Chidaneh.com placeholder image

7 ایده نظم دهی برای کارآیی بیشتر دکوراسیون اتاق کار

به قلم: تحریریه چیدانه

کتابخانه و فضای کار : اتاق کار به‌سادگی درهم و نامنظم و مملو از وسایل اضافی می‌شود. میزها با گیره‌ها، خودکارها، و ماشن‌حساب‌ها شلوغ می‌شوند، در حالی که فایل‌های کشویی و کتاب‌خانه‌ها با کاغذها و سندها مهم و رمان‌های مورد علاقه ما پر می‌شوند. ممکن است نتوانیم وسایل مورد نیازمان را در این فضاهای شلوغ پیدا کنیم. در یک اتاق کار منظم- اتاقی که دارای تعداد کافی از کتاب‌خانه‌ها، پوشه‌ها، و جامدادی‌ها است- همه چیز در سر جایش قرار می‌گیرد و یک هفته کاری بی‌استرس را ایجاد می‌کند. با چیدانه همراه باشید تا با هم نکته هایی برای جلوگیری از شلوغ شدن اتاق کار را بررسی کنیم.

چوب و هنر

زمانی را برای خلق یک سیستم نظم‌دهی به کاغذها صرف کنید

 روی هم گذاشتن تمام کاغذها باعث بی‌نظمی زیادی در اتاق کار می‌شود و پیداکردن سند مورد نیاز بسیار سخت خواهد بود. به جای این‌کار، از قفسه‌ها و شلف های تزئینی زیبا، پوشه‌ها، و برچسب‌ها برای ایجاد فایل‌های مختلف با موضوعات مختلف استفاده کنید. اگر یک‌بار این کار را انجام دهید دیگر نیازی به جستجوی زمان‌بر برای پیداکردن کاغذها ندارید.

مطلب پیشنهادی : فنگ شویی اتاق کار برای موفقیت در کار

  

 از تقویم و نظم دهنده ها در اتاق کار استفاده کنید

سازمان‌دهی‌شدن و منظم باقی‌ماندن دکوراسیون منزل امری ضروری و مهم است، و برای این‌کار چیزی بهتر از یک تقویم رومیزی نیست. رویدادهای خانوادگی، وقت دکتر، و سفرها را بنویسید تا از انجام‌دادن به موقع کارهایتان مطمئن شوید. رویدادهای مهم را بر روی تابلوی اعلانات یا تخته وایت‌برد بنویسید تا تمام کارهای خانگی به طور منظم انجام شوند. کارهای روزانه و هفتگی خود را در لیست کارهایی که قرار است انجام دهید یادداشت کنید. اتاق کار بالا که توسط گروه طراحی داخلی و هوشمند سازی کارا در خانه ای در ولنجک تهران اجرا شده از 

مطلب پیشنهادی : خانه ای در دل اتاق کار

از داشتن دراورهای شلوغ و نامنظم در اتاق کار بپرهیزید

وقتی عجله دارید هر چیزی را بدون توجه به این‌که متعلق به کجاست در جایی رها می‌کنید. این کار به مرور باعث درهم‌ریختگی و شلوغی اتاق کار و به‌ویژه میز تحریر می‌شود و دیگر به‌سادگی نمی‌توانید وسایل‌تان را پیدا کنید. به‌جای این کار از دروارها، فایل‌های کشویی، و نظم دهنده‌های پلاستیکی استفاده کنید تا هر چیز سر جای خود قرار بگیرد. با این کار هر چیزی را در هر زمانی که خواستید می‌توانید به‌راحتی پیدا کنید.

مطلب پیشنهادی : ۷ میز کار فوق العاده زیبا و کاربردی 

از یک کتاب‌خانه برای نگهداری از خرده‌ریزها در اتاق کار استفاده کنید

میز تحریر فضای ارزش‌مندی است و درست است که قراردادن قاب عکس‌ها، لوازم تزئینی، و مجسمه‌ها در کنار لپ‌تاپ جلوه زیبایی ایجاد می‌کند، اما نگهداری از تمامی این وسایل نیاز به فضای وسیعی دارد. اگرچه کتاب‌خانه‌ها قبل از هر چیز جایی برای نگهداری از کتاب‌ها هستند، اما فضای بسیار خوبی هم برای نمایش‌دادن وسایل تزئینی فراهم می‌کنند. از میز تحریر برای نگهداری از وسایلی که به آن‌ها نیاز دائمی دارید، مانند کامپیوتر، پرینتر، و چراغ مطالعه، استفاده کنید. 

مطلب پیشنهادی : ۲۲ ایده جذاب برای کتاب‌خوان‌ها

از میزهای قفسه‌دار مستحکم در اتاق کار استفاده کنید

وقتی وسایل زیادی در اتاق کار دارید، بی‌شک میز تحریر شما باید دارای تعداد کافی از کشوها و قفسه‌ها باشد. هنگام خرید میز، به سبک میز مورد نیازتان فکر کنید. میزهای Uشکل و Lشکل فضاهای زیادی در اختیارتان می‌گذارند، در حالی که میزهای قفسه‌دار، میزهای منشی، و میزهای کناری بسیار مناسب فضاهای کوچک هستند.

مطلب پیشنهادی  :۷ میز تحریر برای زیبایی اتاق کار

به سیم‌های وسایل الکترونیکی اتاق کار نظم دهید

اتاق کار مرکز حضور وسایل الکترونیکی است؛ از این رو سیم‌های وسایلی چون کامپیوتر، پرینتر، چراغ‌های مطالعه، و شارژرها ممکن است نظم اتاق را به هم بریزند. برای نظم‌دادن به این سیم‌ها می‌توانید از جعبه‌های نگهداری از سیم‌ها یا نظم‌دهنده‌ها استفاده کنید. از برچسب‌زدن به سیم‌ها برای متمایزساختن آن‌ها خودداری کنید، زیرا این کار چیزی جز سردرگمی به بار نخواهد آورد.

مطلب پیشنهادی: چگونه به سادگی سیم های مزاحم را پنهان کنید!

ایده ای ناب برای رهایی از آشفتگی سیم ها!

به راحتی و طراحی اتاق کار فکر کنید

چه از اتاق کارتان در تمام روز استفاده می‌کنید و چه فقط آخر هفته‌ها به سراغ آن می‌روید، سعی کنید راحتی آن را همانند فضای خانه طراحی کنید. استفاده از یک صندلی آرگونومیک، چند وسیله سرگرمی، و نورپردازی مناسب روز (و شاید کار) شما را لذت‌بخش خواهد کرد.

شما می توانید سوالات خود درباره معماری و طراحی دکوراسیون داخلی اداری را در قسمت مشاوره دکوراسیون چیدانه با اهالی فن و کارشناسان در میان بگذارید. 

مطالب پیشنهادی : ۱۳+۱ تجربه لذت بخش در دکوراسیون منزل شما!

۹ ایده برای طراحی کتابخانه در اتاق نشیمن

آرامش در فضای کار با راه حل های فنگ شویی

ویدئو: این کتابخانه در خانه شما هر کسی را حیرت زده می کند!

منبع : گردآوری شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه