Chidaneh.com placeholder image

انواع مبلمان کلاسیک، سرمایه‌ای با ارزش در خانه!

به قلم: حسین رجب چالی

مبلمان کلاسیک بخشی از انواع مبلمان سنتی است. مبلمان سنتی از سبک‌های مبلمان انگلیسی و فرانسوی قرون ۱۸ و ۱۹ مانند باروک، روکوکو، رومانتیک و نئو‌کلاسیک الهام گرفته شده است. این سبک فضا را گرم می‌کند و فضا را با جزئیات پر زرق‌و برق، تناژ چوب فاخر، پارچه‌های لوکس و چرم روغنی پر می‌کند. مثال واحدی وجود ندارد که بتواند نمونه‌ی کاملی از مبلمان کلاسیک باشد، چرا که انواع مبلمان کلاسیک متفاوت هستند.

آرویج

در این مطلب توضیحاتی در رابطه با مبلمان کلاسیک همراه با محصولاتی از شرکت مبلمان آترین ارائه می‌شود. با چیدانه همراه باشید

مبلمان کاموهوم ( KAMOO HOME GALLARY )
مبلمان کلاسیک مدل لوئیز
مبلمان کاموهوم ( KAMOO HOME GALLARY )

انواع مبلمان کلاسیک

مبلمان کلاسیک ویکتوریایی، مبلمان کلاسیک گرجستانی، مبلمان کلاسیک تودور، مبلمان کلاسیک لویی پانزدهم، مبلمان کلاسیک سلطنتی فرانسوی و… . ظاهر و حس مبلمان بسته به دوره‌ای که به آن تعلق دارد متفاوت خواهد بود. با کمک مشاوره‌های شرکت مبلمان آترین می‌توانید بهترین مبلمان کلاسیک مناسب برای منزل خود را انتخاب کنید.

مبلمان کاموهوم ( KAMOO HOME GALLARY )
اکسسوری
مبلمان کاموهوم ( KAMOO HOME GALLARY )

جزییات استادانه‌ی مبلمان کلاسیک

اغلب مبلمان کلاسیک مشترکات زیادی با یکدیگر دارند. شاید یک ویژگی مشترک مبلمان کلاسیک (مبل راحتی یا کاناپه، تخت، میز، چراغ، آینه یا ساعت) این است که می‌تواند در خانه، موزه یا یک گالری به یک اندازه زیبا و با شکوه باشد. در واقع این نوع مبلمان، استادانه و زیبا ساخته شده‌اند. کیفیتی پر آب و تاب در انحناهای مبلمان، غنا و توانگری در متریال مورد استفاده شده در مبلمان. برخی مبلمان کلاسیک نیز به عنوان عتیقه مورد استفاده قرار گیرند. در این رابطه می‌توانید از راهنمایی‌های کارشناسان شرکت مبلمان آترین بهره ببرید.

مبلمان کاموهوم ( KAMOO HOME GALLARY )
مبلمان آترین
مبلمان کاموهوم ( KAMOO HOME GALLARY )

لوازم‌خانگی کلاسیک

کسانی که از مبلمان کلاسیک در منزل خود استفاده می‌کنند معمولا دو رویکرد را مدنظر قرار می‌دهند: استفاده از مبلمان کلاسیک در بعضی بخش‌ها یا استفاده‌ی کامل از این نوع سبک. هر دو روش می‌توانند چشم‌گیر و قابل‌توجه باشند. مطمئنا مبلمان کلاسیک در یک محیط معاصر یا مدرن عالی به نظر می‌رسد. از راه‌های متفاوتی می‌ةوان بین سبک‌های مبلمان پل زد و آن‌ها را به هم وصل کرد. به عنوان مثال یک صندلی کلاسیک با کوسنی روی آن می‌تواند عالی باشد یا یک ساعت کلاسیک می‌تواند روی دیواری با رنگ‌های جدید نصب شده باشد. استفاده از مبلمان کلاسیک در دکوراسیون مدرن می‌تواند هم متفاوت باشید هم اینکه به هزینه‌های خرید را نیز پایین آورد.

مبلمان کاموهوم ( KAMOO HOME GALLARY )
مبلمان مدل مانتلاس
مبلمان کاموهوم ( KAMOO HOME GALLARY )

رنگ‌های کلاسیک

خانه‌ای که کاملا با مبلمان کلاسیک تزیین شده باشد ظاهری نمایشی و غریب به خود خواهد گرفت. منطقی به نظر می‌رسد که اگر صاحب خانه‌ای که مبلمان کلاسیک انتخاب می‌کند، به دنبال دیگر لوازم سبک لاسیک نیز باشد. اگر شما یک دوره‌ی کلاسیک در نظر گرفته و می‌خواهید مبلمان آن دوره به خانه‌ی خود اضافه کنید، پیشنهاد ما این ات که وقت بیشتری برای تحقیق گذاشته و اطلاعات بیشتری در مورد سبک طراحی داخلی آن دوره به دست آورید. برای مثال، رنگ‌هایی که در آن دوره مورد استفاده بودند، از چه نوع ابزار و لوازم روشنایی در آن دوره بیشتر استفاده می‌شده، آیا از قالی در کف اتاق استفاده می‌شده؟ چه اثر هنری در آن دوره معروف‌تر بوده؟ شما به هیچ وجه موظف به انجام تمام پیشنهادات نیستید،  اما بی‌شک دانستن جواب این سوالات به درک بیشتر آن دوره‌ی تاریخی می‌انجامد.

اگر قصد دارید یک خانه با مبلمان کاملا کلاسیک تدارک ببینید، این مسئله که نگاهی به بودجه‌ی خود بیاندازید می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد؛ چرا که می‌توانید مشخص کنید که آیا تمامی اثاثیه‌ی منزل شما از نسخه‌های اصلی باشد یا نه. اگر این کار واقع‌گرایانه نباشد پس بگیرید که کدام بخش‌های مبلمان باید اصل باشد و کدام بخش‌ها را می‌توان از محصولات غیر اصل استفاده کرد.

برای مشاهده‌ی دیگر محصولات شرکت مبلمان آترین و راه‌های ارتباط با این شرکت به صفحه‌ی آن‌ها در چیدانه مراجعه کنید. این شرکت دارای مشاوره‌ی رایگان و خدمات پس از فروش مادام‌العمر برای محصولات خود است.

مطالب مرتبط:

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه