کدام رنگ اتاق را بزرگ تر نشان می دهد؟

دکوراسیون و طراحی داخلی نیز مانند هر تخصص دیگری دارای قوانین و بایدها و نبایدهایی است که از گذشته وجود داشته و هنوز هم استفاده می شوند. به طور مثال همیشه یاد گرفتیم که باید برای یک فضای کوچک، از رنگ های روشن استفاده کرده و از رنگ های گرم یا تیره دوری کنیم! اما همه طراحان به این موضوع عقیده دارند که همیشه همه قوانین درست نبوده و می توانیم آن چه که از گذشته یاد گرفته ایم را تغییر دهیم. موضوع بهترین رنگ برای فضای کوچک نیز از جمله مواردی است که آموخته های ما را به چالش کشیده و نکاتی جالب به ما گوشزد می کند. در ادامه با من همراه باشید تا رنگ های مناسب فضاهای کوچک را بررسی نماییم.

رنگ های گرم و سرد در دکوراسیون

نیاز دارید که اتاقتان بزرگ تر به نظر برسد؟

اگر فکر می کنید که واقعا نیاز دارید فضایتان بزرگ تر نشان داده بشود، اولین راهی که به ذهن می رسد استفاده از رنگ های روشن و خنثی است. البته که این روش می تواند اتاق شما را روشن تر نشان بدهد اما این شما هستید که باید اولویت را در دکوراسیون اتاقتان مشخص کنید و ممکن است زیباتر شدن اتاق کمک بیش تری به شما بکند تا بزرگ تر نشان داده شدن آن! اما در حالت کلی اگر اتاقتان بسیار کوچک بوده و فاقد پنجره می باشد باید رنگ های خنثی را انتخاب نمایید.  

مطلب پیشنهادی : ترکیب رنگ های سرد و گرم در دکوراسیون اتاق خواب

رنگ مونوکروم

رنگ مونوکروم

رنگ مونوکروم

استفاده از سبک مونوکروماتیک

سبک مونوکروماتیک یکی از ایده های بسیار جالب برای فضاهای کوچک است. این سبک به معنای استفاده از یک تک رنگ برای کل فضا در دکوراسیون یا صنعت مد می باشد. توضیح واضح تر این است که که در این روش از یک تک برای فضا استفاده شده و برای جلوگیری از یکنواختی و امکان ست کردن وسایل مختلف، رنگ های تیره تر و روشن تر همان رنگ در کنار یکدیگر قرار می گیرند. این روش علاوه بر این که ست کردن لوازم مختلف را برای شما آسان می کند، احساس سبکی و آرامش خاصی را نیز به وجود می آورد.

مطلب پیشنهادی : رنگ های گرم در دکوراسیون، خانه دلنشین سحر در زنجان!

blog post

عکاسی منزل آقا و خانم جهانیان

blog post

دیوار آجری نشیمن

blog post

عکاسی از دکوراسیون منزل در قیطریه تهران

blog post

عکاسی معماری از آپارتمان خانم نجفی زاده

رنگ های تیره در یک فضای کوچک

این تصور که فکر می کنیم در فضاهای کوچک حتما باید از رنگ های روشن استفاده کنیم تا حدودی غلط است. اگر شما به رنگ های تیره علاقه مندید با یک ترفند بسیار شاده می توانید آن را در فضای کوچکتان استفاده نمایید. به این صورت که باید پالت رنگی فضا را ساده و خنثی نگه داشته و فقط یک قسمت خانه مانند یکی از دیوارها را با رنگ تیره رنگ آمیزی نمایید. این ایده برای کوچک بوذن فضا مشکلی پیش نخواهد آورد. 

مطلب پیشنهادی : چیدمان ساده خانه ایرانی، رنگ های گرم غوغا می کنند!

blog post

دکوراسیون خانه مدرن

blog post

عکاسی منزل آقا و خانم ایمانی

blog post

نشیمن سنتی مدرن منزل خانم مهدوی

blog post

عکاسی از منزل آقای طالبی

رنگ های گرم و سرد برای رنگ آمیزی اتاق کوچک

استفاده از رنگ های سرد در یک اتاق کوچک، یکی دیگر از ایده های محبوب است. در تئوری رنگ، گفته می شود که رنگ های خنثی و رنگ های سرد تمایل به عقب نشینی در فضا دارند. به این معنا که فضا را دورتر یا به اصطلاح عامیانه تر بزرگ نشان می دهند. اما این به این معنا نیست که شما مجبور هستید همیشه ترکیب رنگی خانه کوچک تان را به رنگ خنثی یا سرد نگه دارید. برعکس اگر به رنگ های گرم علاقه مندید، می توانید بدوت هیچ ترس و نگرانی، سایه های نازکی از این رنگ ها را برای دیوارها یا اکسسوری های خود انتخاب نمایید. این رنگ ها بهتر است به صورت محدود و در کنار رنگ هایی مانند خاکستری یا سفید قرار گرفته و یا این که به صورتی ترکیبی با رنگ های سرد استفاده شوند. به طور مثال یکی از دیوارها را با یک رنگ گرم رنگ آمیزی کرده و مبلمان و سایر لوازم را با رنگ های سرد انتخاب نمایید. این نکته را فراموش نکنید که برای طراحی باید از قوانین اطلاع کافی داشته باشید، اما اید در کنار آن اجازه دهید سبک شخصی خودتان نیز شما را راهنمایی کند.

مطلب پیشنهادی در زمینه رنگ در دکوراسیون : 

منبع : thespruce 

گلنار
نویسنده: گلنار

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
سبک دکوراسیون مونوکروم‏؛ 42 دیزاین تک‌رنگ شیک و امروزی

سبک دکوراسیون مونوکروم‏؛ 42 دیزاین تک‌رنگ شیک و امروزی

کدام رنگ اتاق را بزرگ تر نشان می دهد؟

کدام رنگ اتاق را بزرگ تر نشان می دهد؟

مبل لوکس رنگ تیره، مدل هایی برای دکوراسیون مجلل

مبل لوکس رنگ تیره، مدل هایی برای دکوراسیون مجلل

1399/12/16 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
مبلمان اداری گراهون certificate
مبلمان اداری گراهون

مبلمان اداری گراهون

پیراهن مبل باتیست certificate
پیراهن مبل باتیست

پیراهن مبل باتیست

مبلمان مریکس certificate
مبلمان مریکس

مبلمان مریکس

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent