Chidaneh.com placeholder image

تمیز کردن 7 جا در خانه که فراموش می‌شوند، وسواسی‌ها بخوانند!

به قلم: تحریریه چیدانه

احتمالا قبل از شروع تمیز کاری، دور خانه را نگاهی خبیثانه می اندازید و زیر لب می گویید:" خب چه داریم؟". یک کتابخانه که از مرض خاک گرفتگی رنج می برد، یک سینک کدر، یک سبد پر از لباس چرک که در انتظار دیدار لباسشویی هستند و موارد دیگر که از چشمان تیزبینتان هرگز جا نمی مانند. بعد از یک تمیزکاری سخت و زمان بر‌، یک لیوان چای یا قهوه در دست می‌گیرید و دوباره کل خانه را با دیدی تحسین برانگیز ورانداز می کنید. اما هفت نقطه هستند، که فراموش شده اند و با چشمان غیر مصلح دیده نمی‌شوند! پس عینک چیدانه را به چشم بزنید!

آرویج

تمیز کردن نقاط مخفی خانه

تمیز کردن زیر تخت

تمیز کردن زیر مبلمان

1. زیر مبلمان و تخت خواب را تمیز کرده اید؟

زیر تخت خوابتان را دیدید؟ زیر مبلمانتان را چطور؟ همان مبلمانتان که پایه های کوتاه دارد و اتفاقا عاشق رنگش هستید.  تمیز کاری منزل را دونفره انجام دهید. از همسرتان بخواهید مبل را بلند یا جابه‌جا کند و شما زیرش را جارو بزنید. حواستان به گرد و غباری که دور پایه های مبل یا تخت را می‌گیرد، باشد. سالی دوبار توصیه می‌شود!

تمیز کردن قرنیز

تمیز کردن قرنیز دیوار

2. قرنیز های کپفوش را تمیز کرده اید؟

قرنیزها مخصوصا سبک های کلاسیک بسیار جای مناسبی برای جمع شدن غبار می باشد. قرنیز ها، پشت پرده و وسایل منزل پنهان می شوند و کم ترین دید را نسبت به آن ها دارید. مبلمان را جلو بکشید، پرده های بلند را باز کنید و سطوح مخلف قرنیز ها را تمیز کنید. حواستان به ماده پاک کننده ای که استفاده می کنید باشد!

مطلب پیشنهادی: تمیز کردن کفپوش لمینت، این روش رو امتحان کردی؟

تمیز کردن قاب ها

تمیز کردن چارچوب پنجره

تمیز کردن پنجره

3. قاب در و پنجره ها را تمیز کرده اید؟

قاب ها را تمیز کرده اید؟ معمولا شیشه ها تمیز و قاب ها فراموش می شوند. این مورد شامل قاب های عکس و تابلوهای هنری هم می شود. با دستمال مرطوب قاب های در و پنجره و قاب عکس ها را تمیز کنید. حواستان به جنس قاب باشد!

تمیز کردن کمد

تمیز کردن کمد لباس

4. کف کمدها را تمیز کرده اید؟

کف کمدها همیشه تمیز به نظر می آیند. لباس ها که تمیز هستند و درب های کمد معمولا بسته می مانند! قبل از هرچیز بهتر است سالی دوبار کمدتان را ورانداز کنید. دقیقا زمان تغییر فصل ها بهترین موقع است. شاید کمدتان نم برداشته یا طبقه ای شکسته! بعد از خالی کردن کمد و وارسی تمام قسمت ها، تمام طبقات را تمیز کنید. هر کاری هم انجام دهید گرد و خاک همه جا نفوذ خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی: کپک دیوار، چگونه از شرشان خلاص شویم؟

تمیز کردن فیلتر هود

5. فیلترهای هوا را تمیز کرده اید؟

فیلتر هود، هواکش یا دستگاه های تصفیه هوا را چک کنید. اگر نیاز به تعویض دارید این کار را در اسرع وقت انجام دهید. در غیر این صورت با آب ولرم و مایع شوینده سبک به آرامی فیلتر را بشویید. چربی جمع شده در فیلتر هود به موتور آن آسیب می زند و فیلترهای هوا دوباره کثیفی را در فضا به جریان می اندازند.

مطلب پیشنهادی: نکاتی برای تمیز کردن هود آشپزخانه

تمیز کردن گل های آپارتمانی

6. گل های آپارتمانی را تمیز کرده اید؟

گیاهانتان حداقل سالی یک بار، نیاز به خانه تکانی دارند. گرد و غبار جمع شده روی برگ ها، میزان دریافت نور خورشید را کاهش می دهند و تنفس گیاه را ضعیف می کنند. این کار را به دقت انجام دهید. تنها به یک دستمال میکروفایبر و آب نیاز دارید. نه بیشتر! از براق کننده ها به هیچ عنوان استفاده نکنید.

تمیز کردن خانه

تمیز کردن وسایل خانه

7. وسایل تمیرکاری را تمیز کرده اید؟

آخرین مورد لوازم تمیز کاری هستند. کیسه جاروبرقی را تخلیه یا تعویض کنید و روی بدنه را هم با سری گردگیری اش تمیز کنید. سر طی های شستشو را باز کرده، بشویید و برای استفاده بعدی در مکان خود قرار دهید. آب باقیمانده در بخارشوی را تخلیه کرده، بدنه آن را تمیز و حوله هایش را بشویید. به همین ترتیب لوازمتان را تمیز کنید.

حالا که بحث تمیزی و تمیزکاری داغ است! می توانید از مطالب زیر هم استفاده کنید:

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه