چوب در دکوراسیون، از آشپزخانه تا درهای ضدسرقت

زندگی ما به چوب و سایر مصنوعات آن گره خورده است و در هر گوشه‌وکناری از خانه ردی از جنس یا طرح چوب را می‌توان پیدا کرد. ارتباط ما با چوب از همان درهای ورودی شروع می‌شود و به مبلمان خانه و دکوراسیون آشپزخانه می‌رسد. در این مطلب از چیدانه قصد داریم که به دو نوع کلاسیک و مدرن کابینت‌ها و انواع درهای ورودی بپردازیم. در تمام مطلب با تجربه‌ی صنعت چوب نجفی همراه خواهیم بود.

blog post

کابینت چوبی

دکوراسیون آشپزخانه و انواع کابینت

برای انتخاب کابینت‌ها باید به سبک چیدمان خانه دقت کنید و اگر طرفدار مدرنیته هستیم، سراغ طرح‌های ساده و مدرن برویم. اما اگرخانه را با حال‌وهوای کلاسیک طراحی کرده‌ایم، بدون شک دکوراسیون آشپزخانه نیز، به کابینت‌هایی با نقوش بیشتر و سبک کلاسیک نیاز دارد.

blog post

کابینت چوبی

کابینت کلاسیک

ستون‌ها و معماری بناهای رومی را به ما یادآور می‌شود و زیبایی منحصربه‌‌فردی در نقوش آن می‌توان دید که همگی جلوه‌ای زیبا دارند و به پایداری سبک کلاسیک خانه بسیار کمک می‌کنند.

blog post

طراحی و اجرای کابینت و کمد چوبی به سبک کلاسیک

 در این سبک هیچ فضایی فدای زیبایی نشده است و کم‌ترین جا، مثلا یک ستون کم‌عرض هم، قابلیت باز شدن و نگهداری وسیله را دارد. این نوع کابینت‌ها معمولا از جنس ام‌دی‌ام و روکش‌های انواع چوب‌های مرغوب هستند. برای آشنایی بیشتر با انواع آن سری به صفحه صنعت چوب نجفی بزنید.

blog post

طراحی و اجرای کابینت و کمد چوبی به سبک کلاسیک

کابینت مدرن

در یک خانه با سبک‌وسیاق مدرنیته، سادگی عنصر اصلی در دکوراسیون آشپزخانه است و این امر در طراحی کابینت‌ها نیز باید رعایت شود. دیگر خبری از پیچیدگی‌های نقوش معماری رومی نیست و در این‌جا رنگ‌ها هستند که حرف اول را می‌زنند و به جای نقش‌ونگار جلوه‌گری می‌کنند. بنابریان توجه به رنگ بسیار مهم است و باید هماهنگی یا تضادی منطقی با رنگ سایر لوازم دکوراسیون خانه داشته باشند.

blog post

کابینت چوبی

مطلب پیشنهادی: کدام جنس کابینت آشپزخانه را انتخاب کنیم؟

درهایی که پیش از دکوراسیون منزل دیده می‌شوند

درها اولین وسیله‌ی چوبی هستند که در هر جایی با آن‌ها روبه‌رو می‌شویم و زیبایی آن پیش از دکوراسیون خانه در چشم می‌نشیند. درهای حیاط یا درهای لابی و همچنین درهای ورودی آپارتمان، تأثیر به‌سزایی در زیبایی خانه دارند و در واقع نماینده کیفیت و زیبایی ساختمان هستند.

blog post

انواع درب های چوبی جدید

مطلب پیشنهادی: انتخاب درهای مناسب، برای خوش‌آمد گویی متفاوت!

درهای لابی

تنوع و زیبایی درهای لابی و تالارها دست شما را در انتخاب باز گذاشته است و باید کمی در انتخاب آن وسواس به خرج دهید. بهتر است در انتخاب این نوع درها طرفدار سادگی نباشید و سراغ نقوش و پیچیدگی‌های طراحی باشید. کیفیت رنگ، روکش مقاوم، زیبایی نقوش، براق بودن و کیفیت چوب به‌کار رفته از مواردی است که باید در انتخاب درهای لابی باید به آن‌ها دقت کنید. همچنین دستگیره از ملزومات درها هستند که هیچگاه از اهمیت آن‌ها کاسته نمی‌شود و برای درهای لابی بهتر است از یک طرح مجلل استفاده کنید تا با سبک نقوش در هماهنگ باشد.

blog post

انواع درب های چوبی جدید

درهای ورودی

وقتی به درهای ورودی می‌رسیم باید دقت کنیم که در انتخاب این نوع درها، قبل از زیبایی، امنیت حرف اول را می‌زند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که سراغ درهای ضد سرقت بروید و آسایش ساکنان خانه را تأمین کنید. درهای ضدر سرقت نیز تنوع مطلوبی در هنگام انتخاب دارند و زیبایی و نقش و رنگ آن‌ها محدود نیست. در واقع عنصر زیبایی به‌واسطه ایمن بودن فراموش نشده و در بین آن‌ها می‌توانید انتخابی بسیار شیک و زیبا داشته باشید. زیبایی هنر طراحی با کیفیت تکنولوژی روز با هم آمیخته شده‌اند تا درهای ضد سرقت ورودی، علاوه بر تأمین آرامش شما، جلوه‌ای تماشایی به درگاه خانه نیز بدهند.

blog post

درب چوبی

چوب‌ها در هر گوشه از زندگی ما رخنه کرده‌اند و نقشی همیشگی دارند. بنابراین باید در انتخاب و خرید لوازم چوبی بسیار دقت کنیم تا خانه‌ای آرامش‌بخش و جذاب داشته باشیم. برای آشنایی بیشتر با دکوراسیون کابینت آشپزخانه و چگونگی انواع درهای ساختمان، سری به صفحه صنعت چوب نجفی بزنید تا ایده‌های جذابی به سراغ‌تان بیاید.

مطلب پیشنهادی: آیا لوکس ترین مدلهای کابینت را می خواهید؟ فیت را ببینید!

مطلب پیشنهادی: انواع چوب کابینت، بهترین کابینت های چوبی آشپزخانه!

مطلب پیشنهادی: شیک ترین طراحی برای درب ورودی ساختمان منزل شما!

فائزه میرسلطانی
نویسنده: فائزه میرسلطانی

عضو تیم تحریریه چیدانه

more_horiz
مطالب پیشنهادی
کاربرد چوب در ساختمان، گرم و دنج و زیبا!

کاربرد چوب در ساختمان، گرم و دنج و زیبا!

صنایع چوبی سرزمین خورشید، اصالت و کیفیت هنر دست ایرانی!

صنایع چوبی سرزمین خورشید، اصالت و کیفیت هنر دست ایرانی!

چیدمان خانه 65 متری، آیدا و کیوان از طبیعت الهام گرفته اند!

چیدمان خانه 65 متری، آیدا و کیوان از طبیعت الهام گرفته اند!

کسب و کارها پیشنهادی
صنایع شیشه و آینه الماس جام certificate
صنایع شیشه و آینه الماس جام

صنایع شیشه و آینه الماس جام

وودکده certificate
وودکده

وودکده

کاغذ دیواری آیدی certificate
کاغذ دیواری آیدی

کاغذ دیواری آیدی

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent