Chidaneh.com placeholder image

روز جهانی تئاتر، به تماشای این نمایش ها دعوت شده اید!

به قلم: تحریریه چیدانه

 

آرویج

روز جهانی تئاتر مبارک! یکی از بهترین کارهایی که می شود در این روز برای خودتان انجام دهید، خرید بلیط یک نمایش است. چه نمایشی دوست دارید؟ کمدی؟ سورئال؟ ترسناک؟ ما در چیدانه چند نمایش که در فروردین ماه اجرا می شوند را معرفی خواهیم کرد. البته بیشترشان کمدی هستند. در عید خوش بگذرانید!

نمایش هدیه جشن سالگرد تئاتر مستقل همراه با الکترونیک موزیک

نمایش هدیه جشن سالگرد تئاتر مستقل همراه با الکترونیک موزیک

 • مکان برگزاری: تئاتر مستقل تهران
 • کارگردان: مجید فرهاد
 • بازیگران: مهدی کوشکی، بهناز شمشیری

“امشب جشن سالگرد ازدواج منه، همتون دعوتید، فقط به صرف شام…" همان طور که از خلاصه داستان متوجه شدید شما به یک تئاتر دعوت نیستید بلکه به یک جشن دعوت هستید که قرار است کلی خوش بگذرانید. در این شب ابتدا به مدت 60 دقیقه موزیک زنده اجرا می شود. مدت زمان نمایش هم 60 دقیقه می باشد که البته بین دو اجرا 30 دقیقه آنتراک داده می شود. اگر کنجکاوید که بیشتر بدانید، باید بگوییم: الکترونیک موزیک از سبک های مختلف موسیقی الکترونیک و گاهی ترکیب با فولک ایرانی بهره گرفته که با ویژوآل غالبا انتزاعی همراه است.

نمایش کمدی مدرن تهی سران

نمایش کمدی مدرن تهی سران

نمایش کمدی مدرن تهی سران

نمایش کمدی مدرن تهی سران

 • مکان برگزاری: تماشاخانه سپند
 • نویسنده و کارگردان: روزبه اختری
 • بازیگران: زهرا داوود نژاد، علی برجی، روزبه اختری، داوود معینی کیا، مریم آهنگر، زکیه سیف، دامون ابراهیمی، ستاره فخاری، علی داوود نژاد، محمد رضا بهشتیان، ریحانه اسماعیلی، عرفان سیف الهی

این تئاتر، اقتباسی آزاد از نمایشنامه «کله پوک‌ها» اثر نیل سایمون است. داستان در مورد اهالی یک دهکده است که با نفرینی به آدم های کله پوک تبدیل شده اند! ماجرا از آن جایی جالب می شود که معلمی پایش به دهکده آن ها باز می شود و عاشق دختری در دهکده می شود. معلم بر آن می شود که نفرین را بشکند…

نمایش اجازه دارم جیغ بکشم؟

نمایش اجازه دارم جیغ بکشم؟

نمایش اجازه دارم جیغ بکشم؟

 • مکان برگزاری: تئاتر مستقل تهران
 • کارگردان: علی ساسانی نژاد
 • بازیگران: متین ستوده، محمدرضا شریفی، علیرضا شریفی، یولیا کناتیوک، پردیس زارع، الناز اسمعیل زادگان

نمایش اجازه دارم جیغ بکشم، کاری ارزشمند در مورد زنان و هجمه هایی است که همه روزه در زندگیشان تجربه می کنند. تمام نمایش در ناخودآگاه زنی می گذرد که از جانب سه مرد مورد هجمه روانی قرارگرفته است. هرکدام از مردان، نماد گونه ای از آسیب های روانی هستند. زن تا زمانی که از اتاق ذهن خود بیرون نرفته است، در تیررس این آسیب ها قرار دارد. اما زمانی که تصمیم می‌گیرد از اتاق ذهن خود بیرون برود (منشا، اثر شود)، سلامت روانی خود را باز می‌یابد.

نمایش مکبث

نمایش مکبث

نمایش مکبث

 • مکان برگزاری: پردیس تئاتر شهرزاد
 • نویسنده و کارگردان: امیر دژاکام
 • بازیگران: الناز تاریخی، آناهیتا صفی خانی، پروا محزون، پریا سلامی، مریم یوسف، شقایق خاکی پور، الناز ملکی، شایان یزدان شناس، احمد داوودی، مصطفی غیاثی، محمد آقا علی اکبری، ابوالفضل جمشیدی، حامد پور محمد، ناصرعزتی، عارف عباسی، طاها عابدی، ماهان عابدی

مکبث به روایت امیر دژاکام با رویکردی فیزیکال و با بهره گیری از زبان بدن، اما به همراهی دیالوگ، به نقل روایتی جدید از داستان مکبث شکسپیر می پردازد. اثری که طی آن برای اولین بار جدا از روایت مکبث، دنکن و لیدی مکبث صدای کاراکترهای دیگر نظیر بنکو، قاتلین، دروازه بان مست و انسان های عادی که روایتشان در طی رویداد بزرگ داستان مکبث همیشه به فراموشی سپرده می شود، نیز شنیده می شود. ایده بنیادین کار بر اساس توانایی برقراری ارتباط با مخاطبینی از هر فرهنگ با تکیه بر مضامین جهانی و بنیادین هستی انسان است که در قالبی مدرن روایت می شود.

نمایش کمدی شاد مرده خور

نمایش کمدی شاد مرده خور

 • مکان برگزاری: تماشاخانه سپند
 • نویسنده: عباس نوری زاده
 • کارگردان: یاشار رازپوش
 • بازیگران: رضا شفیعی، پوریا رازپوش، هنگامه کریمی، بهرنگ پور محمد، امید محرمی، ایمان سماواتی، محدثه مهدوی فر

این نمایش را خودتان ببینید و لذت ببرید! تعریف خلاصه داستان بی نمکش می کند.

نمایش کودک و نوجوان موش تا موش

نمایش کودک و نوجوان موش تا موش

نمایش کودک و نوجوان موش تا موش

نمایش کودک و نوجوان موش تا موش

 • مکان برگزاری: تماشاخانه ملک
 • نویسنده و کارگردان: رامین کهن
 • با حضور افتخاری: مرضیه برومند در نقش ابر و هنگامه مفید در نقش خورشید

یکی از بهترین عیدی هایی که می توانید به فرزندانتان بدهید، بلیط یک روز شاد و به یاد ماندنی است. خلاصه داستان از این قرار است: “هر شب در کوچه پس‌کوچه‌های شهر آواز غمگین و سوزناک‌ آقا موشه که عاشق و دل‌داده خاله موشه است شنیده می شود. خاله موشه بی‌خبر از اینکه این آواز غمناک در هجر او خوانده می‌شود، هرشب ستاره ها را می شمرد و به زیبایی ماه خیره می شود.یک روز گربه‌ای به شهر حمله می‌کند تا موشی شکار کند. آقا موشه با فداکاری خاله موشه را از شهر فراری می دهد. خاله موشه پس از فرار سر از بیابان در می‌آورد. خاله موشه سفری را آغاز می کند تا هم جایی را پیدا کند که خانه‌اش شود و بتواند در آن جا به دور از خطر زندگی کند و هم قوی ترین فرد دنیا را پیدا کند تا مراقب او باشد و هرگز نگذارد دوباره خاله موشه تا بترسد و جان‌اش در خطر بیفتد…".

نمایش کودک و نوجوان حسنی و ده شلمرود

نمایش کودک و نوجوان حسنی و ده شلمرود

نمایش کودک و نوجوان حسنی و ده شلمرود

 • مکان برگزاری: تماشاخانه ایران تماشا

کسی هست که این داستان را به خاطر نیاورد! “توی ده شلمرود حسنی تک و تنها بود… هیچکس باهاش رفیق نبود… تنها روی سه پایه نشسته بود تو سایه … باباش می گفت: ….." بقیه شعر را هم که خودتان حفظ هستید. این نمایش با توجه به قصه و شعر فولکلور و به صورت موزیکال و تلفیق بازیگر و عروسک به روی صحنه می رود. حتما کودکانتان را برای دیدن این نمایش به تئاتر ببرید و آن ها را با این هنر آشنا کنید.

چیدانه را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. یادتان باشد، ثبت درخواست در چیدانه رایگان است!

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه