visibility 1584 today 1398/5/27

بام سبز، همون روف گاردن فیلم‌ هالیوودی!

امروزه دیگر طراحی ساختمان سبز همراه با بام سبز (Roof garden) مفهومی جدید برای خانه‌های سازگار با محیط زیست نیست، مدت‌هاست بام‌های سبز برای خانه‌های دوست‌دار محیط زیست بسیار جذاب هستند. باغ سبز همراه با چمن و انواع درختچه‌ها و بوته‌ها، فضایی چشم‌گیر پدید می‌آورد. طراحی ساختمان سبز همراه با روف گاردن در آینده‌ای کوتاه مزایای زیادی به وجود می‌آورد. همراه چیدانه و گروه معماری آرچی پرژن باشید!

blog post

روف گاردن

بام سبز، سقف نفس می‌کشه!

خانه‌های سازگار با محیط زیست دارای بام سبز بخشی از معماری پایدار معاصر است. هدف معماری پایدار ایجاد بنایی سبز است که زیبا، کارا و راحت باشد و به سبک زندگی و فرهنگ پایدار خانواده و جامعه کمک کند. ساختمان پایدار با سقف زنده، نمونه‌ای از معماری پایدار است که برای ایجاد شهرهای سالم پیشنهاد می‌گردد. علاقه به معماری پایدار در پاسخ به نگرانی‌های زیست محیطی و تغییرات اقلیمی بطور مداوم گسترش می‌یابد، اما در واقع بنای پایدار به همراه بام سبز هزاران سال پیش ابداع شد. ساخت بناهایی سازگار با محیط زیست به همراه بام سبز باعث ایجاد حس نزدیکی به طبیعت می‌شود و امکان‌پذیر و جذاب می‌باشد.

مطلب پیشنهادی: طراحی بام سبز، 20مدل روف گاردن در ساختمان‌های ایرانی!

blog post

روف گاردن

بام سبز، موثر در کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی در مصرف انرژی!

بام سبز دارای پوشش چمن، سبب کاهش دمای داخل ساختمان در تابستان می‌شود. همچنین خانه‌های سازگار با محیط زیست دارای پوشش چمن در زمستان گرم‌تر می‌باشد. بام سبز به طور قابل توجهی هزینه تهویه هوا و گرمایش را کاهش می‌دهند. همچنین طراحی بام سبز با حضور چمن اثر گرمای شهری را کاهش می‌دهد. (در شهر پوشش تیره سقف در هزاران ساختمان، گرمای خورشید را جمع کرده و درجه حرارت را در فضای شهرها افزایش می‌یابد). پوشش سبز در محوطه ها و پشت بام‌ها میزان روان آب باران و برف در پیاده رو ها و سطح بام‌ها کاهش می‌دهد. امروزه پوشش سبز زنده شامل چمن و بوته‌ها در بام‌ها عنصری از تکنولوژی ساخت بناهای مدرن سازگار با محیط زیست است که اکسیژن تولید می‌کنند و هوای شهرها را تصفیه و پاک می‌کند.

مطلب پیشنهادی: بام سبز و آنچه برای اجرای آن لازم است بدانیم!

blog post

روف گاردن

بام سبز، کارایی؟ بسیار کارآمد!

معماری پایدار، خانه‌های زیست پذیری را شکل می‌دهد که دارای بام‌ سبز با درختچه‌ها و بوته‌های متنوع است و در عین حال فضایی را برای لذت بردن افراد از بازی، پیاده‌روی، خوردن و استراحت کردن حتی بیش‌تر از محوطه سطح زمین فراهم می‌آورد.

مطلب پیشنهادی: هزینه اجرای بام سبز، اجرای یک روف گاردن زیبا چقدر کار دارد؟

blog post

روف گاردن

مسائلی که پیش رو خواهیم داشت: 

  • چگونه با بودجه‌ای مشخص می‌توان خانه‌ای دوست‌دار محیط زیست بنا کرد؟
  • اتوماسیون هوشمند، هزینه صورتحساب برق را کاهش خواهد داد.

در سراسر جهان به ویژه کشورهایی که از توسعه علمی و فنی گسترده‌تری برخوردارند ایجاد بام‌های سبز توسط مدیران شهرها تشویق می‌شود و افرادی که تصمیم به زندگی در خانه‌های دوست‌دار محیط زیست به همراه بام سبز دارند، حمایت مالی قابل توجهی را برای طراحی و ساخت ساختمان سبز دریافت می‌کنند. شما می‌توانید برای مشاهده‌ی نمونه کارهای بیش‌تر به پروفایل گروه معماری آرچی پرژن در چیدانه مراجعه کنید!

همراه چیدانه باشید!

گروه معماری آرچی پرژن
نویسنده: گروه معماری آرچی پرژن

"آرچی پرژن" مجموعه ای است با گروه‌های تخصصی در زمینه های مرتبط با ساخت و ساز و محوطه سازی که شامل گروه معماری، عمران، محوطه سازی، دکوراسیون داخلی می‌باشد.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
فضای سبز در پشت بام، طراحی روف گاردن و آشتی با طبیعت!

فضای سبز در پشت بام، طراحی روف گاردن و آشتی با طبیعت!

روف گاردن، بازگشت طبیعت به دل زندگی شهری

روف گاردن، بازگشت طبیعت به دل زندگی شهری

طراحی روف گاردن مدرن، تبلور رویایی زیبا بر ساختمان‌های شهر

طراحی روف گاردن مدرن، تبلور رویایی زیبا بر ساختمان‌های شهر

کسب و کارها پیشنهادی
خانه گل نیلوفر certificate
خانه گل نیلوفر

خانه گل نیلوفر

پارسیان چوب منجی certificate
پارسیان چوب منجی

پارسیان چوب منجی

تولید و تعمیرات مبل ایتال استیل certificate
تولید و تعمیرات مبل ایتال استیل

تولید و تعمیرات مبل ایتال استیل

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent