تبلیغات
E رومانته F فارست چوب و هنر E
امتیاز: 0.8 0 نظر | ثبت نظر

25 اسفند 1398

راه های جذب انرژی مثبت، دکوراسیون سال نو برای حال نو!

فنگ شویی: بوی بهار و عید فضای شهر را پر کرده و گویی اسفند را باید عضوی از بهار بدانیم نه زمستان. اگر این حال و هوای زیبا و دوست داشتنی را به منزل خود بیاوریم مسلما نوروزی دل انگیز را در کنار خانواده خواهیم داشت. پیشنهاد من به شما ایجاد فضایی سرشار از انرژی مثبت در خانه و دور کردن انرژی های منفی از خانه است. همان گونه در خانه های بعضی مان گوشه انرژی بخش وجود دارد. شاید ابتدا سخت و دشوار به نظر برسد و یا فقط قوانین فنگ شویی برای دکوراسیون در ذهنمان تداعی می شود، اما می خواهم به شما بگویم که این کار تنها با اصولی اما بسیار کاربردی قابل اجراست که به طراحی و دکوراسیون کمک زیادی می کند و در نتیجه هم از لحاظ بصری و هم از لحاظ روحی، برای شما چشم نواز بوده و زیبایی و آرامش را در خانه به جریان می اندازد.

کادربندی در دکوراسیون

به نظر من هدف از طراحی و دکور کردن هر فضایی، به خصوص مکانی که در آن زندگی می کنیم، در درجه اول القای احساس آرامش و دریافت انرژی از آن فضاست. این کار با افزایش خصوصیات مفید و در عین حال زیبا در طراحی و دکوراسیون به وجود می آید. با استفاده از روش هایی که به همراه تصاویر با شما به اشتراک می گذارم، خودتان به آسانی فضایی را به وجود می آورید که با نگاه کردن به آن احساس خوش آیند و رضایت خواهید داشت.

خلق کادربندی های متنوع برای انرژی مثبت در خانه

کادربندی در دکوراسیون

کادربندی در دکوراسیون با قاب عکس

کادربندی در دکوراسیون سرویس

کادربندی در دکوراسیون

کادربندی در دکوراسیون با کنسول

کادربندی در دکوراسیون با قاب عکس

کادربندی میز تحریر با قاب عکس

ایجاد انرژی مثبت در خانه بسته به خلق فضای مثبت دارد که برای ساکنین چشم نواز باشد. یکی از روش های پرکاربرد و بسیار موثر برای رسیدن به چنین فضایی، دسته بندی عناصر و وسایل و تبدیل آن ها به گروه های مختلف است. این در حالی است که با یکدیگر تضادی نداشته و باعث هرج و مرج نشوند. کافی است به هر سمت خانه، به طور مثال به هر دیوار، مانند یک قاب عکاسی نگاه کنید. سعی داشته باشید که آن قاب را با وسایل مورد علاقه تان طراحی و یا تزیین کنید. همان گونه که موقع عکاسی سعی می کنیم تمام زیبایی ها را در کادر بگنجانیم در طراحی نیز باید به همین روش اتکا کنیم. با انجام این کار شما ناخودآگاه از اصولی مانند ریتم، تقارن، تکرار و حتی گرافیک محیطی در طراحی داخلی استفاده می کنید.

مطالب بیشتر: تاثیرات فنگ‌شویی، با 6 ترفند ساده در خانه!

کادربندی در دکوراسیون با قاب عکس

برای ایجاد انرژی مثبت در خانه و کادربندی لازم نیست همه اشیا کاملا مشابه و هم اندازه باشند، بلکه به راحتی می توانید وسایل متفاوت را در کنار هم بچینید. نکته مهم این است که در نهایت یک کل واحد را به وجود می آورند. اتفاق مهم تر هم این است که در همه فضاها، از نشیمن و پذیرایی گرفته تا تزیین میز آرایش اتاق خواب، طبقه بندی سرویس بهداشتی و.... می توانید از این ترفند استفاده نمایید. با دیدن تصاویر بالا با روش های مختلف ایجاد انرژی مثبت در خانه و کادربندی مانند: استفاده از متریال متفاوت، چیدمان قاب عکس ها، قرار دادن آینه و ... بیش تر آشنا می شوید.

مطالب بیشتر: اصول فنگ شویی آشپزخانه، راه حل های ساده و کاربردی!

کادربندی با پنجره و افزایش انرژی مثبت در خانه

پنجره ها خود به عنوان یک کادر دقیق و طراحی شده محسوب می شوند که با تابش نور خورشید زیبایی دوچندانی را نسبت به سایر فضاهای خانه خلق می کنند. هرگز از این کادربندی های دلنشین برای افزایش انرژی مثبت در خانه غافل نشوید. مانند تصاویر بالا گاهی می توانید پا را فراتر گذاشته و حتی به پنجره خود کاربری هم بدهید. ولی باور کنید همیشه همه چیز پیچیده و سخت نیست، یک رنگ آمیزی و یک گلدان گل زیبا هم می تواند قاب مورد نظر شما را به وجود بیاورد.

مطالب بیشتر: فنگ شویی چیست؟ از ثروت تا سلامت روح! 

مبل تکی و کادربندی هنری و جذب انرژی مثبت در خانه 

اگر به تصاویر بالا خوب دقت کرده باشید، متوجه می شوید که مبل و صندلی به صورت تک یک قاب شیک و جذاب را به وجود می آورد. فقط کافی است نقطه ای از خانه را که احساس می کنید بدون استفاده و خالی است بیابید. یک صندلی کوچک، یک مبل قدیمی و یا حتی یک پاف کوتاه رنگارنگ هم همان نقش را برای شما ایفا می کند. اگر کنار فضای شما اجازه می دهد یک میز و یا کنسول را کنار مبل خود قرار دهید تا کاربری هم پیدا کند. اما اگر مکانی کوچکی در اختیار دارید با تغییر کاغذدیواری و چند گلدان گل هم می توانید این کار را انجام دهید. همه این کارها برای این است که در گوشه ای لحظات تنهایی گوشه دنج خودمان را داشته باشیم و انرژی مثبت در خانه را به دست بیاوریم.

مطالب بیشتر: فنگ شویی در خانه، بهترین چیدمان برای دکوراسیون ناهارخوری!

 

ایجاد فضای دونفره، راههای افزایش انرژی مثبت در خانه 

خلق یک فضای رمانتیک دونفره، هر چقدر هم که کوچک باشد این بهانه را برای شما به وجود می آورد که با همسر، دوست، مادر و یا هر شخص عزیز دیگری ساعاتی را وقت بگذرانید و همین باعث افزایش انرژی مثبت در خانه می شود. پیشنهاد من به شما این است که فضایی خارج از آشپزخانه و جدای از میز ناهار خوری برای این کار در نظر بگیرید. این فضا می توانید در بالکن باشد، یا در یک راهروی بدون استفاده، کنار شومینه و حتی گوشه ای از اتاق نشیمن. از قرار دادن گل های زیبا و تازه به همراه قاب عکس های خاطرات برای افزایش انرژی مثبت در خانه غافل نشوید. 

مطالب بیشتر: فنگ شویی در معماری، انرژی در خانه با توصیه های کارشناس ما

تابلوی هنری در دکرواسین

تابلوی هنری در دکرواسین

تابلوی هنری در دکرواسین

تابلوی هنری در دکرواسین

خلق فضای هنری و ایجاد انرژی مثبت در خانه

به اعتقاد من " خانه جایی است که هنر در آن جاست " پس برای ایجاد انرژی مثبت در خانه رنگ ها را به واسطه تابلوهای نقاشی و هنری وارد خانه خود کنید. این تابلوهای هنری می توانند هر موضوعی داشته باشند: شخصیت های مورد علاقه، شهرهایی که دوست دارید به آن سفر کنید، کشوری که همیشه در رویاهای تان تصور می کردید و حتی طبیعت. هر آنچه که با نگاه کردن به آن افکار مثبت به سراغ تان می آید و با آن ها انرژی می گیرید. البته این نکته ار فراموش نکنید که سبک تابلوی هنری باید با سبک دکوراسیون شما هماهنگی داشته باشد. پس باید با ترفندهای استفاده از تابلوهای هنری در دکوراسیون آشنایی داشته باشید.

مطالب پیشنهادی:

 

تبلیغات

نویسنده: گلنار صفدریان

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

نشان کردن
  • 7535 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 25 اسفند 1398

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
معماری آفرینش معماری آفرینش
14 نمونه کار

تلفن: 09122834003
آرتکس آرتکس
6 نمونه کار

تلفن: 02152853
آرانو آرانو
5 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۴۴۲۱۲۲۴۶
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173