Chidaneh.com placeholder image

انتخاب رنگ، مبلمان و گل و گیاه در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

به قلم: لاله داورپناه

اتاق نشیمن: نشیمن یکی از مهمترین بخش های خانه است که توجه به انتخاب دکوراسیون مناسب برای آن نکته ای است که نباید از آن غافل شد. زیرا علاوه بر اینکه جایی است برای استراحت، مکانی برای دور هم نشینی و گذراندن وقت آزاد اعضای خانواده است. چیدانه در این مطلب می خواهد نکاتی را برای دکوراسیون مناسب برای نشیمن به شما یادآوری کند.

ساقدوش بار

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق نشیمن

رنگ اتاق نشمین باید متناسب با دیگر اجزا اتاق نشیمن انتخاب شود. اگر اتاق نشیمن شما بزرگ است سعی کنید از رنگ هایی روشن استفاده کنید. همچنین می توانید از رنگ های سیاه و سفید در کنار هم در این فضا استفاده کنید. استفاده از این رنگ ها می تواند فضایی شیک برای شما به ارمغان بیاورد. رنگ سیاه برای داشتن دکوراسیون چشمگیر مناسب خواهد بود.

سرویس خواب بالسا

خانه ای آرام از ترکیب خاکستری با دیگر رنگ ها داشته باشید. استفاده از رنگ خاکستری برای این فضا می تواند بسیار مجلل و رسمی باشد. ترکیب رنگ های قرمز و طلایی در دکوراسیون نشیمن، باعث یادآور شدن فضایی آرام همراه با رفاه باشد.

رنگ سبز جلوه طبیعت در دکوراسیون داخلی است. رنگ سبز در نشیمن هر خانه ای می تواند فضا را دنج و آرام نشان دهد. آبی کم رنگ می تواند فضایی آرام و جذاب را خلق کند.

بنفش، رنگی پر قدرت در دکوراسیون است. استفاده از رنگ های بنفش یا ارغوانی برای مدت طولانی پیشنهاد نمی شود. زیرا موجب افسردگی می شود. برای ایجاد فضای نمایشی می توانید از ترکیب رنگ قرمز و بنفش بهره گیرید.

استفاده از رنگ قهوه ای پر رنگ باعث القا حس امنیت در فضای نشیمن منزل شما می شود. ترکیب رنگ قهوه ای و شکلاتی با رنگ آبی فضایی بسیار شیک و جذاب را به وجود خواهد آورد. خانه ای گرم و دلچسب مثل قهوه با رنگ قهوه ای می تواند جلوه ای زیبا داشته باشد. طراح شرکت مانی فرم با طراحی نشیمنی قهوه ای رنگ در کنار آشپزخانه توانسته به خوبی در فضایی کوچک زیبایی را به وجو آورد.

خانواده زرد را مهمان خانه خود کنید. رنگ زرد گرما به اتاق می بخشد. اما به یاد داشته باشید که از این رنگ برای کل اتاق استفاده نکنید. زیرا باعث القاء فضای خسته کننده می شود.

مطلب پیشنهادی: ۱۰ ترکیب رنگ‌ در دکوراسیون فضاهای کوچک

انتخاب مبلمان برای دکوراسیون نشیمن

سعی کنید از مبلمانی با جنس مقاوم استفاده نمایید. اگر اتاق نشیمن شما کوچک است از به کار بردن مبلمان بزرگ همراه با طرح های شلوغ اجتناب کنید. بهترین انتخاب برای این فضاهای کوچک مبلمانی ظریف با طرح ساده و روشن است. انتخاب رنگ و پارچه مبلمان در دکوراسیون منزل بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

بهترین چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل تان را انتخاب کنید. سعی کنید در هر قسمت کناری مبلمان 50 سانتیمتر فضا را به رفت و آمد اختصاص دهید. برای چیدمان مبلمان باید یک نقطه کانونی و مرکزی را انتخاب کرد و وسایل را در اطراف این نقطه کانونی چید. ارتفاع میز عسلی ها باید تا دسته کاناپه باشد و بین میز کوتاه قهوه خوری و کاناپه جای پای مناسبی به اندازه سی و پنج یا 45 سانتی متر وجود داشته باشد. در تصویر بالا نشیمن پروژه ساختمان عارف از نمونه کارهای استودیو معماری بوژگان را می بینید.

مطلب پیشنهادی: ۱۷ میز جلو مبلی متفاوت با وسایل دور ریختنی !

استفاده از کوسن ها می تواند کاناپه را زیباتر نشان دهد سعی شود در انتخاب رنگ کوسن ها دقت کافی به عمل آید. از تعدد رنگ و تعدد کوسن ها بپرهیزید. زیباترین طرح های کوسن و بالشتک در دکوراسیون منزل را در مطالب گذشته چیدانه ببینید.

استفاده از گل و گیاه در اتاق نشیمن

شادابی دکوراسیون منزل با گل آرایی های زیبا و ساده امکان پذیر است. استفاده از گل و گیاه باعث القاء حس زنده بودن و طراوت می شود. سعی کنید گیاهانی انتخاب کنید که با شرایط نوری خانه شما متناسب باشد. گیاهان ابلق و رنگی نور زیادی می خواهد اما گیاهان سبز به نسبت نور کمتری می خواهند. دمای محیط گیاهان آپارتمانی باید متعادل باشد از قرار دادن گیاهان کنار وسایل گرمایشی بپرهیزید. گیاهان را در جایی قرار دهید که بوی غذا هایی مانند پیاز به آنها نخورد زیرا باعث پژمردگی گیاهان و بد منظره بودن آن در دکوراسیون شما می گردد. امتحان کنید، گیاهان آپارتمانی ، طراوت بخش یک دکوراسیون زیبا خواهند بود.

شما می توانید سوالات خود در مورد دکوراسیون منزل یا محل کار خود را در مشاوره دکوراسیون چیدانه مطرح کنید تا اهالی فن، کارشناسان و علاقه مندان به دکوراسیون داخلی شما را راهنمایی کنند.

اگر مشغول ساخت خانه، بازسازی یا تغییر دکوراسیون خانه خود هستید یا به دنبال افراد حرفه ای برای انجام این کار می گردید به اهالی فن چیدانه مراجعه کنید. در آنجا می توانید تصاویر مربوط به افراد یا شرکت های مختلف را ببینید و نمونه کارهای قبلی آنها را بررسی کنید. مناسب ترین افراد را با توجه به بودجه و نیاز هایتان در اهالی فن چیدانه بیابید.

مطلب بیشتر: ۲۵ پلان باز برای بزرگ شدن آپارتمان های کوچک!
مبلمان مناسب برای دکوراسیون داخلی نشیمن
ایده های کوچک، تغییرات بزرگ در دکوراسیون منزل
تلویزیون LCD را کجای خانه بگذاریم ؟

منبع: کتاب هنر دکوراسیون | گردآوری شده در تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه