تبلیغات
F فارست
استدیو معماری حامد تدین

نمونه کار از شرکت : استدیو معماری حامد تدین

امتیاز: 0.8 0 نظر | ثبت نظر

13 اسفند 1398

طراحی خانه ویلایی، خانه خرند در اصفهان

پروژه های برجسته: طراحی خانه ویلایی خرند در اصفهان یک پروژه مدرن با اصلاحی سنتی است که توسط معمار خلاق "استدیو معماری حامد تدین" طراحی و اجرا شده است. واژه خرند یک اصطلاح قدیمی است که به عرصه حیاط گفته می شده و در خانه های سنتی مورد استفاده قرار می گرفته است. حیاط یکی از ویژگی های اصیل معماری ایرانی می باشد که در اصفهان رواج داشته است. بر اساس سیاست های جدید شهرداری و قوانین محدود، حیاط یکی از بنیادی ترین عرصه های ساختمان و معماری در شهر اصفهان محسوب می شود. بخصوص اینکه حیاط در سطوح بالای ساختمان تعبیه شود. با این مطلب از چیدانه همراه باشید تا به گوشه و کنار پروژه سری بزنیم و به بررسی جنبه های مختلف آن بپردازیم.

مطالب بیشتر: طرح بازسازی خانه، خانه ای برای کودکی پریا در شیراز

مشخصات عمومی خانه خرند در اصفهان

مطالب بیشتر: بازسازی خانه در مشهد، "هفته پنجم، یک بازسازی"

اهداف طراحی معماری خانه خرند

طراحی خانه ویلایی خرند اصفهان شامل اهدافی اعم از شخصیت شناسی میدانی بوده است.
در طراحی خانه ویلایی خرند سعی شده تا حیاط را در قالب یک خانه مدرن و جدید بگنجانیم و برای این عرصه شخصیت مجزایی تعریف کنیم.
علاوه بر فضای سبز، حیاط های سنتی ایران دارای عناصری همچون آب و نور و حریم خصوصی می باشند. آب یکی از مهم ترین عناصر طراحی محوطه و حیاط محسوب می شود که نقش ویژه ای همچون ایجاد رطوبت، زیبایی بصری و آرامش بخش بودن را در خانه های مرکز ایران دارد.

مطالب بیشتر: طراحی خانه ویلایی مدرن، خانه ارس در لواسان

مراحل طراحی معماری ویلا خرند اصفهان

خانه خرند یک ویلای مسکونی سه طبقه است. ارتباط مناسب طبقه همکف خانه ویلایی خرند با کاربری های موجود مانند: آبنما در ضلع غربی خانه خرند و استخر در ضلع شمال به بهبود شرایط فیزیکی و اقلیم کمک کرده است و نمای مناسبی در مقابل نشیمن خانه ویلایی خرند ایجاد نموده است.
طبقه اول خانه ویلایی خرند شامل یک تراس گسترده روبروی پذیرایی می باشد که در ادامه تراس در این طبقه اتاق خواب تعبیه شده است. در طبقه دوم حجم قابل توجهی از خانه خرند حذف شده تا در طراحی خانه ویلایی حیاطی برای طبقه بالا نیز فراهم شود.

مطالب بیشتر: عکس خانه مدرن چوبی، خانه دوستدار در لاهیجان

طراحی حیاط خانه ویلایی خرند در اصفهان 

به واسطه همین فضاهای پر و خالی در حجم خانه خرند، ساختمان خانه با نوعی کنتراست مواجه شده است. لذا طراحی حیاط خانه ویلایی در طبقه همکف و دوم حریم خصوصی محافظت شده ای را برای ساکنین خلق نموده است تا علاوه بر یک محیط باز با حریم، نور و هوای تازه برای این ساختمان فراهم شود. به همین دلیل تصمیم گرفته شد تا فضای حیاط خانه خرند به دو قسمت تقسیم شود و برای دو سطح در نظر گرفته شود.

مطالب بیشتر: خانه باغ کوچک و زیبا، خانه کوچه ی ماهک مازندران

طراحی نما خانه ویلایی اصفهان 

طراحی نمای شیب دار خانه ویلایی خرند که از سقف تا نمای شمالی خانه امتداد یافته، برای ایجاد حریم و سایه تعبیه شده است. چهره شیب دار نما خانه خرند بیشتر از همه بر روی کاهش نور اتاق نشیمن تاثیر گذاشته است.

مطالب بیشتر: خانه ویلا جدید، طراحی خاص ویلا سفید در اصفهان

طراحی دکوراسیون داخلی خانه ویلایی خرند در اصفهان

 طراحی دکوراسیون داخلی و مبلمان خانه ویلایی خرند هم با تأثیرپذیری از کانسپت فرم ساختمان طراحی و انتخاب شده اند. در ادامه با اضافه کردن الحاقات بصری و زیبایی شناسی، مانند یک آبنمای فواره ای کوچک و چند فلاورباکس به نشیمن و پذیرایی همگی باعث شدند تا حس حیاط را در کنار عرصه های داخلی خانه همانند آشپزخانه، نشیمن و پذیرایی متصل کنند.

برای اینکه بتوانید پروژه ی خود را در بخش پروژه های برجسته چیدانه با نام خودتان ثبت کنید کافی است، عکس پروژه و مشخصات خود را به تلگرام چیدانه ۰۹۰۳۵۵۵۰۱۴۸ ارسال کنید.

اگر به خواندن مطالب پروژه های برجسته معماران علاقه دارید به لینک های زیر بروید:

تبلیغات

نویسنده: آذین احسانیان

کارشناس معماری داخلی_کاردانی نقشه کشی معماری عضو تیم تحریریه وب سایت چیدانه

نشان کردن
  • 2589 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 13 اسفند 1398

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
چمن مصنوعی چمن نما چمن مصنوعی چمن نما
3 نمونه کار

تلفن: 02126702017
بالسا بالسا
4 نمونه کار

تلفن: 02122636229
آناهید آناهید
6 نمونه کار

تلفن: 02122357610
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173