visibility 5893 today 2019/4/28

تمیز کردن 7 جا در خانه که فراموش می‌شوند، وسواسی‌ها بخوانند!

احتمالا قبل از شروع تمیز کاری، دور خانه را نگاهی خبیثانه می اندازید و زیر لب می گویید:" خب چه داریم؟". یک کتابخانه که از مرض خاک گرفتگی رنج می برد، یک سینک کدر، یک سبد پر از لباس چرک که در انتظار دیدار لباسشویی هستند و موارد دیگر که از چشمان تیزبینتان هرگز جا نمی مانند. بعد از یک تمیزکاری سخت و زمان بر‌، یک لیوان چای یا قهوه در دست می‌گیرید و دوباره کل خانه را با دیدی تحسین برانگیز ورانداز می کنید. اما هفت نقطه هستند، که فراموش شده اند و با چشمان غیر مصلح دیده نمی‌شوند! پس عینک چیدانه را به چشم بزنید!

تمیز کردن نقاط مخفی خانه

تمیز کردن زیر تخت

تمیز کردن زیر مبلمان

1. زیر مبلمان و تخت خواب را تمیز کرده اید؟

زیر تخت خوابتان را دیدید؟ زیر مبلمانتان را چطور؟ همان مبلمانتان که پایه های کوتاه دارد و اتفاقا عاشق رنگش هستید.  تمیز کاری منزل را دونفره انجام دهید. از همسرتان بخواهید مبل را بلند یا جابه‌جا کند و شما زیرش را جارو بزنید. حواستان به گرد و غباری که دور پایه های مبل یا تخت را می‌گیرد، باشد. سالی دوبار توصیه می‌شود!

تمیز کردن قرنیز

تمیز کردن قرنیز دیوار

2. قرنیز های کپفوش را تمیز کرده اید؟

قرنیزها مخصوصا سبک های کلاسیک بسیار جای مناسبی برای جمع شدن غبار می باشد. قرنیز ها، پشت پرده و وسایل منزل پنهان می شوند و کم ترین دید را نسبت به آن ها دارید. مبلمان را جلو بکشید، پرده های بلند را باز کنید و سطوح مخلف قرنیز ها را تمیز کنید. حواستان به ماده پاک کننده ای که استفاده می کنید باشد!

مطلب پیشنهادی: تمیز کردن کفپوش لمینت، این روش رو امتحان کردی؟

تمیز کردن قاب ها

تمیز کردن چارچوب پنجره

تمیز کردن پنجره

3. قاب در و پنجره ها را تمیز کرده اید؟

قاب ها را تمیز کرده اید؟ معمولا شیشه ها تمیز و قاب ها فراموش می شوند. این مورد شامل قاب های عکس و تابلوهای هنری هم می شود. با دستمال مرطوب قاب های در و پنجره و قاب عکس ها را تمیز کنید. حواستان به جنس قاب باشد!

تمیز کردن کمد

تمیز کردن کمد لباس

4. کف کمدها را تمیز کرده اید؟

کف کمدها همیشه تمیز به نظر می آیند. لباس ها که تمیز هستند و درب های کمد معمولا بسته می مانند! قبل از هرچیز بهتر است سالی دوبار کمدتان را ورانداز کنید. دقیقا زمان تغییر فصل ها بهترین موقع است. شاید کمدتان نم برداشته یا طبقه ای شکسته! بعد از خالی کردن کمد و وارسی تمام قسمت ها، تمام طبقات را تمیز کنید. هر کاری هم انجام دهید گرد و خاک همه جا نفوذ خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی: کپک دیوار، چگونه از شرشان خلاص شویم؟

تمیز کردن فیلتر هود

5. فیلترهای هوا را تمیز کرده اید؟

فیلتر هود، هواکش یا دستگاه های تصفیه هوا را چک کنید. اگر نیاز به تعویض دارید این کار را در اسرع وقت انجام دهید. در غیر این صورت با آب ولرم و مایع شوینده سبک به آرامی فیلتر را بشویید. چربی جمع شده در فیلتر هود به موتور آن آسیب می زند و فیلترهای هوا دوباره کثیفی را در فضا به جریان می اندازند.

مطلب پیشنهادی: نکاتی برای تمیز کردن هود آشپزخانه

تمیز کردن گل های آپارتمانی

6. گل های آپارتمانی را تمیز کرده اید؟

گیاهانتان حداقل سالی یک بار، نیاز به خانه تکانی دارند. گرد و غبار جمع شده روی برگ ها، میزان دریافت نور خورشید را کاهش می دهند و تنفس گیاه را ضعیف می کنند. این کار را به دقت انجام دهید. تنها به یک دستمال میکروفایبر و آب نیاز دارید. نه بیشتر! از براق کننده ها به هیچ عنوان استفاده نکنید.

تمیز کردن خانه

تمیز کردن وسایل خانه

7. وسایل تمیرکاری را تمیز کرده اید؟

آخرین مورد لوازم تمیز کاری هستند. کیسه جاروبرقی را تخلیه یا تعویض کنید و روی بدنه را هم با سری گردگیری اش تمیز کنید. سر طی های شستشو را باز کرده، بشویید و برای استفاده بعدی در مکان خود قرار دهید. آب باقیمانده در بخارشوی را تخلیه کرده، بدنه آن را تمیز و حوله هایش را بشویید. به همین ترتیب لوازمتان را تمیز کنید.

حالا که بحث تمیزی و تمیزکاری داغ است! می توانید از مطالب زیر هم استفاده کنید:

کیمیا مرادی
نویسنده: کیمیا مرادی

معمار، مشاور دکوراسیون و طراح داخلی عضو تیم تحریریه وبسایت چیدانه- نویسنده و ویراستار کارشناس و مشاور دکوراسیون مجله تخصصی منزل کارشناس معماری و کارشناس ارشد منظر از دانشکده هنر و معماری برای مشاوره دکوراسیون با شماره 09390424524 تماس بگیرید! استودیو طراحی داخلی میم خدمات مشاوره دکوراسیون شامل : چیدمان و دکوراسیون ارائه پیشنهاد برای ترکیب رنگهای ساختمان ارائه پیشنهاد برای چیدمان مبلمان و لوازم ایده پردازی مفهومی برآورد هزینه های ساخت و بازسازی میشود. برای مشاوره با شماره 09390424524تماس بگیرید. خدمات طراحی داخلی شامل: مشاوره دکوراسیون رایگان طراحی سه بعدی می شود. برای طراحی داخلی با شماره09390424524 تماس بگیرید.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
صندلی راک دونفره: 20 مدل راحت و زیبا

صندلی راک دونفره: 20 مدل راحت و زیبا

تمیز کردن 7 جا در خانه که فراموش می‌شوند، وسواسی‌ها بخوانند!

تمیز کردن 7 جا در خانه که فراموش می‌شوند، وسواسی‌ها بخوانند!

سبد کنار مبل، هم کاربردی هم تزیینی!

سبد کنار مبل، هم کاربردی هم تزیینی!

کسب و کارها پیشنهادی
تولیدی سرویس خواب ملچ چوب certificate
تولیدی سرویس خواب ملچ چوب

تولیدی سرویس خواب ملچ چوب

دکوراسیون و کابینت لیان certificate
دکوراسیون و کابینت لیان

دکوراسیون و کابینت لیان

آینه کارن certificate
آینه کارن

آینه کارن

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent