visibility 1367 today 1398/4/22

خرید فرش اصیل ایرانی، ترفندهایی برای انتخاب بهتر!

وجود فرش در خانه هر ایرانی، یک اصل بدون انکار است. هر فرش، با رنگ و نقش خود، خانه را جلا می‌دهد. در دل هر گره و تاروپود فرش، هنر اصیل ایرانی مشهود است و دکوراسیون خانه بدون آن، بی‌رنگ‌وروح است. این صنعت قدیمی ایرانی، شوروحال و گرمای خاصی به محل زندگی ما منتقل می‌کند. از گذشته تا به امروز، هنر فرش‌بافی، گره محکمی با ایلات عشایر ایران خورده و حاصل دست این عزیزان، یک اثر هنری بی‌بدیل است. برای شما که به‌دنبال نقش و رنگی تازه در منزل خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم در این مطلب از چیدانه، با فرش ذوالانواری و طرح‌های کم‌نظیر آن همراه شوید.

blog post

فرش ذوالانواری در دکوراسیون منازل

فرش را با دکوراسیون خانه بسنجید

بدون شک علاقه شما به نوع طرح و رنگ فرش، در انتخاب آن بسیار موثر است، اما فراموش نکنید که این تنها معیار انتخاب فرش برای خانه شما نیست. نوع سبک چیدمان خانه بسیار مهم است. انتخاب فرش برای هرکدام از دکوراسیون‌های مدرن یا کلاسیک بسیار متفاوت است.

blog post

فرش ذوالانواری در دکوراسیون منازل

بعد از سبک به رنگ می‌رسیم؛ اولین رنگی که در فضای خانه به چشم‌تان می‌آید، رنگ اصلی چیدمان منتخب شماست. برای خرید و انتخاب فرش ایرانی، باید حتماً به رنگ غالب منزل‌تان توجه کنید. در واقع فرش‌هایی را در لیست انتخاب خود قرار دهید که علاوه بر تناسب آن با سبک دکوراسیون خانه، رنگ زمینه آن‌ها نیز به تناژ رنگی دکوراسیون منزل شما نزدیک است.

blog post

فرش ذوالانواری در دکوراسیون منازل

نقش‌هایی که از دل طبیعت آمده‌اند

طبیعت پر از طرح‌ها و تصویرهای خاص و هنرمندانه است که با صنایع دستی ایران، به‎‌خصوص فرش و گبه ارتباط مستقیمی دارد. طرح و نقش طبیعت، با دستان ایلات عشایری به روی دار بافته و وارد خانه‌های ما می‌شود. این دست‌بافته‌های اصیل و زیبا، هر کدام نمادی از گل و بوستان هستند و رنگ‌های متنوع و زنده‌ای دارند. استفاده از گبه‌های خوش‌طرح‌ورنگ، یکی از ایده‌های بی‌نظیر چیدمان است که طبیعت و اصالت هنر ایرانی را به خانه می‌آورد.

blog post

فرش ذوالانواری در دکوراسیون منازل

مواد طبیعی و رنگ‌هایی زنده و چشم‌نواز

برای خرید دست‌بافته‌های مدرن یا کلاسیک عشایری، باید به سراغ برندهایی بروید، که از مرغوب‌ترین نوع پشم در کار خود استفاده می‌کنند و کیفیتی قابل توجه دارند. پشم مرغوب برای تبدیل شدن به تاروپود یک فرش، نیاز به یک رنگرزی فوق‌العاده دارد تا رنگ‌های زنده و چشمگیرش، خانه را مثل یک تابلوی نقاشی جلا دهد.

blog post

گبه درختی

اما رنگارنگی تاروپود فرش، وقتی منحصربه‌فرد می‌شود که کاملاً ارگانیک باشد. فرشی که مواد اولیه به کار برده شده در رنگرزی نخ‌های آن، تنها از جنس گیاهان طبیعت است، به سلامت شما را در برابر بیماری‌های پوستی، تنفسی و استخوانی کمک می‎‌کند. برای آشنایی با انواع دست‌بافته‌های زیبای عشایری و گبه‌هایی با طرح‌های متنوع سنتی و مدرن، پیشنهاد می‌کنیم که سری به صفحه فرش ذوالانواری بزنید.

blog post

فرش ذوالانواری در دکوراسیون منازل

دستانی که طبیعت را می‌بافند

تولید فرش و گبه نیازمند بافنده‌هایی است که با هنر قالی‌بافی خو گرفته‌اند و این هنر در انگشتان آن‌ها رخنه کرده است. یک گارگاه فرش درجه یک، مجموعه‌ای از این نوع هنرمندان و صنعت‌گران است. طراحان و بافندگانی که نقش گبه‌های قدیمی را به طرح‌های قابل پسند زندگی امروز مرتبط می‌کنند و برای هر سلیقه‌ای ایده‌هایی زیبا دارند. بنابراین فرقی نمی‌کند که دکوراسیون خانه شما مدرن یا سنتی باشد، با کمک خلاقیت بی‌حدومرز این بافنده‌های هنرمند، دنیایی از انتخاب پیش روی شما خواهد بود.

blog post

فرش ذوالانواری در دکوراسیون 1

برای انتخاب و خرید دست‌بافته‌های اصیل ایرانی، کمی سخت‌گیر باشید و به سراغ مجموعه‌ای بروید که الویت آن هنر و کیفیت محصول است. مجموعه‌ای که اصالت فرش را حفظ کند، اما دچار کلیشه نشود و خلاقیت در طرح‌های آن همچنان جلوه‌گر باشد. برای آشنایی و انتخاب طرح‌های خاص فرش و گبه، بهتر است سری به صفحه پروفایل فرش ذوالانواری بزنید و از ایده‌های آن برای دکوراسیون خانه خود کمک بگیرید.

مطلب پیشنهادی: ابعاد و مکان مناسب فرش در دکوراسیون داخلی منزل

مطلب پیشنهادی: برای خرید فرش ایرانی به چه نکاتی باید توجه کنید؟

 مطلب پیشنهادی: فرش ابریشم، انتخاب خاص لوکس پسندان!

فائزه میرسلطانی
نویسنده: فائزه میرسلطانی

عضو تیم تحریریه چیدانه

more_horiz
مطالب پیشنهادی
فرش‌های دست‌بافت، دوست‌دار محیط زیست!

فرش‌های دست‌بافت، دوست‌دار محیط زیست!

گبه چیست؟ برای همیشه هرچی  که لازمه رو بدون!

گبه چیست؟ برای همیشه هرچی که لازمه رو بدون!

فرش دست‌بافت، سرمایه‌ای ایرانی!

فرش دست‌بافت، سرمایه‌ای ایرانی!

کسب و کارها پیشنهادی
فرش تارنگ certificate
فرش تارنگ

فرش تارنگ

کلینیک ساختمانی راشین certificate
کلینیک ساختمانی راشین

کلینیک ساختمانی راشین

معماری دنیز certificate
معماری دنیز

معماری دنیز

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent