذب می تواند بسیار خلاقانه صورت بگیرد. به طور مثال برای ساخت سقف کاذب برای کتابخانه ها می شود از کتاب های معلق در فضا استفاده کرد. سقف هایی به این شکل که طراحی خلاقانه و خاص دارند علاوه بر این که بر جذابیت فضا اضافه می کنند باعث می شود فضا خلاقانه تر نیز به نظر بیاید و هماهنگی مناسبی میان اجزای داخلی ساختمان به وجود می آید.

مطالب پیشنهادی : ۷ میز تحریر برای زیبایی اتاق کار

۲۲ ایده جذاب برای کتاب‌خوان‌ها

طراحی خلاقانه سقف کاذب برای اتاق نشیمن

سقف کاذب یکنواختی اتاق شما را از بین می برد

با استفاده از سقف های کاذب می توانید از یکنواختی فضا بکاهید و آن را تبدیل به فضایی کنید که می توانید ساعت ها در آن وقت بگذرانید. به طور مثال برای اتاق نشیمن خود که رنگ دیوارهای آن سفید و یکنواخت و خسته کننده است می توانید از یک سقف کاذب با طرحهای شلوغ استفاده کنید، این سقف می تواند با کف خانه شما نیز درگیر باشد و با نورپردازی آن می توانید در شب نیز از زیبایی سقف کاذب منحصر به فرد خود استفاده کنید.

مطالب پیشنهادی : ۱۱ طراحی چشمگیر برای اتاق های نشیمن کوچک

آکوستیک در طراحی دکوراسیون داخلی

سقف کاذب با نورپردازی طبیعی در حمام

سقف کاذب هایی برای سرویس بهداشتی شما

از سقف های کاذب در فضاهایی مانند حمام و سرویس بهداشتی نیز می توان استفاده کرد. سقف کاذب هایی که برای این فضاها استفاده می شوند عموما دارای جنس ضد آب هستند و در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارند. پس با خیال راحت می توانید از آن ها استفاده کنید. این سقف های کاذب حتی می توانند مانند نورگیر های طبیعی نیز در خانه استفاده کرد.

مطالب پیشنهادی : سرویس بهداشتی لوکس و نکات مهم در طراحی داخلی

چگونه حیاطی زیبا و کاربردی داشته باشیم؟

سقف کاذب های چوبی برای استفاده در فضاهای مختلف

سقف کاذب های چوبی و طراحی دکوراسیون داخلی

چوب ها به دلیل طبیعی بودنشان، حس و حال خوبی به فضا می دهند. اگر مایل هستید حس دوستانه تر و صمیمانه تری را به فضای داخلی اتاق تان القا کنید می توانید از سقف کاذب هایی از جنس چوب استفاده کنید. سقف های کاذب چوبی طرح های متفاوتی دارند و استفاده از آن ها چهره ای نو به دکوراسیون داخلی اتاقتان می بخشد.

مطالب پیشنهادی : آسمان مجازی طراحی سقف به رنگ آبی بیکران

قدرت دگرگون کننده قرنیز آلات در سقف خانه

نویسنده : شمیم آقازاده | گردآوری شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه