visibility 546 today 1401/2/23

مبل مدولار چیست؟ آشنایی با مبلمان چندمنظوره سکشنال

کمی به عقب برگردیم زمانی که هنگام خرید مبلمان به غیر از پارچه و رنگ، ویژگی چندانی برای انتخاب وجود نداشت؛ اما حالا با پیشرفت تکنولوژی و پیشرفت صنعت مبلمان این موضوع کاملاً تغییر کرده است. انواع مدل مبلمان امروزه ویژگی های بیشتری برای ارائه دارد. از جمله مبلمان مدولار (modular sofa) که از مدل های مدرن هستند. این نوع مبلمان از قطعات (مدول ها) شبیه به هم ساخته می شوند و کاربر می تواند با تغییر دادن چیدمان قطعات مبلمان جدیدی را خلق کند. در این مقاله به مبل مدولار، انتخابی انعطاف پذیر و متنوع می پردازیم با ما همراه شوید.

مبل مدولار
مبل مدولار

در دنیای امروزی همه چیز شما باید چندکاره‎ و انعطاف‎پذیر باشد. مبل بخش بندی شده یکی از همین چیزهایی است که می‌تواند زندگی را برای شما و خانواد‌تان راحت‌تر نماید. مطمئنا تنها ویژگی که مبلمان مدولار را از سایر سبک‎های نظیر آن جدا می‌کند، انعطاف‌پذیری فوق‌العاده آن است. مبلمان مدولار بسیار کاربردی، راحت و در رنگ و پارچه‌های مختلفی در دسترس است و شما می‌توانید با توجه به طراحی فضای زندگی خود، بهترین شکل و چیدمان را بر اساس زیبایی و عملکرد بالا ایجاد کنید. 

مبلمان مدولار
مبلمان مدولار
مبلمان مدولار

مبلمان مدولار چیست؟

مدول به طور کلی به چیزی اشاره دارد که قابلیت جدا شدن از یک سیستم بزرگتر را داشته باشد. در واقع یک سیستم مدولار از واحدهای مجزایی تشکیل می‎شود که هر کدام از آن‎ها می‌توانند حذف شده، جدا شوند یا اینکه با همان ساختار قبلی بکار برده شوند. سیستم مدولار در طراحی داخلی بسیار محبوب بوده و می‌تواند باعث خلاقیت و نوآوری در طراحی مبلمان و دکوراسیون داخلی شود. شما می‌توانید سیستم‎های مدولار را در شکل‎های مختلفی بکار ببرید و به زندگی‌تان تنوع ببخشید.مبل بخش بندی شده نیز یکی از اجزای مهم در دکوراسیون داخلی است.

ویژگی های مبل مدولار
ویژگی های مبل مدولار
ویژگی های مبل مدولار

ویژگی های مبل مدولار

اگر تا کنون نام مبل مدولار یا سکشنال به گوشتان نخورده و می خواهید بدانید مبل بخش بندی شده چیست، پیشنهاد می دهیم این مقاله را از دست ندهید. مبل مدولار به یک مجموعه بزرگ و چند بخشی اشاره دارد که از واحدهای مجزایی تشکیل شده و هر کدام قابلیت حذف شدن یا تغییر ساختار را دارند. سوال بعدی می تواند این باشد که مبل چند بخشی چیست؟ باید گفت که این نام دیگر همان مبل سکشنال یا مدولار است.

مبل بخش بندی شده
مبل بخش بندی شده
مبل بخش بندی شده

این مدل مبل و فرنیچر، نوعی مبل مدرن است که به دلیل تغییر پذیری بالا، با خود خلاقیت و نوآوری را به فضای خانه می آورد. شما می توانید قطعات مختلف مبل سکشنال را متناسب با نیاز خود ترکیب کرده و در کنار هم قرار دهید و به راحتی تغییراتی زیبا و جدی در دکوراسیون داخلی منزل خود ایجاد کنید. از مهم ترین ویژگی های این نوع مبلمان بخش بندی شده می توان به تناسب آن با انواع دکوراسیون مدرن یا ساده و امکان کاربری در فضاهای مختلف کوچک یا بزرگ اشاره کرد.

مبل سکشنال
مبل سکشنال
مبل سکشنال

تغییر و تنوع فوق العاده با مبل مدولار

مبلمان مدولار در واقع ترکیبی از قطعات مبلمان می‌باشد که شما می‌توانید آن را متناسب با نیاز و شکل اتاق در کنار هم قرار دهید. مبلمان مدولار تغییر و تنوع فوق‌العاده‌ای را در چیدمان به شما ارائه می‌دهد و به خوبی می‌تواند با فضای اتاق‌تان مطابقت داده شود. به این ترتیب شما در مورد نحوه چیدمان این سبک مبلمان دغدغه‌ی آنچنانی نخواهید داشت. همینطور شما برای تغییر دکوراسیون نیازی به مبل و صندلی‎های جدید ندارید و فقط کافیست که چیدمان مبل را عوض کنید و حال و هوای جدید به فضای خانه‎تان دهید. دلایل زیادی وجود دارد که شما باید مبلمان مدولار را انتخاب کنید. ما در ادامه با بررسی ویژگی‌های مبلمان مدولار شما را با این سبک بیشتر آشنا کرده و دلایل انتخاب آن را خواهید شناخت.

مبلمان مدولار
مبلمان مدولار
مبلمان مدولار

مبل مدولار (سکشنال) در همه جا کاربرد دارد

فرقی نمی‎کند که فضای اتاق شما بزرگ، کوچک یا چیزی بین این دو باشد، در هر صورت مبلمان مدولار بهترین انتخاب برای اتاق شما خواهد بود و می‌تواند به خوبی با محیط متغیر شما هماهنگ شود. برای فضاهای کوچک مبل ال شکل بسیار مناسب بوده و می‌توانید آن را در گوشه‌ای از اتاق قرار دهید و مرکز اتاق را خالی نگهدارید. در مورد اتاق‌های نشیمن بزرگ ما مبلمان مدولار U شکل را به شما پیشنهاد می‌کنیم زیرا فضای شما را پر کرده و تعداد صندلی‎های زیادی را برای نشستن شما و مهمانان‌تان ارائه می‌دهد.

مبلمان مدولار
مبلمان مدولار
مبلمان مدولار

مبل مدولار چندمنظوره مناسب برای فضاهای کوچک 

امروزه طراحان داخلی به دنبال ابتکارات نو برای آپارتمان‎ها و خانه‌های کوچک هستند تا بتوانند ماکزیمم استفاده را از فضای زندگی شما داشته باشند. اکثر طراحی‌های مدولار به گونه‎ای هستند که در عین کاربرد بالا، در فضای زندگی شما صرفه‌جویی کنند.

مبلمان مدولار
مبلمان مدولار
مبلمان مدولار

مبلمان مدولار کاربری 

مبل سکشنال این امکان را به شما می‌دهد که طرح‌بندی و چیدمان اتاق‌تان را هر زمان که دوست‌ داشته باشید، عوض کنید. مثلا مبل مدولار برای تماشای فیلم به صورت گروهی بسیار فوق‌العاده است و همه می‌توانند در یک راستا بشینند و فیلم را تماشا کنند. بعد از آن شما به راحتی می‌توانید چیدمان خود را تغییر دهید و آن را به فضای نشیمن مربعی شکل برای دورهمی‌ها و مهمانی‌های خود تبدیل کنید. همین ویژگی‌ می‌تواند در بسیاری از هزینه‌های دکوراسیون شما صرفه جویی کرده و آن را کاهش دهد. همینطور شما می‌توانید مبل مدولار خود را با انواع مدل‌های صندلی راحتی ترکیب کنید و چیدمان‌های متنوعی بسازید.علاوه بر این شما با نقل مکان به خانه‏‌ی جدید به راحتی می‌توانید مبل سکشنال خود را با فضای جدیدتان مطابقت دهید. همینطور چون مبلمان مدولار از تکه‎های جدا از هم تشکیل شده است، اسباب کشی آن بسیار راحت‌تر است.

جنس مبل مدولار
جنس مبل مدولار
جنس مبل مدولار

جنس مبل مدولار 

از آنجا که مبل سکشنال در طرح های مختلف پارچه ای، چرمی، مخمل و غیره عرضه می شود، می تواند با انواع دکوراسیون داخلی کلاسیک، مدرن یا لوکس هماهنگی داشته باشد.برای مثال مدولار چرم برای دکوراسیون لوکس یک انتخاب زیبا و هوشمندانه خواهد بود. همانطور که مبل سکشنال مخمل در رنگ های گرم برای فضایی کلاسیک چشم نواز است.

مبل بخش بندی شده
مبل بخش بندی شده
مبل بخش بندی شده

ایده هایی برای کاربرد مبل مدولار در دکوراسیون داخلی

یکی از بهترین کاربرد های مبل مدولار در تی وی روم یا اتاق تلویزیون است. برای راحتی، هیچ چیز مانند غوطه ور شدن در زیر یک پتو روی یک مبل بزرگ و نرم نیست و این می تواند فضای دنجی را در مقابل تلویزیون ایجاد کند. توجه داشته باشید که تا حد امکان تلویزیون دقیقا در مرکز نقطه مقابل مبل سکشنال قرار گیرد تا همه افراد نشسته، دید مناسبی داشته باشند.

مبل مدولار
مبل مدولار
مبل مدولار

مبل چند بخشی همچنین گزینه مناسبی برای اتاق مهمان است. اگر در طول سال پذیرای مهمانان زیادی هستید، یکی از گزینه های شما می تواند خرید مبل سکشنال باشد تا اتاق یا فضایی را برای استراحت و خواب مهمانان فراهم کنید.  از دیگر کاربردهای جذاب مبل مدولار در دکوراسیون داخلی می توان به قابلیت خط کشی و جداسازی فضا ها اشاره کرد. اگر فضای کوچکی دارید، این نوع مبلمان می تواند مرز میان بخش های مختلف پذیرایی مثل فضای غذاخوری، تی وی روم و غیره را به خوبی مشخص کند.

مبل مدولار
مبل مدولار
مبل مدولار
مبل مدولار
مبل مدولار

مبل مدولار و هماهنگی با تمام سبک ها 

مبلمان مدولار به خوبی با تمامی سبک‎های دکوراسیون داخلی هماهنگ بوده و برای هر خانه‌ای مناسب است. با اینکه مبل سکشنال بیشتر در سبک مینیمال دیده شده است اما شما هیچ محدودیتی ندارید. از طرف دیگر امروزه طیف گسترده‌ای از پارچه‌ مبلی‌ها در دسترس است و شما می‌توانید متناسب‎ترین مبلمان برای دکوراسیون‎تان را به راحتی پیدا کنید یا اینکه سفارش دهید. همینطور می‌توانید برای جذابیت بیشتر از کوسن‎های کنتراست با مبل یا پایه‎های زرق‌وبرقدار برای آن استفاده کنید.

مبل سکشنال
مبل سکشنال
مبل سکشنال
مبل سکشنال
مبل سکشنال
مبل سکشنال
مبل سکشنال

جمع بندی 

ما در این مطلب سعی کردیم شما را با مبلمان مدولار و ویژگی‎های آن آشنا کنیم و مدل‎های متنوع از آن را به شما نشان دهید. حتما قبل از خرید در مورد سبک دکوراسیون‌تان، کاربرد فرش در منزل‌تان، اندازه‌ی آن، محل قرارگیری آن و هزینه‌ای که قرار است برای آن پرداخت کنید، کاملا فکر کنید. هریک از این قطعات می‌توانند فضای منحصربفرد و جذابی را در اتاق‌ نشیمن‌تان بسازند.اما بدون شک استفاده از مبل مدولار دکوراسیون منحصر به فردی به  فضای شما می بخشد.

مطالب بیشتر:

 

مهسا پوررضا
نویسنده: مهسا پوررضا

کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه بابل، فعالیت در زمینه طراحی و مدیریت محتوا، مقاله نویسی، پژوهش و عضو تحریریه مجله چیدانه

more_horiz
مطالب پیشنهادی
مبل فوتون، جدیدترین نوع مبل تختشو راحتی

مبل فوتون، جدیدترین نوع مبل تختشو راحتی

انواع مبل مدل ال، نکته هایی برای یک خرید عالی!

انواع مبل مدل ال، نکته هایی برای یک خرید عالی!

مبل مدولار چیست؟ آشنایی با مبلمان چندمنظوره سکشنال

مبل مدولار چیست؟ آشنایی با مبلمان چندمنظوره سکشنال

کسب و کارها پیشنهادی
مبلمان و اکسسوری سارا باقرپور certificate
مبلمان و اکسسوری سارا باقرپور

مبلمان و اکسسوری سارا باقرپور

گرند گل certificate
گرند گل

گرند گل

گالری فرش کیمیا certificate
گالری فرش کیمیا

گالری فرش کیمیا

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent