Chidaneh.com placeholder image

رنگ مخصوص روی کاشی، نو شدن ارزان به جای تعویض کردن گران!

همیشه برای هر کار یک راهی وجود دارد و در دکوراسیون نیز بر خلاف تصور خیلی از مردم، می توان با کم ترین هزینه ها این راه ها شناخته یا به وجود آورد. تغییر کاشی های قدیمی نیز یکی از همین نمونه هاست. گاهی اوقات به دلیل قدیمی و ناسالم بودن مجبود به تغییر کاشی و سرامیک در آشپزخانه یا سرویس بهداشتی هستیم و گاهی اوقات نیز برای تغییر دکوراسیون و ایجاد تنوع. از آن جایی که قبلا در مورد پوشاندن کاشی های قدیمی آشپزخانه مطلبی نوشته بودم، تصمیم گرفتم در این مطلب به آموزش مرحله به مرحله رنگ آمیزی روش کاشی بپردازم.

رنگ کردن کاشی

گروه معماری اشکان اذانی

همه آن چه نیاز دارید :

  • رنگ لاتکس
  • پرایمر رنگ
  •  پلی اورتان بر پایه روغن
  • نوار چسب
  •  چاقوی 
  • قلم مو نرم 1.5 سانتی متری

​مطلب پیشنهادی : رنگ و نقاشی ساختمان: مزایا و معایب انواع رنگ دیوار

رنگ کردن کاشی

گام اول رنگ آمیزی کاشی : تمیز کردن کاشی

برای شروع، ابتدا کاشی را با صابون و آب و اسفنج تمیز کرده و با استفاده از یک دستمال آن را خشک نمایید. مهم است که قبل از رنگ آمیزی مطمئن باشید هیچ کثیفی و یا پرز دستمان روی دیوار باقی نمانده باشد. سپس یک طرح هندسی که به آن علاقه مند هستید یا فکر می کنید برای کاشی های شما مناسب است را انتخاب نمایید. در این نمونه، از طرح مثلث به دلیل ایجاد هماهنگی بیش تر با کاشی های قدیمی استفاده شده است.

مطلب پیشنهادی : کاشی بین کابینتی، کدام مدل برای کدام آشپزخانه؟

رنگ کردن کاشی

گام دوم رنگ آمیزی کاشی : ایجاد طرح هندسی

زمانی که الگوی مورد نظر خود را انتخاب نمودید، با استفاده از نوار چسب آن را روی کاشی ها پیاده کنید. باید مطمئن باشید که گوشه ها مرتب و دقیق چسبانده شوند تا طرحتان کامل و واضح به نظر برسند. 

مطلب پیشنهادی : ۲۰ مدل کاشی آشپزخانه، بهترین ها را اینجا ببینید!

رنگ کردن کاشی

گام سوم رنگ آمیزی کاشی : رنگ اول

در این مرحله، بعد از ایجاد طرح نوبت به رنگ آمیزی می رسد. بهتر است در ابتدا از پرایمر رنگ استفاده نمایید. این کار تفاوت زیادی را در رنگ آمیزی شما به وجود آورده و همچنین کیفیت رنگ اصلی را بهبود می بخشد. البته خشک شدن پرایمر نزدیک به چهل دقیقه طول خواهد کشید.

مطلب پیشنهادی : کاشی بین کابینت، یکبار هم شده متفاوت عمل کن!

رنگ کردن کاشی

مرحله 4 رنگ آمیزی روی کاشی : رنگ اصلی

هنگامی که پرایمر خشک شد، کاشی های شما آماده رنگ آمیزی اصلی هستند. برای این مرحله از یک قلم کوچک استفاده کنید تا تسلط کافی را داشته باشید. البته بهتر است  اندازه و مدل قلم مو با توجه به پیچیدگی الگوی شما مشخص شود. اما در حالت کلی برای گوشه ها و قسمت های ظریف باید از قلم موهای کوچک استفاده نمایید. نسبت به رنگ کاشی های قدیمی ممکن است نیاز داشته باشید که از چند لایه رنگ استفاده کنید. 

مطلب پیشنهادی : کاشی کاری هایی که شما را شگفت زده خواهند کرد!

رنگ کردن کاشی

رنگ مخصوص کاشی

مرحله 5: پایان رنگ 

پس از خشک شدن رنگ، یک پوشش نازک از پلی اورتان بر پایه روغن برای محافظت از آن در برابر رطوبت و خراش استفاده کنید. ممکن است این نمونه زمان طولانی تری برای خشک شدن نیاز داشته باشند،  اما بسیار با دوام هستند. هنگامی که پوشش حفاظتی نهایی خشک است (معمولا 4 ساعت طول می کشد)، شما می توانید نوارها را از روی کاشی ها جدا نمایید.

مطلب پیشنهادی : 

منبع : onekingslane


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه