تبلیغات
نیلپر F ساقدوش F
خانه شلف وودن دكو

نمونه کار از شرکت : خانه شلف وودن دكو

امتیاز: 0.1 0 نظر | ثبت نظر

23 مرداد 1398

شما از چیدانه پرسیدید:


  • یک ستون، وسط آشپزخانه ی ما قرار دارد که برای آنکه دیده نشود، می خواهیم سمت راست و پشت ستون را کاملاً بسته و تبدیل به یک دیوار سفید کنیم. لطفاً برای پشت آن، چند دکور و طبقات مناسب پیشنهاد بدهید. کابینت ها قرار است سفید- خاکستری(مشابه عکس دوم) باشند. تم خانه، مبلمان طوسی، سفید، نقره ای و سرمه ای است.

ستون مزاحم

رنگ کابینتها
چیدانه به شما پاسخ می دهد:


  • شاید در نگاه اول، آشپزخانه و پذیرایی، دو فضای مجزا به نظر برسند اما با سبک متداول در آشپزخانه های امروزی که به آشپزخانه اوپن معروفند، این دو فضا عملاً بر یکدیگر تأثیر مستقیم دارند. بنابراین پنجره و نورگیر آشپزخانه، نقش روشن کردن کلی فضا را به عهده دارند و در روشنایی پذیرایی، تاثیرگذارند.

اگر بخواهید فاصله ی ستون تا دیوار جانبی (دیوار سمت راست در تصویر) را با یک تیغه پر کنید، گرچه ظاهرا راه حل مشکل جای نامناسب ستون وسط آشپزخانه را پیدا کرده اید، اما عملاً نیمی از نمای باز آشپزخانه را که موجب وسیع تر دیده شدن فضا می شود پوشانده اید. علاوه بر آن به راحتی مانع ورود نور و روشنایی طبیعی در هنگام روز از پنجره ی آشپزخانه به فضای اتاق می شوید!

شما که دوست ندارید خانه زیبایتان را کم نور تر کنید؟!

... پس راه حل چیست؟

آشپزخانه را قاب کنید!

می توانید دست به یک ابتکار جالب بزنید و به جای آنکه یک دیوار برای پنهان کردن ستون، بسازید، ستون را به قسمتی از یک قاب پهن مستطیل شکل تبدیل کنید!
به این صورت که ستون، یکی از اضلاع عمودی قاب را تشکیل دهد و به واسطه ی اضلاع دیگر، به دیوار جانبی متصل شود. نمای این قاب می تواند طرح چوب متناسب با تم کلی کابینت ها، یا از انواع روکش های اکریلیک، HPL، لترون،  PVC، و غیره ( از جنس کابینت هایتان) باشد. با این کار، یک قاب تاکیدی به وجود خواهید آورد که انگار از اول، جزئی از طراحی آشپزخانه ی شما بوده.

مطلب پیشنهادی: انواع روکش چوب، مدل های مصنوعی و طبیعی کدام است؟

قاب آشپزخانه را روشن کنید!

۲ یا ۳ چراغ آویز مدرن، از ضلع بالایی نصب کنید تا بر جذابیت این قاب زیبا بیافزایید.
 اینکه  چه منظره ای در آشپزخانه، از قسمت پذیرایی و دریچه ی این قاب دیده شود، و چقدر جذاب و دلنشین باشد، انتخاب هنرمندانه ای است که گویای ذوق و سلیقه ی شما خواهد بود!

ستون مزاحم را پنهان کنید!

راه حل بعدی، تبدیل ستون به یک محور تعریف شده است. به عنوان مثال، می‌توانید ستون را داخل یک کمد ویترین دار پنهان کنید. یک صفحه رو کابینتی از جنس کابینت ها در ارتفاع مناسب میز(80-75 سانتیمتر) در فاصله ی میان ویترین زیبای جدیدتان با دیوار، به صورت افقی نصب کنید. با قرار دادن دو عدد صندلی اپن، می توانید این قسمت را به یک صبحانه خوری جمع و جور و دوست داشتنی تبدیل کنید. لوسترهای آویزی که قرار است بالای میز، نصب شده و آن را روشن و چیدمان تان را زیبا تر کنند، فراموش نکنید!

البته مجبور نیستید حتما از لوستر استفاده کنید؛ می توانید فضای خالی بالای میز را با آویختن چند دکوری دست ساز سبک یا حتی یک باکس گل کوچک و البته سبک و یا اصلاً هر ایده ی جالب دیگری که به ذهنتان رسید، زیباتر کنید!

مطلب پیشنهادی: چراغ بالای میز ناهارخوری، 5 اصل برای یک روشنایی دلچسب!

در ادامه ی تصاویر با نمونه های متنوع از ویترین ها و طبقات دکوری، بیشتر آشنا می شوید تا بتوانید انتخاب بهتری برای این قسمت از آشپزخانه داشته باشید.به ستون مزاحم، شخصیت بدهید! چجوری؟!

اگر دوست نداشتید ستون را پنهان کنید، پس احتمالا مایلید برجسته اش کرده و به آن شخصیت جدیدی بدهید!

برای این منظور، می توانید اطراف ستون را با دیواری از مصالح متفاوت با سایر قسمت ها بپوشانید. به این ترتیب یک دیوار دکوراتیو خواهید داشت که می توانید با نصب شلف های دیواری و قرار دادن ظروف یا دکوری های زیبا، به بهترین شکل از آن استفاده کنید!

یک دیوار جذاب بسازید!

تابلوهای نقاشی، آثار هنری، یک ساعت دیواری زیبا، و هزاران ایده ی جالب دیگر ، همگی می توانند چهره ی این دیوار را از سادگی خارج کرده و حس و حال هنری به فضا بدهند!

انواع باکس های دیواری هم از بهترین عناصر دکوراسیون مدرن هستند، که می توانند به دیوار خالی شما هویت و شخصیت بدهند.

مطالب پیشنهادی:

آینه کاری ستون وسط خانه،چطور ممکنه؟

تزیین ستون وسط خانه،17 پیشنهاد شگفت انگیز!

روش نصب شلف روی دیوار، چه باید کرد؟

شلف و قفسه را چگونه انتخاب کنیم؟


سوالات خود را در زمینه ی دکوراسیون از طریق اینستاگرام چیدانه، از متخصصین ما بپرسید و بهترین پاسخ ها را از ما دریافت کنید!

نویسنده: نجمه مهران پور

آرشیتکت.. طراحی معماری و دکوراسیون داخلی.. مشاور دکوراسیون و کارشناس محتوا در چیدانه

نشان کردن
  • 19999 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 23 مرداد 1398

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
مبلمان صدرا چوب مبلمان صدرا چوب
7 نمونه کار

تلفن: 09129631636
مبلمان سویل مبلمان سویل
6 نمونه کار

تلفن: 02177891262
مبلمان طلایی مبلمان طلایی
16 نمونه کار

تلفن: 021۵۵٢۵۴٢٧٢
گالری تماشا گالری تماشا
کمتر از 2 نمونه کار

تلفن: ٠١٣٤٢٢١٠٦٥٠
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173