تبلیغات
چوب و هنر E E رومانته F فارست
خانه مبل

نمونه کار از شرکت : خانه مبل

امتیاز: 0.3 0 نظر | ثبت نظر

23 بهمن 1398

مبل ال راحتی، کجا باشه بهتره؟

درست است که مبل های ال شکل از محبوبیت خوبی برخوردارند، اما آیا  می دانید اگر در جای مناسب خود قرار گیرند، جذابیتشان  دوچندان خواهد شد؟! 

شما از چیدانه پرسیده اید:


چیدانه به شما پاسخ می دهد:


  • در قسمت قبل، چند مورد از بهترین مکان ها برای قرار دادن مبل های ال را بررسی کردیم، امروز هم قصد داریم با معرفی مزایا و کاربردهای این نوع مبلمان، مناسب ترین محل برای چیدمان آن را پیدا کنیم.
  •  
  • با چیدانه همراه باشید!


چیدمان با مبل ال در پلان های نامتقارن و کج

اصلاً نگران نباشید اگر اتاق نشیمن شما فرم متقارنی ندارد؛ مبل های ال می توانند این مشکل را حل کنند. همه مبل های ال با زاویه ی ۹۰ درجه ساخته نشده اند، بسیاری از آن ها با زاویه ی بازتر و فاصله باله های بیش تر طراحی شده اند. حتی در بسیاری از آن ها خبری از زاویه های تیز نیست و فرم منحنی دارند. این مدل ها را در میان انواع تفکیک پذیر این مبلمان بهتر می توانید پیدا کنید. حتی می توانید مدل مد نظرتان را انتخاب کنید و از سازنده بخواهید مفصل ارتباطی بین دو باله را با زاویه ی متناسب با اتاق، سفارشی برایتان بسازد. 

مطلب پیشنهادی: مبل ال یا معمولی، برای خانه ام کدام را بخرم؟
مبل ال راحتی برای تفکیک فضاها 

اگر از پلان های باز و فضا های یکپارچه خوشتان نمی آید و اگر دوست دارید هر فضا شخصیت‌ و مرز مخصوص به خود را داشته باشد، مبل ال تا حدودی می تواند این خواسته ی شما را برآورده کند. مبل ال به علت طراحی یکپارچه ای که دارد، نوعی مرز و حصار غیرفیزیکی ایجاد می‌کند که در ذهن بیننده منجر به تفکیک فضا خواهد شد. 

مطلب پیشنهادی: چیدمان مبلمان منزل، 9 مدل که در انواع نشیمن جا می گیرد!چیدمان مبل ال در منزل برای فضاهای خودمانی 

اگر می خواهید یک نشیمن گرم و صمیمی ایجاد کنید، بهترین مکان برای مبل ال همینجاست! مبل ال با کم کردن فاصله ی فیزیکی افراد، باعث می‌شود ناخودآگاه تعلق خاطر و برقراری ارتباط با جمع بیشتر شده و آن ها را در یک جمع دوستانه و خودمانی قرار می‌دهد و رسمیت و فاصله را در هم می شکند. 

مطلب پیشنهادی: خرید مبل راحتی، چه سبک و چه مدلی؟


مبل راحتی ال تختخوابشو در سوئیت های کوچک

برخی مدل‌های مبل های ال شکل، قابلیت تبدیل به تختخواب دارند. بنابراین اگر در سوئیت کوچکی زندگی می کنید و با کمبود جا مواجه اید، با انتخاب این گزینه،1 تیر و 2نشان زده اید؛ هم یک مبلمان نرم و راحت دارید، هم تختخوابی جمع و جور و دوست داشتنی!

مطلب پیشنهادی: مبل تختخواب شو، باور کنید جاش تو خونه کوچیکتون خالیه!چیدمان مبل ال جلوی تلویزیون و شومینه

اگر به دنبال یک جای خوب برای قرار دادن مبلمان ال هستید، نقطه ی کانونی اتاق نشیمن تان، بهترین مکمل برای دکوراسیون مبلمان شماست. طراحی مبلمان ال به صورتی است که حتماً باید عنصری به عنوان کانون توجه در مقابل آن قرار داشته باشد. 
این کانون توجه می‌تواند به واسطه ی دیواری با پنجره های سرتاسری با یک ویوی فوق العاده باشد، یا آن که با عناصر دکوراسیون داخلی، نظیر شومینه، تلویزیون و .... این کانون توجه را ایجاد کنیم. گزینه ی دیگر، قرار دادن مبلمان ال در زاویه ی دید و ارتباط با آشپزخانه اُپن است که در نشیمن های خانوادگی و فضاهای خودمانی قابل اجراست. یک نکته طلائی!

سعی کنید مبلمان ال را طوری در دکوراسیون تان قرار دهید که هنگام ورود به اتاق، نمای روبه روی آن دیده شود، تا حس دعوت کنندگی و مکث در فضا به محض ورود، منتقل شود.


مطالب پیشنهادی:

مبلمان منزل قدیمی در دکوراسیون خانه جدید، 12 ایده نو!
بهترین مبل راحتی برای دکوراسیون منزل شما کدام است؟
نکات مهم و اساسی جهت خرید مبل تختخواب شو (تخت شو)
بهترین چیدمان مبلمان در نشیمن ال شکل آپارتمان

 

سوالات خود را در زمینه دکوراسیون از طریق اینستاگرام چیدانه ، از متخصصین ما بپرسید و بهترین پاسخ ها را از ما دریافت کنید!

 

 

تبلیغات

نویسنده: نجمه مهران پور

آرشیتکت.. طراحی معماری و دکوراسیون داخلی.. مشاور دکوراسیون و کارشناس محتوا در چیدانه

نشان کردن
  • 3915 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 23 بهمن 1398

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173