visibility 4378 today 1401/4/22

پر فروش‌ترین طرح فرش ماشینی؛ معرفی مدل‌های محبوب و پرطرفدار بازار

فرش به‌عنوان صنایع با اصالت ایرانی در خانه‌های ایرانی از گذشته حضور داشته است. در بین انواع فرش‌ها، فرش ماشینی با طرح و نقوش متنوع نظر طرفدارن زیادی را به خود جلب کرده‌ است. امروزه طرح‌های متنوع جدید، امروزی، مدرن و زیبایی در بازار فرش ماشینی وجود دارد که هر فرد انتخاب‌های متفاوتی دارد و می‌تواند بر اساس سلیقه و سبک خانه خود سبک و طرح مورد نظرش را تهیه ‌کند. پرفروش‌ترین طرح فرش ماشینی بر اساس محل سکونت، فرهنگ و سبک زندگی مردم آن منطقه می‌تواند متفاوت باشد. طرح‌های پر فروش طبیعتا کیفیت، استانداردهای لازم و تنوع طرح و رنگ را در نقشه خود دارند. در مطالب قبلی چیدانه به‌طور کامل در مورد انواع فرش ماشینی صحبت کردیم، در این مطلب به معرفی انواع سبک‌ها و جدیدترین، پرطرفدارترین و پرفروش‌ترین طرح‌های فرش ماشینی و ویژگی‌های هر یک می‌پردازیم. با ما همراه باشید…

پرفروش ترین طرح فرش ماشینی

blog post

متنوع ترین مدل های فرش ماشینی باکیفیت

blog post

انواع فرش ماشینی دیبا

اولین تا جدیدترین طرح‌های فرش ماشینی

انتخاب جدیدترین و پرفروش‌ترین طرح فرش ماشینی با توجه به حجم تولیدات موجود در بازار مشکل است. فرش ماشینی حدودا 50 سال پیش به بازار آمد و به‌دلیل تقاضای گسترده فرش در ایران و گرانی فرش دستبافت، خیلی زود محبوب و پرطرفدار شد تا جایی‌که تولید انبوه فرش‌ ماشینی از دهه 60 آغاز شد. چندین کارخانه بزرگ محصولات خود را به بازار عرضه کرده که این فرش‌ها با استقبال خوبی روبرو شدند و تا امروز نیز این روند حفظ شده‌است و در اکثر خانه‌های ایرانی فرش‌های ماشینی دیده می‌شود. برای خرید پرفروش‌ترین طرح‌های فرش ماشینی در سبک‌های مدرن و کلاسیک؛ ابتدا باید نوع دکوراسیون داخلی منزل را انتخاب کرد، سپس رنگ مبل، پرده و با توجه به سلیقه و نوع چیدمان و دکوراسیون خانه، طرح فرشی که هماهنگی بیشتری با دکوراسیون خانه دارد را انتخاب کرد.

blog post

فرش ماشینی نویان

blog post

فرش قشقایی اناری

پرفروش‌ترین طرح فرش‌های ماشینی از نظر سبک

پرفروش‌ترین طرح فرش‌های ماشینی از نظر سبک طراحی در سه دسته کلاسیک، مدرن و تلفیقی گنجانده می‌شوند که در زیر ویژگی‌های هر یک بیان می‌شود؛

blog post

بهترین طرح فرش ماشینی

طرفداران فرش ماشینی کلاسیک

امروزه فرش‌های ماشینی بسیار زیبا با همان طرح‌های فرش دستبافت تولید می‌شود که تشخیص ماشینی یا دستباف بودن آن را برای بسیاری مشکل می‌کند و به فرش ماشینی طرح دستباف یا فرش ماشینی دستباف گونه معروف است. طرح‌های فرش ماشینی کلاسیک یا دستباف گونه معمولا برای طرفداران سبک کلاسیک و سنتی، مناسب است.

blog post

فرش وینتج ماشینی با طرح مدرن

blog post

فرش ماشینی مدرن آشپزخانه

طرفداران فرش ماشینی مدرن

طرح فرش‌ ماشینی مدرن نیز با انواع مختلفی از اشکال، الگوها و کیفیت‌ها به‌عنوان پرفروش‌ترین طرح‌های فرش ماشینی تولید و فروخته می‌شوند. این طرح‌ها مناسب دکوراسیون‌هایی خاص به سبک‌های اسپرت و مدرن هستند. معمولا این فرش‌ها با طرحی ساده یا حتی بدون طرح هستند. از انواع فرش‌های مدرن می‌توان به فرش شگی، بلژیکی و ترک اشاره کرد یا برای مثال، فرش‌های کرک‌دار فرش‌هایی با الیاف بی‌نظم و بلند هستند که برای تزیینات مدرن در فضاهای خاص استفاده می‌شوند.

blog post

فرش کلاریس ماندالا خاکستری

blog post

فرش وینتج ماشینی با طرح مدرن

طرفداران فرش ماشینی تلفیقی

طرح فرش ماشینی تلفیقی، ترکیبی از طرح‌های مدرن و سنتی است. این طرح‌ها، از طرح فرش‌های دستبافت و نقاشی‌های مدرن ایرانی گرفته ‌شده است. امروزه طرح فرش ماشینی تلفیقی به بسیاری از کشورها هم صادر می‌شود. طراحان فرش ماشینی با توجه به خواست بازار، سعی می کنند، طرح‌هایشان به‌عنوان پر فروش‌ترین طرح فرش ماشینی نظر اکثر افراد را جلب کند. هنرمندان خلاق با طراحی نقش‌های تلفیقی با رنگبندی‌های جذاب طرح‌هایی خلاقانه بوجود آورده‌اند که مناسب استفاده در انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی هستند.

blog post

سرو و کاج مدرن سرمه‌ای و طوسی

معرفی پرفروش‌ترین طرح فرش ماشینی

پرفروش‌ترین طرح‌های فرش ماشینی کلاسیک در بازار شامل؛

  • طرح لچک و ترنج
  • طرح افشان
  • طرح خشتی
  • طرح باغ ارم
  • طرح گبه

و پرفروش‌ترین طرح‌های فرش ماشینی مدرن یا تلفیقی جدید موجود در بازار شامل موارد زیر است؛

  • طرح فرش پتینه یا وینتیج
  • طرح فرش ماشینی مدرن
  • طرح فرش ماشینی کودک یا عروسکی

blog post

فرش ماشینی 1000 شانه طرح سنتی

blog post

فرش ماشینی دیبا رنگ روشن

پر فروش‌ترین طرح فرش ماشینی لچک و ترنج

طرح لچک و ترنج به نقوش گلستان و طرح‌های باغی در قالی‌بافی ایرانی باز می‌گردد. طرح باغ‌های قدیمی ایرانی با حوض‌هایی به اشکال منظم هندسی چهار گوش، شش ضلعی و لوزی طراحی می‌شد که بین آنها رابطه وجود داشت. طرح لچک و ترنج، طرحی معروف، پرطرفدار و زیبا در قالی ایران است که بعد از دوره شاه عباسی در قالی بافی مناطق مختلف کشورمان بسیار کاربرد داشته و امروز در بین طرح‌های فرش ماشینی نیز بسیار پرطرفدار است. لچک در لغت به نام گوشه است که جایگاه قرارگیری آن در قسمت گوشه زمینه لچک ترنج است. ترنج‌ها معمولا به صورت دایره ای، بیضی و نواری، طراحی شده و در واقع فضای مشخصی است که در داخل آن نقوشی شکل می‌گیرد، این نقوش از طرح‌های ختایی، اسلیمی و گل و بته شکل می‌گیرد. از پر فروش‌ترین طرح فرش ماشینی لچک و ترنج می‌توان به طرح حریر و طرح مهبد اشاره کرد.

blog post

500 شانه طرح افشان

blog post

متنوع ترین مدل های فرش ماشینی باکیفیت

طرح افشان فرش ماشینی، طرحی محبوب و پرکاربرد

طرح فرش ماشینی افشان از طرح‌های اصیل و پرکاربرد فرش‌های ایرانی است که مانند دیگر طرح‌های سنتی انواع متفاوتی دارد و معمولا با نقش‌های اسلیمی چون شاخ و برگ، حیوانات، گل و گیاه یا بوته بافته می‌شود. تمام نقش‌های به کار رفته در طرح افشان به هم متصل هستند. ویژگی اصلی فرش‌های طرح افشان این است که لچک یا ترنج ندارند. در طرح افشان، برگ‌ها، گیاهان، غنچه‌ها یا دیگر طرح‌ها در کل سطح فرش به‌صورت پراکنده بافته می‌شود. پراکندگی و حالت افشانی این طرح فرش ماشینی آن را بسیار خاص کرده است. این طرح فرش ماشینی در انواع طرح‌های افشان تارا، افشان ساوش، افشان یادگار، افشان اسلیمی، افشان گل ریز، افشان درباری موجود است. طرح فرش ماشینی افشان در تعداد رنگ‌های 8 رنگ، 10 رنگ و 14 رنگ بافته می‌شود و از محبوبیت زیادی در بین خریداران فرش ماشینی برخوردار است.

blog post

فرش ماشینی دیباسرمه ایی

blog post

فرش ماشینی دیبا طرح گلیم تیره

فرش ماشینی طرح خشتی، طرحی اصیل با طرفداران خاص

نقوش زیبا و هنرمندانه‌ فرش‌های ایرانی یکی از علل شهرت‌ جهانی‌شان است. هر یک از نقوش فرش‌های ایرانی با طرحی که شامل بخشی از طبیعت، حیوانات، رویدادی مذهبی، اشکال هندسی و مانند آن‌هاست، زیبایی منحصربه‌فرد خود را دارد اما در این بین، فرش‌های خشتی که از طرح‌های اصیل فرش بختیاری است ویژگی‌هایی دارند که آن‌ها را چشم‌نوازتر، زیباتر و باشکوه‌تر می‌کند. در طراحی نقشه‌ فرش‌ خشتی به‌جای یک طرح، از چندین طرح متنوع با ظرافت و جزییات بسیار زیاد استفاده می‌شود و این فرش مجموعه بی‌نظیری از نقوش اصیل ایرانی را به نمایش می‌گذارد.

blog post

فرش ماشینی 1000 شانه طرح سنتی

محبوبیت طرح فرش ماشینی باغ ارم

فرش باغ ارم سرمه ای یکی از مدل‌های فرش با طرح و نقش فوق‌العاده زیباست که محبوبیت زیادی در بین افراد پیدا کرده است. این فرش با طرحی از گل‌ها و رنگ‌های زیبا و شلوغ در نگاه اول توجه افراد را به خود جلب می‌کند. فرش باغ ارم برای فضاهای بزرگ و دلباز بسیار مناسب است و باعث جذابیت و گیرا شدن دکوراسیون خانه می‌شود.

blog post

گبه ۷۰۰ شانه

blog post

گبه بلوچی

فرش ماشینی طرح گبه، طرحی جذاب و کاربردی

گبه که به قالیچه خرسک نیز معروف است مانند قالی است اما در اندازه‌های کوچکتر و با پرزهایی بلندتر و با طرح‌هایی ساده‌‌تر بافته می‌شود. امروزه با علاقمند شدن افراد به طرح‌های سنتی ایرانی و حتی تلفیق آن با انواع دکوراسیون مدرن، طرح گبه به یکی از کاربردی‌ترین نقش‌ها تبدیل شده که در انواع سبک دکوراسیون کاربرد دارد. از الیاف مورد استفاده در گبه ماشینی می‌توان به پلی پروپیلن اشاره کرد که رطوبت بسیار کمی را به خود جذب می‌کند و به دلیل کیفیت بالا نسبت به دیگر فرش‌ها در معرض نور خورشید کمتر آسیب می‌بیند. گبه‌های ماشینی از انواع بسیار مقاوم فرش هستند که تا سال‌ها زیبایی و جذابیت اولیه خود را حفظ می‌کنند. گبه به دلیل داشتن تراکم بالا و پرزهای بلند، بسیار نرم و راحت است که گبه ماشینی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

blog post

فرش ماشینی وینتج دو‌رنگ مدل جدید

blog post

جدیدترین طرح‌های فرش ماشینی

طرح فرش پتینه یا وینتیج، محبوب جوان‌های امروزی

فرش پتینه یا کهنه‌نما که اصطلاحا به فرش وینتیج نیز معروف است به فرش‌های با ظاهر قدیمی گفته می‌شود. پتینه در لغت به معنای عتیقه، قدیمی و کم‌رنگ است و یکی از جدیدترین مدل‌های فرش فانتزی با طرحی تلفیقی است که به تازگی مورد استقبال بسیاری از مشتریان فرش ماشینی قرار گرفته است و حتی در دکوراسیون مدرن نیز استفاده می‌شود و ترکیب زیبایی ایجاد می‌کند. طرح فرش ماشینی وینتیج طرفداران زیادی به‌خصوص در بین زوج‌های جوان دارد و بیشتر برای فرش جهیزیه عروس خریداری می‌شود. فرش‌های کهنه نما یا پتینه تنوع زیادی داشته و هر فردی با هر سلیقه و بودجه‌ای می‌تواند فرش دلخواه خود را انتخاب و خریداری کند.

blog post

فرش مدرن کلاریس طرح طرح خروشان

blog post

متنوع ترین مدل های فرش ماشینی باکیفیت

محبوبیت بالای طرح فرش ماشینی مدرن

با گذشت زمان و تغییر سلیقه مردم، همراه با واردات فرش از کشورهایی چون ترکیه و بلژیک، الگوهای فرش ماشینی نیز تغییر کرد و طرح فرش ماشینی مدرن تولید ایران وارد بازار شد. طرح‌های مدرن شامل اشکال هندسی، هنری و حتی به شکل‌ ساده و بدون طرح فرش ماشینی، امروزه محبوبیت زیادی پیدا کرده است و مناسب برای استفاده در انواع سبک‌های مدرن و مینیمال است.

blog post

فرش دولایه اتاق کودک با طرح فانتزی

blog post

فرش دولایه اتاق کودک با طرح فانتزی

پرفروشترین طرح فرش ماشینی کودک یا عروسکی

فرش ماشینی کودک یا عروسکی به فرش‌هایی گفته می‌شود که برای اتاق یا محل نگهداری نوزادان، خردسالان، کودکان و نوجوانان طراحی و بافته می‌شود. معمولا در این نوع طرح فرش‌ ماشینی از رنگ‌های متنوع، شاد، شارپ و زنده و شخصیت‌ها و کاراکترهای معروف کارتونی چون طرح پرفروش فرش ماشینی انیمیشن شاد ماشین‌ها استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که در بین انواع طرح‌ فرش ماشینی کودک، طرح‌هایی با رنگ‌های ملایم و آرامش بخش، مناسب برای خواب و بدون کاراکترهای کارتونی نیز موجود است.

blog post

متنوع ترین مدل های فرش ماشینی باکیفیت

تاثیر کیفیت در پرفروش بودن فرش‌های ماشینی 

انواع فرش ماشینی علاوه بر طرح و نقش متنوع با کیفیت‌های گوناگون برای استفاده در فضاهای مختلف نیز تولید می‌شوند. به‌کار بردن انواع الیاف فرش ماشینی با کیفیت و انجام کلیه مراحل کنترل کیفی در مراحل تولید، در کنار به‌کار بردن طرح‌های محبوب و پرطرفدار موجب تولید فرش با کیفیت و در نتیجه فروش بیشتر آن‌ها می‌شود. در تولیدات جدید فرش ماشینی سعی شده از الیاف پیشرفته و به‌روز استفاده شود که معمولا این الیاف ضد حساسیت و مناسب برای افرادی است که بیماری‌های تنفسی دارند. به‌طور کلی می‌توان گفت علاوه بر استفاده از طرح و رنگ‌های متنوع و پرطرفدار فرش ماشینی، کیفیت بالای آن‌ها موجب افزایش تقاضا و پر فروش شدن فرش‌های ماشینی می‌شود. تا جایی‌که علاوه بر طرح‌های کلاسیک و تلفیقی بسیاری از فرش‌های ماشینی مدرن تولید ایران نیز از نظر کیفیت و طرح با فرش‌های خارجی چون ترک و بلژیکی برابری کرده و به خارج از کشور صادر می‌شود.

پرفروش ترین طرحهای فرش ماشینی

blog post

بهترین طرح فرش ماشینی

blog post

فرش ماشینی طرح ایرانی 1500 شانه

کلام پایانی

انواع فرش ایرانی نماد فرهنگ و اصالت ایرانیان است که از گذشته در دکوراسیون فضاهای داخلی منازل، جایگاه به‌خصوصی داشته و امروز نیز از محبوبیت بسیاری در کل دنیا برخوردار است. فرش ماشینی در ایران حدود 50 سال است با ورود دستگاه‌های تولید فرش بافته می‌شود و با توجه به طرح و نقش‌های متنوع و منحصر به فرد و قیمت بالای فرش دستباف جایگاه خود را بین مردم پیدا کرده است و برخی از انواع آن به خارج از کشور نیز صادر می‌شود. از پر فروش‌ترین طرح‌های فرش ماشینی ایرانی می‌توان به طرح‌های کلاسیک لچک و ترنج، افشان، خشتی و گبه، طرح‌های مدرن هندسی یا ساده، طرح‌های فانتزی کودک و طرح‌های تلفیقی چون طرح وینتیج یا پتینه پرطرفدار اشاره کرد. شما هم اگر قصد خرید فرش ماشینی را دارید می‌توانید با کمک این مطلب با جدیدترین، پرطرفدارترین و پرفروش‌ترین طرح فرش ماشینی در ایران آشنا شده و به کمک کارشناسان چیدانه بهترین خرید را داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه انواع فرش ماشینی مطالب فرش ماشینی ابریشم گونه، مدل فرش ماشینی کاشان، فرش ماشینی 1600 شانه و فرش ماشینی با الیاف طبیعی را بخوانید.

نرگس مهردادیان
نویسنده: نرگس مهردادیان

کارشناسی معماری و کارشناسی ارشد مرمت و احیای بناهای تاریخی از دانشگاه معماری و هنر پارس فعالیت در زمینه طراحی معماری، کارهای پژوهشی، تولید محتوا و نویسنده در تیم تحریریه چیدانه

more_horiz
مطالب پیشنهادی
کیفیت فرش دلیجان؛ یک تجربه مثال‌زدنی از خرید فرش

کیفیت فرش دلیجان؛ یک تجربه مثال‌زدنی از خرید فرش

بازار بزرگ فرش ایرانیان | بزرگترین بازار آنلاین فرش ماشینی

بازار بزرگ فرش ایرانیان | بزرگترین بازار آنلاین فرش ماشینی

پر فروش‌ترین طرح فرش ماشینی؛ معرفی مدل‌های محبوب و پرطرفدار بازار

پر فروش‌ترین طرح فرش ماشینی؛ معرفی مدل‌های محبوب و پرطرفدار بازار

کسب و کارها پیشنهادی
مبلمان، سرویس خواب و دکوراسیون ماسو certificate
مبلمان، سرویس خواب و دکوراسیون ماسو

مبلمان، سرویس خواب و دکوراسیون ماسو

استودیو معماری و دکوراسیون داخلی آشینه certificate
استودیو معماری و دکوراسیون داخلی آشینه

استودیو معماری و دکوراسیون داخلی آشینه

گل‌خزه certificate
گل‌خزه

گل‌خزه

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent
x