تبلیغات
ساقدوش F نیلپر F
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

27 بهمن 1397

گیاهان مناسب اطراف استخر، پیش به سوی یک شیرجه دلچسب!

 

روزهای گرم سال نزدیک هستند! حتما در فکر آماده سازی حیاط و محوطه خود هستید. به چه گیاهانی فکر می کنید؟ برای اطراف استخر چه گیاهانی را در نظر گرفته اید؟ می دانید که وجود استخر در محوطه تاثیر زیادی بر شرایط جوی اطرافش می گذارد. به همین دلیل انتخاب گیاهان مناسب اطراف استخر، کار آسانی نیست! قبل از هر اقدامی این مقاله را تا انتها بخوانید. چیدانه کمکتان می کند بهترین تصمیم را بگیرید!

گیاهان مناسب استخر

گیاهان اطراف استخر

درختان خزان دار یک اشتباه بزرگ!

اگر به دنبال ایجاد حریم خصوصی برای خودتان نسبت به همسایگانتان هستید، درختان دو متری خزان دار اصلا انتخاب درستی نیستند! ارتفاع درختان معیار مناسبی نیست! درختان خزان دار سطح استخر را کثیف می کنند و هرسال مجبور می شوید زمان زیادی را برای تمیز کردن شاخ و برگ ها صرف کنید.

اگر به دنبال پوشانندگی و محدود کردن دید هستید از گیاهان رونده مانند پیچ امین الدوله، پیچ اناری، ساعتی و یاسمن استفاده کنید. این گیاهان به راحتی روی فنس، نرده و حائل های چوبی یا فلزی بالا می روند.

گیاهان محوطه استخر

پوشش گیاهی اطراف استخر

گیاهان مناسب برای کاشت در اطراف استخر

یک روز گرم تابستانی را تصور کنید. از آنجا که نمی توانید از درختان سایه گستر و بلند استفاده کنید، آفتاب شدید بر روی استخر می تابد و باعث تبخیر آب می شود. این فرآیند رطوبت نسبی اطراف استخر را بالا می برد. با توجه به گرم و مرطوب بودن محیط اطراف استخر، گیاهان گرم سیری انتخاب مناسبی هستند.

مطلب پیشنهادی: 8 استخر جذاب برای حیاط کوچک منزل شما

پوشش گیاهی محوطه استخر

گل ختمی برای اطراف استخر

معرفی 5 گیاه مناسب اطراف استخر

1- گل ختمی

 ختمی گیاهی آشناست. ختمی به نور محیطی زیاد و فضایی مرطوب نیاز دارد تا زیبایی اش را به رخ بکشد. ختمی دمای زیر 10 درجه سانتی گراد را نمی تواند تحمل کند. بهتر است، در زمستان گل های ختمی را از خاک درآورید و به گلخانه یا مکان مناسبی انتقال دهید و در بهار دوباره در زمین بکارید.

اشوریا برای محوطه استخر

گیاه ساق عروس برای اطراف استخر

2- اشوریا (ساق عروس)

اشوریا برای آن دسته افرادی مناسب است که به دنبال گیاهی خوش اخلاق هستند. پرورش اشوریا بسیار راحت است! تنها نکته ای که باید رعایت کنید، نریختن آب روی مرکز گیاه، هنگام آبیاریست. چرا که این کار ممکن است، باعث پوسیدگی گیاه شود.

گیاه شمعدانی اژدری برای اطراف استخر

گل شمعدانی اژدری

3- شمعدانی اژدری(عطری بزرگ)

اگر می خواهید محیط اطراف استخرتان را به جنب و چوش در آورید از شمعدانی استفاده کنید. شمعدانی ها از بهار تا انتهای پاییز گل می دهند. شمعدانی بسیار مستعد ابتلا به شته است. اگر با این مشکل مواجه شدید، از سمی استفاده کنید گه به گیاه آسیب نرساند مانند: ملاتیون

مطلب پیشنهادی: سمپاشی باغچه، راه های خانگی برای نجات زمین!

گیاهان استخری

گیاه کراسولای نقره ای برای اطراف استخر

4- یشم (کراسولای نقره‌ای)

این نوع از کراسولاها برگ های بسیار درخشنده با لبه های قرمز دارند. 60 تا 90 سانتی متر گستردگی و 1.20 تا 1.80 متر ارتفاع می گیرند. همان طور که در مطالب پیش تر گفته شد، حواستان به ابعاد گیاهان در انتهای رشد باشد. برنامه ریزی کاشت را براساس اندازه گیاهان در بزرگسالی بچینید.

شفلرا

شفلرا آربوریکلا

5- شفلرا آربوریکلا

شاید تلفظش کمی سخت باشد، اما شما به این گیاه نیاز دارید. شفلرا در واقع نقش یک درخت را می تواند بازی کند. این گیاه 3 تا 6 متر ارتفاع می گیرد. می تواند مقداری سایه ایجاد کند! علاوه بر آن داشتن گیاهان بلند قد در کنار گل های زینتی به زیبایی بیش تر فضای سبز اطراف استخرتان کمک می کند.

مطالب زیر در چیدانه شما را در آماده سازی فضای سبزتان بیش تر یاری می کند!

نویسنده: کیمیا مرادی

معمار، مشاور دکوراسیون و طراح داخلی عضو تیم تحریریه وبسایت چیدانه- نویسنده و ویراستار کارشناس و مشاور دکوراسیون مجله تخصصی منزل کارشناس معماری و کارشناس ارشد منظر از دانشکده هنر و معماری برای مشاوره دکوراسیون با شماره 09390424524 تماس بگیرید! استودیو طراحی داخلی میم خدمات مشاوره دکوراسیون شامل : چیدمان و دکوراسیون ارائه پیشنهاد برای ترکیب رنگهای ساختمان ارائه پیشنهاد برای چیدمان مبلمان و لوازم ایده پردازی مفهومی برآورد هزینه های ساخت و بازسازی میشود. برای مشاوره با شماره 09390424524تماس بگیرید. خدمات طراحی داخلی شامل: مشاوره دکوراسیون رایگان طراحی سه بعدی می شود. برای طراحی داخلی با شماره09390424524 تماس بگیرید.

نشان کردن
  • 1510 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 27 بهمن 1397

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
کوسن، پرده و رومیزی رنگارشاپ کوسن، پرده و رومیزی رنگارشاپ
4 نمونه کار

تلفن: 021۶۶۹۵۲۱۹۷
رادیاتور و حوله‌خشک‌کن آنیت رادیاتور و حوله‌خشک‌کن آنیت
7 نمونه کار

تلفن: ۰۸۶۳۳۵۷۳۴۶۵
شرکت مهندسی طراحان خانه باشکوه شرکت مهندسی طراحان خانه باشکوه
40 نمونه کار

تلفن: ٠٢١٨٨٦٥٧٦٠٨
 اکسسوری ایندورگاردنز  اکسسوری ایندورگاردنز
7 نمونه کار

تلفن: 02144221399
مبلمان مدرن دکورسی مبلمان مدرن دکورسی
9 نمونه کار

تلفن: 02166193573
مبلمان نقشینه مبلمان نقشینه
8 نمونه کار

تلفن: 02156717645
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173