visibility 805 today 1397/10/19

گام های رسیدن به یک فضای ایده آل!

اندیشیدن، خیال پردازی، ایده پردازی برای فضایی که در آن زندگی  و کار و ... می کنیم، بسیار لذت بخش و جذاب می باشد. برای اینکه فضای ذهنی را به واقعیت تبدیل کنیم نیازمند سپری کردن مراحل و گام های مختلف می باشد تا فضای خلق شده علاوه بر این که معیار های زیبایی را دارا باشد استاندارد و جوابگوی عملکرد ها باشد و اجزا بتوانند در کنار هم به درستی کار کنند و پاسخگوی هزینه ها نیز باشد.

blog post

مبلمان

ما مشاوران طراحی داخلی چوب و هنر برآنیم که این گام های رسیدن به فضای ایده آل را شرح دهیم (گام اول و دوم در قسمت های قبلی شرح داده شده است):

گام اول: تصور کامل فضا در ذهن.

گام دوم: تجزیه فضای تصور و فضای موجود به عناصر و ویژگی ها.

گام سوم: تحلیل هر آنچه از فضا شامل عناصر و ویژگی ها از قبیل: کف، دیوار، سقف، مبلمان، لوازم، رنگ، مصالح، بافت و حتی جزئیات اجرایی که تصور شده و به صورت متن، تصویر، دیاگرام و نمایش گرافیکی ثبت شده است.

در مرحله تحلیل باید با دقت و حوصله تمامی موارد اعم از عناصر و ویژگی های ذکر شده و برهم کنش ها آن ها با یکدیگر و همچنین فضای موجود بررسی گردد، تا برای گام بعدی که ترکیب عناصر می باشد آماده شد. به این منظور و جهت آشنایی بهتر با این گام به ذکر مثال و بررسی یکی از عناصر که کف می باشد می پردازیم.

blog post

مبلمان

در تحلیل کف باید موارد ذیل بررسی و به هر موضوع به طور دقیق اندیشید و مورد مناسب را با توجه به فضای ذهنی و فضای موجود انتخاب کرد:

الف- جنس: چوب، پارکت، لمینیت، سنگ، سرامیک، آجر، رنگ، اپوکسی، شیشه، کفپوش های پلاستیکی، موکت و ...

ب- نحوه اجرا: زیرسازی (فوم، چوب، سیمان، چسب و ...)، ارتفاع زیرسازی، شروع و جهت نصب، شیب بندی، بندکشی و ...

پ- اتصال به دیوار: قرنیز، نبشی، فاصله ، تضاد رنگی و هارمونی، مصالح اتصال دهنده و...

ت- خطوط: جهت، موازی یا متقاطع، هم راستای فضا یا عمود بر راستا و یا به صورت مورب و ...

ث- محل استفاده: آشپزخانه، اتاق خواب، نشیمن، سرویس بهداشتی، راهرو، محوطه، ورودی و ...

ج- بافت: زبر، نرم، اصطکاک، بافت درشت و ریز و ...

چ- شکل: مربع، مستطیل، لوزی، دایره، بیضی، مثلث و ...

ح- تناسبات نسبت به: کف، فضا، مبلمان، مصالح دیگر و ...

هر اندازه مراحل تحلیل با دقت بیشتری انجام گردد و مسائل بیشتری در نظر گرفته شود، در مرحله ترکیب به نتایج بهتری خواهیم رسید و به فضای ذهنی نزدیکتر خواهیم شد، در نظر گرفتن کیفیت و ماندگاری و عملکرد هر عنصر و ویژگی از نکات قابل تامل می باشند که در زیبایی فضا و ماندگاری موثر خواهند بود.

blog post

مبلمان

شرکت چوب و هنر با محصولات متنوع و با کیفیت در زمینه مبلمان خانگی سعی برآن داشته تا در کنار متخصصان و همراه مشتریان خوش ذوق و با صلیقه فضایی زیبا و ماندگار را خلق کند. مشاوران معماری داخلی در انتخاب مبلمان و همچنین ساخت فضای ذهنی و ایده آل در کنار مشتریان بوده و مسائل، رویکردها، سبک ها، نکات معماری داخلی و صنعت مبلمان را در وب سایت (http://choobohonar.com/category/blog/)  و همچنین صفحات اجتماعی (http://choobohonar.com/category/blog/) شرکت چوب و هنر به اشتراک گذاشته و به روز رسانی می کنند و همچنین شعب و نمایندگی ها (http://choobohonar.com/agencies/)  نیز در جای جای ایران عزیز عرضه کننده محصولات و خدمات مختلف هستند.

blog post

مبلمان

برای دیدن محصولات مبلمان خانگی چوب و هنر می توانید از صفحه این فروشگاه در اهالی فن چیدانه دیدن کنید و به اطلاعات تماس آن ها نیز دسترسی داشته باشید.

مبلمان خانگی چوب و هنر
نویسنده: مبلمان خانگی چوب و هنر

شرکت چوب و هنر در 32 سال فعالیت در عرصه ی تولید مبلمان کلاسیک تحت عنوان "صنایع چوبی شیرپور" در سال 1385 توسط گروهی متخصص ،در بخش های مختلف صنایع چوب تاسیس شد. از مهمترین اهداف مبلمان چوب و هنر در آغاز علاوه بر ایجاد اشتغال و کارآفرینی، قرار گرفتن در سطح برترین های صنایع چوب ایران و در پی آن تبدیل شدن به یک برند جهانی بوده است. دستاوردهای چوب و هنر بیانگر این است که در مسیر دستیابی به اهداف اولیه خود موفق بوده ایم و گام های خود را برای رسیدن به هدف جهانی شدن با اقتدار برداشته ایم. بی شک رضایت مشتریان از ارائه محصولات و خدمات چوب و هنر مهمترین و با ارزش ترین دستاوردی است که ما به آن رسیده ایم و موجب ایجاد انگیزه و خدمت رسانی هرچه بیشتر این مجموعه می‌گردد. امید است بتوانیم در مسیر رشد و تعالی صنعت مبلمان کشور در سطح بین الملل نیز گام های موثری برداشته و با ایجاد اشتغال و تولید به اعتلای نام کشور عزیزمان "ایران"کمک کنیم. دستاورد ها چوب و هنر: -برنده لوح زرین و تندیس برترین تولید کننده مبلمان خانگی کلاسیک از هجدهمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل هافکس 2009 -برنده لوح زرین و تندیس برترین تولید کننده بوفه،ویترین و لوازم جانبی از بیستمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل هافکس2011 -دریافت لوح زرین و تندیس مشتری مداری در مجمع سالانه بازارهای مبل ایران 1392 -دریافت لوح تقدیر و همای زرین برترین برند ،در رسته مشتری مداری در رویاک 1392 -ایجاد اشتغال قابل توجه در فضای تولید بالغ بر 6000 متر مربع -توانایی و امکانات لازم جهت اجرای پروژه های بزرگ مبلمان برای هتل ها و فضاهای لوکس اقامتی -صادرات به کشور استرالیا -تجهیز طبقات VIP هتل بزرگ شیراز -تجهیز بخشهای هتلی شرکت مس کرمان

more_horiz
مطالب پیشنهادی
گام های رسیدن به یک فضای ایده آل!

گام های رسیدن به یک فضای ایده آل!

1397/10/19 ادامه مطلب
طراحی داخلی هدفمند، چه گام هایی را باید طی کرد؟

طراحی داخلی هدفمند، چه گام هایی را باید طی کرد؟

طراحی سالن زیبایی مدرن، نیوگل جردن را از دست ندهید!

طراحی سالن زیبایی مدرن، نیوگل جردن را از دست ندهید!

کسب و کارها پیشنهادی
شرکت معماری و دکوراسیون داخلی حسین سالمی (گروشه ) certificate
شرکت معماری و دکوراسیون داخلی حسین سالمی (گروشه )

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی حسین سالمی (گروشه )

آتلیه معماری مهرآذین طرح certificate
آتلیه معماری مهرآذین طرح

آتلیه معماری مهرآذین طرح

صنایع چوب یش certificate
صنایع چوب یش

صنایع چوب یش

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent