تبلیغات
F فارست E رومانته چوب و هنر E فرسان
فرش دستباف ذوالانواری

نمونه کار از شرکت : فرش دستباف ذوالانواری

امتیاز: 1.3 0 نظر | ثبت نظر

22 تیر 1398

خرید فرش اصیل ایرانی، ترفندهایی برای انتخاب بهتر!

وجود فرش در خانه هر ایرانی، یک اصل بدون انکار است. هر فرش، با رنگ و نقش خود، خانه را جلا می‌دهد. در دل هر گره و تاروپود فرش، هنر اصیل ایرانی مشهود است و دکوراسیون خانه بدون آن، بی‌رنگ‌وروح است. این صنعت قدیمی ایرانی، شوروحال و گرمای خاصی به محل زندگی ما منتقل می‌کند. از گذشته تا به امروز، هنر فرش‌بافی، گره محکمی با ایلات عشایر ایران خورده و حاصل دست این عزیزان، یک اثر هنری بی‌بدیل است. برای شما که به‌دنبال نقش و رنگی تازه در منزل خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم در این مطلب از چیدانه، با فرش ذوالانواری و طرح‌های کم‌نظیر آن همراه شوید.

فرش را با دکوراسیون خانه بسنجید

بدون شک علاقه شما به نوع طرح و رنگ فرش، در انتخاب آن بسیار موثر است، اما فراموش نکنید که این تنها معیار انتخاب فرش برای خانه شما نیست. نوع سبک چیدمان خانه بسیار مهم است. انتخاب فرش برای هرکدام از دکوراسیون‌های مدرن یا کلاسیک بسیار متفاوت است.

بعد از سبک به رنگ می‌رسیم؛ اولین رنگی که در فضای خانه به چشم‌تان می‌آید، رنگ اصلی چیدمان منتخب شماست. برای خرید و انتخاب فرش ایرانی، باید حتماً به رنگ غالب منزل‌تان توجه کنید. در واقع فرش‌هایی را در لیست انتخاب خود قرار دهید که علاوه بر تناسب آن با سبک دکوراسیون خانه، رنگ زمینه آن‌ها نیز به تناژ رنگی دکوراسیون منزل شما نزدیک است.

نقش‌هایی که از دل طبیعت آمده‌اند

طبیعت پر از طرح‌ها و تصویرهای خاص و هنرمندانه است که با صنایع دستی ایران، به‎‌خصوص فرش و گبه ارتباط مستقیمی دارد. طرح و نقش طبیعت، با دستان ایلات عشایری به روی دار بافته و وارد خانه‌های ما می‌شود. این دست‌بافته‌های اصیل و زیبا، هر کدام نمادی از گل و بوستان هستند و رنگ‌های متنوع و زنده‌ای دارند. استفاده از گبه‌های خوش‌طرح‌ورنگ، یکی از ایده‌های بی‌نظیر چیدمان است که طبیعت و اصالت هنر ایرانی را به خانه می‌آورد.

مواد طبیعی و رنگ‌هایی زنده و چشم‌نواز

برای خرید دست‌بافته‌های مدرن یا کلاسیک عشایری، باید به سراغ برندهایی بروید، که از مرغوب‌ترین نوع پشم در کار خود استفاده می‌کنند و کیفیتی قابل توجه دارند. پشم مرغوب برای تبدیل شدن به تاروپود یک فرش، نیاز به یک رنگرزی فوق‌العاده دارد تا رنگ‌های زنده و چشمگیرش، خانه را مثل یک تابلوی نقاشی جلا دهد.

اما رنگارنگی تاروپود فرش، وقتی منحصربه‌فرد می‌شود که کاملاً ارگانیک باشد. فرشی که مواد اولیه به کار برده شده در رنگرزی نخ‌های آن، تنها از جنس گیاهان طبیعت است، به سلامت شما را در برابر بیماری‌های پوستی، تنفسی و استخوانی کمک می‎‌کند. برای آشنایی با انواع دست‌بافته‌های زیبای عشایری و گبه‌هایی با طرح‌های متنوع سنتی و مدرن، پیشنهاد می‌کنیم که سری به صفحه فرش ذوالانواری بزنید.

دستانی که طبیعت را می‌بافند

تولید فرش و گبه نیازمند بافنده‌هایی است که با هنر قالی‌بافی خو گرفته‌اند و این هنر در انگشتان آن‌ها رخنه کرده است. یک گارگاه فرش درجه یک، مجموعه‌ای از این نوع هنرمندان و صنعت‌گران است. طراحان و بافندگانی که نقش گبه‌های قدیمی را به طرح‌های قابل پسند زندگی امروز مرتبط می‌کنند و برای هر سلیقه‌ای ایده‌هایی زیبا دارند. بنابراین فرقی نمی‌کند که دکوراسیون خانه شما مدرن یا سنتی باشد، با کمک خلاقیت بی‌حدومرز این بافنده‌های هنرمند، دنیایی از انتخاب پیش روی شما خواهد بود.

برای انتخاب و خرید دست‌بافته‌های اصیل ایرانی، کمی سخت‌گیر باشید و به سراغ مجموعه‌ای بروید که الویت آن هنر و کیفیت محصول است. مجموعه‌ای که اصالت فرش را حفظ کند، اما دچار کلیشه نشود و خلاقیت در طرح‌های آن همچنان جلوه‌گر باشد. برای آشنایی و انتخاب طرح‌های خاص فرش و گبه، بهتر است سری به صفحه پروفایل فرش ذوالانواری بزنید و از ایده‌های آن برای دکوراسیون خانه خود کمک بگیرید.

مطلب پیشنهادی: ابعاد و مکان مناسب فرش در دکوراسیون داخلی منزل

مطلب پیشنهادی: برای خرید فرش ایرانی به چه نکاتی باید توجه کنید؟

 مطلب پیشنهادی: فرش ابریشم، انتخاب خاص لوکس پسندان!

تبلیغات
کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
مبلمان آترین مبلمان آترین
15 نمونه کار

تلفن: 02188774562
دفتر معماری محمد رضا کهزادی دفتر معماری محمد رضا کهزادی
8 نمونه کار

تلفن: ۰۱۱۵۴۲۳۰۵۷۲
دکوتوک دکوتوک
9 نمونه کار

تلفن: 09371902204
 چینه بام پارسوماش  چینه بام پارسوماش
4 نمونه کار

تلفن: 02186031356
معماري و دكوراسيون داخلي رازنگر معماري و دكوراسيون داخلي رازنگر
12 نمونه کار

تلفن: ٠٢١٧٧٠١١٥٨٠
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173