تبلیغات
F فارست E رومانته چوب و هنر E
صنعت چوب نجفی

نمونه کار از شرکت : صنعت چوب نجفی

امتیاز: 0.8 0 نظر | ثبت نظر

15 مهر 1398

چوب در دکوراسیون، از آشپزخانه تا درهای ضدسرقت

زندگی ما به چوب و سایر مصنوعات آن گره خورده است و در هر گوشه‌وکناری از خانه ردی از جنس یا طرح چوب را می‌توان پیدا کرد. ارتباط ما با چوب از همان درهای ورودی شروع می‌شود و به مبلمان خانه و دکوراسیون آشپزخانه می‌رسد. در این مطلب از چیدانه قصد داریم که به دو نوع کلاسیک و مدرن کابینت‌ها و انواع درهای ورودی بپردازیم. در تمام مطلب با تجربه‌ی صنعت چوب نجفی همراه خواهیم بود.

دکوراسیون آشپزخانه و انواع کابینت

برای انتخاب کابینت‌ها باید به سبک چیدمان خانه دقت کنید و اگر طرفدار مدرنیته هستیم، سراغ طرح‌های ساده و مدرن برویم. اما اگرخانه را با حال‌وهوای کلاسیک طراحی کرده‌ایم، بدون شک دکوراسیون آشپزخانه نیز، به کابینت‌هایی با نقوش بیشتر و سبک کلاسیک نیاز دارد.

کابینت کلاسیک

ستون‌ها و معماری بناهای رومی را به ما یادآور می‌شود و زیبایی منحصربه‌‌فردی در نقوش آن می‌توان دید که همگی جلوه‌ای زیبا دارند و به پایداری سبک کلاسیک خانه بسیار کمک می‌کنند.

 در این سبک هیچ فضایی فدای زیبایی نشده است و کم‌ترین جا، مثلا یک ستون کم‌عرض هم، قابلیت باز شدن و نگهداری وسیله را دارد. این نوع کابینت‌ها معمولا از جنس ام‌دی‌ام و روکش‌های انواع چوب‌های مرغوب هستند. برای آشنایی بیشتر با انواع آن سری به صفحه صنعت چوب نجفی بزنید.

کابینت مدرن

در یک خانه با سبک‌وسیاق مدرنیته، سادگی عنصر اصلی در دکوراسیون آشپزخانه است و این امر در طراحی کابینت‌ها نیز باید رعایت شود. دیگر خبری از پیچیدگی‌های نقوش معماری رومی نیست و در این‌جا رنگ‌ها هستند که حرف اول را می‌زنند و به جای نقش‌ونگار جلوه‌گری می‌کنند. بنابریان توجه به رنگ بسیار مهم است و باید هماهنگی یا تضادی منطقی با رنگ سایر لوازم دکوراسیون خانه داشته باشند.

مطلب پیشنهادی: کدام جنس کابینت آشپزخانه را انتخاب کنیم؟

درهایی که پیش از دکوراسیون منزل دیده می‌شوند

درها اولین وسیله‌ی چوبی هستند که در هر جایی با آن‌ها روبه‌رو می‌شویم و زیبایی آن پیش از دکوراسیون خانه در چشم می‌نشیند. درهای حیاط یا درهای لابی و همچنین درهای ورودی آپارتمان، تأثیر به‌سزایی در زیبایی خانه دارند و در واقع نماینده کیفیت و زیبایی ساختمان هستند.

مطلب پیشنهادی: انتخاب درهای مناسب، برای خوش‌آمد گویی متفاوت!

درهای لابی

تنوع و زیبایی درهای لابی و تالارها دست شما را در انتخاب باز گذاشته است و باید کمی در انتخاب آن وسواس به خرج دهید. بهتر است در انتخاب این نوع درها طرفدار سادگی نباشید و سراغ نقوش و پیچیدگی‌های طراحی باشید. کیفیت رنگ، روکش مقاوم، زیبایی نقوش، براق بودن و کیفیت چوب به‌کار رفته از مواردی است که باید در انتخاب درهای لابی باید به آن‌ها دقت کنید. همچنین دستگیره از ملزومات درها هستند که هیچگاه از اهمیت آن‌ها کاسته نمی‌شود و برای درهای لابی بهتر است از یک طرح مجلل استفاده کنید تا با سبک نقوش در هماهنگ باشد.

درهای ورودی

وقتی به درهای ورودی می‌رسیم باید دقت کنیم که در انتخاب این نوع درها، قبل از زیبایی، امنیت حرف اول را می‌زند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که سراغ درهای ضد سرقت بروید و آسایش ساکنان خانه را تأمین کنید. درهای ضدر سرقت نیز تنوع مطلوبی در هنگام انتخاب دارند و زیبایی و نقش و رنگ آن‌ها محدود نیست. در واقع عنصر زیبایی به‌واسطه ایمن بودن فراموش نشده و در بین آن‌ها می‌توانید انتخابی بسیار شیک و زیبا داشته باشید. زیبایی هنر طراحی با کیفیت تکنولوژی روز با هم آمیخته شده‌اند تا درهای ضد سرقت ورودی، علاوه بر تأمین آرامش شما، جلوه‌ای تماشایی به درگاه خانه نیز بدهند.

چوب‌ها در هر گوشه از زندگی ما رخنه کرده‌اند و نقشی همیشگی دارند. بنابراین باید در انتخاب و خرید لوازم چوبی بسیار دقت کنیم تا خانه‌ای آرامش‌بخش و جذاب داشته باشیم. برای آشنایی بیشتر با دکوراسیون کابینت آشپزخانه و چگونگی انواع درهای ساختمان، سری به صفحه صنعت چوب نجفی بزنید تا ایده‌های جذابی به سراغ‌تان بیاید.

مطلب پیشنهادی: آیا لوکس ترین مدلهای کابینت را می خواهید؟ فیت را ببینید!

مطلب پیشنهادی: انواع چوب کابینت، بهترین کابینت های چوبی آشپزخانه!

مطلب پیشنهادی: شیک ترین طراحی برای درب ورودی ساختمان منزل شما!

تبلیغات
کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
دکوراسیون پرشیا دکور دکوراسیون پرشیا دکور
13 نمونه کار

تلفن: 02144978933
گروه طرح و ساخت کهن گروه طرح و ساخت کهن
17 نمونه کار

تلفن: ٠١١٣٣١١۴۶١١
گالری تحسین گالری تحسین
13 نمونه کار

تلفن: 02176216810
مبلمان ویلایی و خانگی آلاچیق مبلمان ویلایی و خانگی آلاچیق
13 نمونه کار

تلفن: 021۲۲۹۳۶۷۸۰
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173