امتیاز: 2.0 0 نظر | ثبت نظر

7 تیر 1399

دکوراسیون طوسی طلایی، منزل مدرن دنج در قیطریه

شاید دکوراسیون طوسی طلایی بیشتر شما را یاد فضای آرام هتل‌های مدرن و سفرهای پر از حس راحتی و خاطره‌انگیزتان بیاندازد اما درچیدانه می‌خواهیم به یکی از پروژه‌های تهران قدم بگذاریم و این حس شیرین را در یک خانه 160 متری به چشم ببینیم. پروژه طراحی داخلی و اجرای زیبا و چشم‌گیری که تمام ویژگی‌های هتل‌های 5 ستاره را  داخل یک آپارتمان مسکونی در قیطریه خلق کرده است. درخت‌های درهم تنیده محله قیطریه از یک طرف و تمامی جزئیات آرامش‌بخش این خانه زیبای مدرن، حس کنجکاوی ما را بر می‌انگیزد تا کمی درباره ذهنیت معمار این پروژه بخوانیم که چطور دکوراسیون طوسی طلایی الهام‌بخش طراحی این پروژه شده،  طراح چگونه این پالت رنگی را برای کارفرما انتخاب کرده است و هر گوشه این خانه، چه داستانی از دنیای دیزاین می‌گوید؟

نمونه طوسی طلایی طراحی‌شده برای جلسه با کارفرما

نحوه انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی

دنیای رنگ‌ها در دیزان داخلی هیچ محدودیت و انتهایی ندارد پس برای انتخاب چند رنگ اصلی باید اصول و قوانینی را به کار برد تا تصمیم‌‌گیری برای کارفرما راحت‌تر شود. به این بهانه گپی با کارشناسان مهرآداک زده‌ایم و فوت‌های کوزه‌گری انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی را پرسیده‌ایم و در نهایت متوجه شدیم که چطور تمامی المان‌های طراحی داخلی، زیر چتر پالت رنگی غالب، کنار هم زیبایی دوچندان می‌گیرند.

کارفرما چه خواسته و سلیقه‌ای دارد؟

در یک پروژه طراحی داخلی برای انتخاب هر یک از المان‌ها و اجزای دکوراسیون باید یک قالب کلی را در نظر بگیریم. در مورد پروژه قیطریه، معمار و طراح داخلی، با پرسش و بررسی دیدگاه کارفرما، دریافته است که صاحب این منزل، به سبک مدرن و رنگ‌های براق و شاینی علاقه دارد. پی بردن به همین سرنخ، تا حدود زیادی ذهنیت معمار و کارفرما هم‌سو می‌‌سازد.

دکوراسیون طوسی طلایی در اثاثیه و نمای داخلی

همان‌طور که در تصاویر این پروژه پیداست، دکوراسیون طوسی طلایی، ترکیب رنگ غالبی است که در پروژه قیطریه میان کارفرما و معمار به توافق رسیده است. بعد از انتخاب رنگ‌های اصلی، معمار و مجری طرح، تمام تلاش خود را برای پرداخت رنگ‌های انتخابی در تمامی اجزای منزل به کار می‌گیرد؛ از دیوارها، کف، سقف تا کابینت‌ها و اثاثیه اصلی دکوراسیون داخلی. تمامی این اجزا در عین تفاوت‌های جزئی در طیف رنگ باید کاملا با هم هماهنگ باشند به طوری‌که بعد از پایان یافتن پروژه نتوان مرز مشخص و ناهمگونی در نمای داخلی پیدا کرد و نمای نهایی، در نگاه بیننده ذوب شده و او را میخکوب کند.

نمونه طوسی طلایی طراحی‌شده برای جلسه با کارفرما

نقطه صفر طراحی و اجرای دکوراسیون طوسی طلایی

بعد از انتخاب سبک و رنگ، فضاهایی که باید طراحی کنید را درست اندازه‌گیری کنید و با نشان دادن آلبوم‌ها و نمونه‌های کار قبلی، ببینید جزئیات موردنظر کارفرما برای هر بخش منزل چه حدود و ویژگی‌هایی دارد؟ مثلا گروه مهرآداک، در پروژه قیطریه سرنخ سبک مدرن و رنگ‌های براقی که کارفرما خواسته بوده را پیش گرفته‌اند؛ سپس دو نمونه آشپزخانه برای صاحب‌خانه، طراحی کرده‌اند و در جلسه بررسی، با کارفرما به توافق رسیده‌اند که آشپزخانه با دکوراسیون طوسی طلایی زیباتر است. این توافق، ادامه مسیر طراحی را برای این شرکت طراحی داخلی ساده‌تر ساخت.

طراحی اجزای دکوراسیون طوسی طلایی

دیوار آشپزخانه یکی از نقاط کانونی و مورد توجه در دکوراسیون منزل است که در پروژه قیطریه ترکیب طوسی طلایی برای آن انتخاب شده است؛ حالا باید برای پیش‌برد طراحی دیگر قسمت‌ها را نیز با این بخش منزل هماهنگ ساخت.

نمونه کرم طلایی طراحی‌شده برای جلسه با کارفرما

سبک مدرن همه‌جا حفظ شده است

در پروژه قیطریه صرف نظر از رنگ غالب در طراحی، توجه ویژه‌ای به سبک مدرن مورد نظر کارفرما شده است؛ در تصاویر پروژه به این اجزا دقت کنید:

طراحی آشپزخانه طوسی طلایی مدرن

 • کابینت‌ها: در سبک مدرن از خطوط موازی و سادگی استفاده می‌شود. روی کابینت‌ها دستگیره، یراق‌آلات و جزئیات منحرف‌کننده توجه نمی‌بینیم. در مقابل شاهد رنگ طوسی براق با اختلاف طیفی ملایم در تمام بخش‌های آشپزخانه هستیم. براق بودن کابینت‌ها و انعکاس نور به مدرنتیه شدن آشپزخانه کمک می‌کند و همچنین آن را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.
 • صندلی‌ها: آشپزخانه را که تکمیل ساختید بک قدم از آن فاصله بگیرید و طراحی و انتخاب لوازم آن را شروع کنید. از آنجا که انتخاب تمامی لوازم و وسایل اصلی دکوراسیون در این پروژه با طراح و مجری بوده است؛ طراح توانسته با انتخاب صندلی‌های طوسی کم‌رنگ فضای یک دستی به مرز آشپزخانه و هال بدهد. نکته جالب دیزاین صندلی‌های اپن نداشتن پشتی است، وجود پشتی صندلی می‌توانست توجه را از طرح زیبای آشپزخانه بگیرد.
 • سقف: در دیزاین سقف آشپزخانه از اشکال مربعی استفاده شده است که زوایای آن‌ها با نورپردازی و براقیت ملایم‌تر به نظر می‌‌رسند و این تبعیت از سبک دکوراسیون طوسی طلایی مدرن است.‌

نمونه طوسی طلایی طراحی‌شده برای جلسه با کارفرما

هال و ناهارخوری، دنج اما مدرن است

 • نورپردازی مناسب: در انتخاب لوسترها سعی شده با تفاوت ارتفاع و شکل‌های فضایی زیبا، حس دنج در سایه مدرنتیه بر فضای ناهارخوری حاکم باشد.
 • رنگ مبلمان: تمامی مبلمان منزل قیطریه، رنگ غالب طوسی را دارند و برای تکمیل دکوراسیون طوسی طلایی با اکسسوری‌های طیف طلایی، تزئین شده‌اند.
 • پرده‌های مدرن: انتخاب مدل پرده‌ها و سادگی آنها سبک دکوراسیون مدرن را تکمیل می‌کند و نظم خاصی به فضای ناهارخوری و پذیرایی بخشیده است.
 • اکسسوری‌های ساده و خاص: در تمام بخش‌های هال و پذیرایی انواع لوازم تزئینی زیبا به چشم می‌خورند که کاملا از سبک مدرن تبعیت می‌کنند. مثلا گلدان‌های استوانه‌ای طلایی و کوسن‌های ساده طوسی که همگی جدیدترین مدل‌های روز دنیای دکوراسیون هستند.
 • ارتفاع نابرابر: اگر دوست دارید در فضای یکنواخت سبک مدرن روحی زنده، بدمید از هنر اختلاف سطح و ارتفاع استفاده کنید. این هنر بازی با ارتفاع اجزای دکوراسیون، در فضای ناهارخوری پروژه قیطریه مهرآداک، به خوبی نمایان است. گویی فضای ناهارخوری گوشه دنجی از یک رستوران خاطره‌انگیز است که برای همیشه در خانه می‌ماند.

نمونه کرم طلایی طراحی‌شده برای جلسه با کارفرما

تقسیم‌بندی فضای دکوراسیون طوسی طلایی

در آپارتمان‌های نسبتا کوچک امروزی هرچه‌قدر هم لوکس باشند، بهتر است از دیوار و پارتیشن کمتر استفاده شود تا در کل، خانه بزرگتر به نظر بیاید. این هنر را در پروژه مورد بررسی از گروه مهرآداک به خوبی می‌بینیم. در فضای هال و پذیرایی هیچ دیوار یا پارتیشنی نیست اما آشپزخانه، هال و پذیرایی کاملا بخش‌های مجزا از هم هستند، انگار دیواری شیشه‌ای بین آنها قرار دارد. تقسیم بندی این پروژه دکوراسیون داخلی طوسی طلایی را چطور انجام شده است؟

 • طراحی سقف: یکی از عوامل تاثیر گذاردر تقسیم‌بندی این سه بخش، طراحی سه جزئی سقف این است که به خوبی به سه جز هماهنگ تقسیم شده است و نورپردازی مناسب آن فضا را دارد. بیننده در محیط دید خود، ناخودآگاه مرزهایی نامرئی از سقف هر بخش به کف آن می‌کشد.
 • طراحی دیوار‌ها: دیزاین دیوار‌ها و پرده‌ها از روبه‌رو هماهنگ است اما با استفاده از رنگ، پرده و تابلو، این سه بخش یعنی آشپزخانه، ناهارخوری و نشیمن را از هم جدا ساخته است.

توازن و تعادل در نمای داخلی

در طراحی داخلی دکوراسیون طوسی طلایی مدرن پروژه اسفند 1398 مهرآداک، فضایی یکنواخت در نگاه اول می‌بیند اما همین که به هر بخش این منزل محله قیطریه دقیق می‌شوید، می‌بیند هر بخش جزئیاتی کامل دارد که به خوبی سر جای خود قرار گرفته است؛ این توازن و تعادل چطور در طراحی اولیه به وجود آمد؟ مهندس فرزانه هاشمی طراح و مجری پروژه پاسخ می‌دهد:

زمینه ساده سنگی در کف

در سبک دکوراسیون مدرن باید همیشه زمینه طراحی داخلی را مانند بومی تمیز در نظر گرفت و اجزا را مانند مهره‌های شطرنج، با نظم و ترتیب سر جای خود قرار داد. در تصاویر پروژه دکوراسیون طوسی طلایی قیطریه دقت کنید که چقدر کف روشن و سنگی این آپارتمان به زیبایی و مدرنیته این خانه کمک کرده است.

دیوارهای موازی هماهنگ

همان‌طور که گفتیم، در ابتدای کار، برای کارفرما دو پالت رنگی مجزا طراحی شده بود:

 • پالت طوسی طلایی
 • پالت کرم طلایی

که در نهایت پالن طوسی طلایی انتخاب شد. در عکس‌های این مطلب خوب دقیق شوید. طراحی دو دیوار آشپزخانه و تی‌وی که موازی‌‌اند، در هر دو طراحی رنگ‌های مشابه دارند.. در پالت طوسی طلایی، هر دو دیوار طوسی انتخاب شده و در پالت کرم طلایی، هر دو دیوار کرم هستند. بنابراین اصل سادگی، توازن و توازی که اصول اولیه سبک دکوراسیون مدرن است، در اولین قدم، طراحی گروه مهر آداک به چشم می‌خورد.

نمونه کرم طلایی طراحی‌شده برای جلسه با کارفرما

دیزاین متناوب پرده‌ها

پرده‌ها به طور تصادفی روی دیوار قرار نگرفته‌اند و برای آنها طراحی هنرمندانه‌ای به کار گرفته شده است. برای این‌که تقسیم بندی فضا به خوبی حفظ شود:

 • ناهارخوری: در مرکز نمای روبه‌روی منزل قیطریه، یعنی بخش ناهارخوری، پرده‌ها را صورت ترکیب شیری در وسط و دو بخش قرینه کرم در طرفین مشاهده می‌کنیم.
 • نشیمن و تی‌وی روم: در بخش نشیمن و تی‌وی روم، با تناوی پرده شیری و سپس کرم را در گوشه کنج خانه می‌بینیم که حاشیه و قابی برای بیننده ایجاد می‌کند.
 • آشپزخانه: پرده‌های مدرن آشپزخانه برای ایجاد هماهنگی با سایر بخش‌های منزل، کرم انتخاب شده‌اند.

توازن در طراحی سقف

خوب به عکس‌های این گزارش پروژه قیطریه بنگرید. در بخش‌های آشپزخانه و تی‌وی روم، شکل هندسی سقف مشابه است اما در فضای ناهار خوری، مرکز سقف گستردگی بیشتری دارد و این یک مرکزیت به بخش ناهارخوری داده و از طرفی آن را از آشپزخانه و اتاق نشیمن یا تی‌وی‌روم جدا کرده است.

نمونه کرم طلایی طراحی‌شده برای جلسه با کارفرما

بخش‌های قرینه

اگرچه لوسترهای کروی و گلدان‌های طلایی زیبا با ارتفاع‌های نابرابر، مدرنتیه و شلوغی امروزی را به فضا بخشیده‌اند اما از طرفی توازن و خط‌کشی‌های دقیق و قرینه را در جای جای این منزل محله قیطریه می بینیم:

 • دیوارهای رو به‌رو در آشپزخانه و تی‌وی‌روم
 • گلدان‌های کنار پنجره در ناهارخوری
 • بخش‌های کرم پرده‌ ناهارخوری
 • طرفین دیوار تی‌وی روم
 • طرفین دیوار آشپزخانه
 • سقف مشابه در تی‌وی روم و آشپزخانه

نورپردازی اصولی

در طراحی منازل مدرن خبری از لوسترهای سنگین و چلچراغ نیست. منابع نور با فواصل مشخص از هم قرار گرفته و از همه سمت نور را به بخش‌‌های منزل می‌تابانند. بدون این‌که درخشش بیش از حد ایجاد کنند.

هماهنگی اکسسوری و تزئینات

در تمام بخش‌های این منزل لوازم تزئینی با طیف طلایی تزئین شده‌اند و  در مورد میزهای جلوی مبلی و گلدان‌ها، شکل گرد به صورت هماهنگ تکرار شده است.

در پایان

بعد از بررسی نمای مدرن دکوراسیون طوسی طلایی خانه قیطریه، از کارشناسان طراح و مجری این پروژه کلی نکته کاربردی درباره دیزاین منزل یاد گرفتیم. فهمیدیم یک آپارتمان مدرن در عین سادگی جزئیات زیادی را نیاز دارد تا ظاهری شبیه هتل‌های زیبا بگیرد اما در پایان کار می‌بینیم توجه به همه این جزئیات و خلق یک فضای دنج برای منزل کاملا می‌ارزد. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش می‌توانید به سایت یااینستاگرام گروه مهر آداک مراجعه کنید.

مطالب پیشنهادی:

چند مدل اتاق خواب لوکس طلایی برای آنهایی که براقیت دوست دارند

ترکیب رنگ مشکی طلایی در دکوراسیون منزل

استیل طلایی در منازل امروزی چه نقشی دارد؟تبلیغات

نویسنده: یاسمین ثریا

نویسنده چیدانه-ژورنالیست(نویسنده آزاد)-کارشناس ارشد صنایع غذایی(فعالیت آزاد)-هنرجوی طراحی داخلی و دکوراسیون

نشان کردن
 • 2599 بازدید

 • |
 • 0 نظر

 • |
 • 7 تیر 1399

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
عایق ساختمانی تهران نانو عایق ساختمانی تهران نانو
7 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۷۷۸۳۰۸۰۶
مبلمان جهانتاب مبلمان جهانتاب
66 نمونه کار

تلفن: 02188201468
پوشش پاسیو پوشش پاسیو
13 نمونه کار

تلفن: 09125729602
خانه رنگارشاپ خانه رنگارشاپ
4 نمونه کار

تلفن: 021۶۶۹۵۲۱۹۷
دكوراسيون ست دكوراسيون ست
3 نمونه کار

تلفن: ٠٩١٢١٣٦٢٥٣٨
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173