Chidaneh.com placeholder image

نگهدارنده درب اتاق، خودتان خیلی راحت بسازید!

به قلم: مژگان احمدی

احتمالا برای شما هم پیش آمده که وقتی در اتاق ها را باز می گذارید به راحتی بر اثر باد و یا هر چیز دیگری بسته شوند. در چنین شرایطی شاید ترجیح می دهید که آن را بیخیال رها کنید و از خیر باز ماندن در بگذرید. در ابن مطلب از وب‌سایت چیدانه تصمیم داریم در رابطه با ساخت ترمز درب خانه، آن هم به روش خودتان بسازید صحبت کنیم.

شما باید بدانید که کار نشد ندارد و می توانید با کمک دستان خودتان راهکاری برای جلوگیری از بسته شدن درهای موجود در خانه ایجاد کنید. شما می توانید برای این کار از قطعه‌های ساده ای از چوب استفاده کنید که با کمک تغییراتی می تواند به یک ترمز درب خانه زیبا و البته کاربردی تبدیل شود. قبل از اینکه مراحل ساخت این نگهدارنده درب خانه را برایتان بازگو کنیم باید بگوییم که شما در انتخاب رنگ‌های مورد استفاده در این وسیله کاملا آزاد هستید و می‌توانید براساس سلیقه خود آنها را تغییر دهید.

بالسا

وسایل مورد نیاز ساخت نگهدارنده درب اتاق

وسایل مورد نیاز ساخت نگهدارنده درب اتاق

  • قطعات مثلثی شکل چوبی
  • اسپری و یا رنگ سفید و طلایی
  • قلم موی رنگ

انتخاب رنگ نگهدارنده درب اتاق با شما

انتخاب رنگ نگهدارنده درب اتاق با شما

روند این کار بسیار ساده است، ولی با این حال برای راحتی و خیال جمع، می توانید در تمام مراحل پا به پای من باشید. قبل از هرچیز شما باشد دو قطعه چوب خود را مثلثی کنید. دقت کنید که اندازه آنها نباید کمتر از 10 سانتی متر باشد. بعد از برش دادن چوب، حتما سطح آنها سمباده بکشید تا کاملا صیقل یافته و صاف شود.
حالا وقت آن رسیده که با کمک اسپری و یا رنگ سفید، سطح آن را کاملا سفید کنید و اجازه دهید که به خوبی خشک شود.

این هم از طلایی

این هم از طلایی

حالا با کمک یک نوار چسب بر روی گوشه چوب خود، یک مثلث ایجاد کنید. سعی کنید این کار را با دقت انجام دهید تا خطوط مشخص شده در تفاوت رنگ ها بهم نریزد!

حالا رنگ طلایی خود را بردارید و گوشه ای که چسب زده اید را اسپری کنید. حالا اجازه دهید که به خوبی خشک شود. بعد از آنکه از خشک شدن کامل رنگ طلایی مطمئن شدید چسب را با دقت جدا کنید.

ترمز درب خانه

حالا این شما و این ترمز درب خانه!

برای مطالعه سایر مطالب خودتان بسازید، کلیک کنید!

منبع: homedit | مترجم: طلوع حقیقت | بازنویسی و انتشار: فهیمه مصدرالامور

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
علی در تاریخ 02 تیر 1402
این ترفند بسیار جالب است،اما عکس ها بارگیری نمیشود و ما عکسی نداریم لطفا پیگری شود ،،،،،،،،،،،،،،،،،متشکر
علی در تاریخ 02 تیر 1402
این ترفند بسیار ساده،جالب،و کار بردی بود اما متاسفانه عکس ها در سایت بارگیری نشده بود و من متوجه روند کار نشدم،،،،،،،،،،،،،،،،،،،فلطفا پیگیری شود متشکرم
چیدانه در تاریخ 03 تیر 1402
با سلام. ممنون که فیدبک دادین و ما رو از عدم نمایش تصاویر مطلع کردین. به زودی تصاویر رو اصلاح میکنیم.

ثبت دیدگاه