Chidaneh.com placeholder image

7 دکوراسیون داخلی ، مناسب آپارتمان های کوچک

به قلم: تحریریه چیدانه

فضاهای کوچک : در خانه های کوچک امروزی، بسیار مهم است که طراحی دکوراسیون داخلی خانه به صورتی باشد که بتوان از همه فضاهای آن به صورت مفید استفاده کرد. استفاده مناسب از فضاهای خانه به کاربردی تر شدن فضاها کمک کرده و آرامش و آسایش ساکنان را نیز تامین خواهد کرد.به همین منظور چیدانه تصمیم گرفته است که تا برای شما دوستان و همراهان همیشگی ایده هایی را برای استفاده مناسب و کاربردی از فضاهای کوچک را جمع آوری کند، پس با چیدانه همراه باشید تا با هم نگاهی به این ایده های کاربردی بیاندازیم.

طراحی فضاهای کوچک با استفاده پله

تابلو فرش ریحان

طراحی دوبلکس فضاهای کوچک

طراحی دوبلکس فضاهای کوچک راهی است تا بتوان فضاهای بیشتری را در یک مساحت کم گنجاند. برای این کار بهتر است برای فضاهایی نظیر اتاق خواب از ارتفاع استفاده کرده و آن ها را بالای راه پله ها طراحی کنیم. این کار باعث می شود طراحی معماری داخلی خانه حرفه ای تر به نظر بیاید و همچنین باعث می شود از فضا بهترین استفاده راببرید و هم محصور بودن اتاق خواب خود را در فضایی کوچک تامین کرده اید.

لیست شرکت های فعال در حوزه معماری داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی خانه در اهالی فن چیدانه

طراحی اتاق خواب در فضای کوچک

 نمونه ای دیگر از طراحی اتاق خواب در فضای کوچک

فضاهایی را که در ارتفاع طراحی می کنید، لزوما نباید در وجه انتهایی خانه قرار بگیرند، این فضا ها می توانند به سان سقف های کاذب برای دیگر فضاهای خانه نیز عمل کنند و به دکوراسیون داخلی خانه تان جذابیت ببخشند.

مطلب پیشنهادی : سقف کاذب آسمان جذاب اتاق شما

تغییر ارتفاع در کف خانه

ایجاد اختلاف ارتفاع در کف خانه

بهتر است در طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک از دیوار استفاده نشود، دیوارها باعث می شوند که فضا کوچک تر از آنچه که هست به نظر بیاید، پس بهترین راه برای این که حوزه های مختلف خانه را از هم جدا کنید، ایجاد اختلاف ارتفاع در کف خانه واستفاده از پله است، با کمی بالا یا پایین بردن فضاهای مختلف خانه می توانید آن ها را از هم جدا کنید.

مطلب پیشنهادی : مبلمان را با کف پوش خانه ست کنید

استفاده از کتابخانه به جای دیوار

استفاده از دیوارهای خلاقانه در فضاهای کوچک

اگر مجبور به استفاده از دیوار برای ایجاد محرمیت در فضای کوچک خانه تان هستید، بهتر است این دیوار ها به گونه ای باشند که کاربری دیگری نیز داشته باشند. به طور مثال به جای دیوار های ضخیم که فضای خانه را کوچک تر می کنند می توانید از  یک کتابخانه استفاده کنید که به شما اجازه می دهد که مقداری از وسایل دیگرتان را نیز در آن جای داده و از آن استفاده بهتری بکنید.

مطالب پیشنهادی : ۹ کتابخانه یا قفسه معلق که شما را سر ذوق می‌آورند

جدا سازی فضا به وسیله تغییر رنگ آن

جداسازی فضاها در خانه کوچک به وسیله تغییر رنگ

برای جداسازی فضاها در خانه های کوچک می توان از تکنیک تغییر رنگ نیز استفاده کرد.شما می توانید با استفاده از رنگ های مختلف در کف و یا دیوارهای یک خانه، بر جدا بودن فضاها از یکدیگر تاکید بیشتری داشته باشید. حتی این فضاها می توانند فاقد در بوده و در زمانی که قرار است از مهمان در خانه کوچک خود پذیرایی کنید از پرده هایی با رنگ ها و طرح های زیبا برای محصور بودن فضاها استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی : پرده در دکوراسیون داخلی

جداسازی فضاها به وسیله چیدمان مبلمان

مبلمان راهی برای جداسازی فضاهای کوچک

یکی از راه های هوشمندانه برای جداسازی فضاهای کوچک این است که به یک مدل درست برای چیدمان مبلمان خود برسید. مبلمان ها نیز می توانند همانند دیوارها، باعث جداشدن فضاهای مختلف از یکدیگر شوند.

مطلب پیشنهادی : راهنمای خرید وسایل پذیرایی از مهمان ها

استفاده از رنگ سفید در فضاهای کوچک

رنگ سفید، معجزه ای برای فضاهای کوچک

برای این که کوچک بودن فضای خانه تان کمتر به چشم بیاید از رنگ سفید در طراحی دکوراسیون داخلی خانه تان استفاده کنید. رنگ سفید به دلیل روشنی که در فضا ایجاد می کند به بزرگتر جلوه دادن فضا کمک خواهد کرد.

مطالب پیشنهادی : راه‌پله‌هایی خاص با طراحی‌هایی منحصربه‌فرد

شما نیز ایده ها و نظرات خود را در این زمینه و همچنین نکات خانه داری، با چیدانه و در قسمت بحث و گفتگو به اشتراک بگذارید. همچنین اهالی فن چیدانه آماده هستند تا به شما دوستان و همراهان گرامی درطراحی دکوراسیون داخلی خانه تان کمک کنند.

نویسنده: شمیم آقازاده | گردآوری شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
masoudfn در تاریخ 09 بهمن 1395
ممنون از نکات مفید وخوبتون

ثبت دیدگاه