Chidaneh.com placeholder image

گام های رسیدن به یک فضای ایده آل!

به قلم: مبلمان خانگی چوب و هنر

اندیشیدن، خیال پردازی، ایده پردازی برای فضایی که در آن زندگی  و کار و … می کنیم، بسیار لذت بخش و جذاب می باشد. برای اینکه فضای ذهنی را به واقعیت تبدیل کنیم نیازمند سپری کردن مراحل و گام های مختلف می باشد تا فضای خلق شده علاوه بر این که معیار های زیبایی را دارا باشد استاندارد و جوابگوی عملکرد ها باشد و اجزا بتوانند در کنار هم به درستی کار کنند و پاسخگوی هزینه ها نیز باشد.

مبلمان خانگی چوب و هنر
مبلمان
مبلمان خانگی چوب و هنر

کارانا دکور

ما مشاوران طراحی داخلی چوب و هنر برآنیم که این گام های رسیدن به فضای ایده آل را شرح دهیم (گام اول و دوم در قسمت های قبلی شرح داده شده است):

گام اول: تصور کامل فضا در ذهن.

گام دوم: تجزیه فضای تصور و فضای موجود به عناصر و ویژگی ها.

گام سوم: تحلیل هر آنچه از فضا شامل عناصر و ویژگی ها از قبیل: کف، دیوار، سقف، مبلمان، لوازم، رنگ، مصالح، بافت و حتی جزئیات اجرایی که تصور شده و به صورت متن، تصویر، دیاگرام و نمایش گرافیکی ثبت شده است.

در مرحله تحلیل باید با دقت و حوصله تمامی موارد اعم از عناصر و ویژگی های ذکر شده و برهم کنش ها آن ها با یکدیگر و همچنین فضای موجود بررسی گردد، تا برای گام بعدی که ترکیب عناصر می باشد آماده شد. به این منظور و جهت آشنایی بهتر با این گام به ذکر مثال و بررسی یکی از عناصر که کف می باشد می پردازیم.

مبلمان خانگی چوب و هنر
مبلمان
مبلمان خانگی چوب و هنر

در تحلیل کف باید موارد ذیل بررسی و به هر موضوع به طور دقیق اندیشید و مورد مناسب را با توجه به فضای ذهنی و فضای موجود انتخاب کرد:

الف- جنس: چوب، پارکت، لمینیت، سنگ، سرامیک، آجر، رنگ، اپوکسی، شیشه، کفپوش های پلاستیکی، موکت و …

ب- نحوه اجرا: زیرسازی (فوم، چوب، سیمان، چسب و …)، ارتفاع زیرسازی، شروع و جهت نصب، شیب بندی، بندکشی و …

پ- اتصال به دیوار: قرنیز، نبشی، فاصله ، تضاد رنگی و هارمونی، مصالح اتصال دهنده و…

ت- خطوط: جهت، موازی یا متقاطع، هم راستای فضا یا عمود بر راستا و یا به صورت مورب و …

ث- محل استفاده: آشپزخانه، اتاق خواب، نشیمن، سرویس بهداشتی، راهرو، محوطه، ورودی و …

ج- بافت: زبر، نرم، اصطکاک، بافت درشت و ریز و …

چ- شکل: مربع، مستطیل، لوزی، دایره، بیضی، مثلث و …

ح- تناسبات نسبت به: کف، فضا، مبلمان، مصالح دیگر و …

هر اندازه مراحل تحلیل با دقت بیشتری انجام گردد و مسائل بیشتری در نظر گرفته شود، در مرحله ترکیب به نتایج بهتری خواهیم رسید و به فضای ذهنی نزدیکتر خواهیم شد، در نظر گرفتن کیفیت و ماندگاری و عملکرد هر عنصر و ویژگی از نکات قابل تامل می باشند که در زیبایی فضا و ماندگاری موثر خواهند بود.

مبلمان خانگی چوب و هنر
مبلمان
مبلمان خانگی چوب و هنر

شرکت چوب و هنر با محصولات متنوع و با کیفیت در زمینه مبلمان خانگی سعی برآن داشته تا در کنار متخصصان و همراه مشتریان خوش ذوق و با صلیقه فضایی زیبا و ماندگار را خلق کند. مشاوران معماری داخلی در انتخاب مبلمان و همچنین ساخت فضای ذهنی و ایده آل در کنار مشتریان بوده و مسائل، رویکردها، سبک ها، نکات معماری داخلی و صنعت مبلمان را در وب سایت (https://choobohonar.com/category/blog/)  و همچنین صفحات اجتماعی (https://choobohonar.com/category/blog/) شرکت چوب و هنر به اشتراک گذاشته و به روز رسانی می کنند و همچنین شعب و نمایندگی ها (https://choobohonar.com/agencies/)  نیز در جای جای ایران عزیز عرضه کننده محصولات و خدمات مختلف هستند.

مبلمان خانگی چوب و هنر
مبلمان
مبلمان خانگی چوب و هنر

برای دیدن محصولات مبلمان خانگی چوب و هنر می توانید از صفحه این فروشگاه در اهالی فن چیدانه دیدن کنید و به اطلاعات تماس آن ها نیز دسترسی داشته باشید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه