نوین ساختمان

نمونه کار از شرکت : نوین ساختمان

امتیاز: 4.5 0 نظر | ثبت نظر

9 تیر 1399

طراحی مهدکودک در تهران، این یکی برای کودک شماست

این روزها یکی از سختی های کرونا نگه داشتن بچه ها در خانه است. برای همین شاید باز شدن مهدکودک ها کمکی بزرگی برای والدین باشد اما هر مهدکودکی هم نه، مکانی که اصولی طراحی شده و حداقل استانداردها را دارا باشد. در ادامه یکی از مهدکودک های تهران را با گروه معماری نوین ساختمان بررسی می کنیم.

 

طراحی مهدکودک در تهران

در این نمونه مهدکودک در تهران، می توانیم فضاهای مهم و ضروری در یک مهدکودک را به همراه نکات مهم در طراحی مانند رنگ، متریال و استانداردها بررسی نماییم. 

مهدکودک ایرانی

طراحی حیاط در مهدکودک

حیاط یکی از قسمت های جذابی است که برای این مهدکودک در تهران طراحی شده و البته لازمه طراحی هر مهدکودکی محسوب می شود. در این پروژه، بخش حیاط توسط دیوار شیشه ای نشکن از قسمت مسقف جدا شده است. این قسمت که در کاربری قبلی ساختمان حکم پارکینگ را داشته، به یک فضای چندمنظوره مانند سالن غذاخوری کودکان تبدیل شده است. 

مهد کودک ایرانی

فضای شن بازی در مهدکودک

یکی دیگر از فضاهایی که در کاربری قبلی ساختمان بدون استفاده بوده و بعد از بازسازی فضای جدیدی را ایجاد کرده قسمت خالی زیرپله است. این فضا به دلیل داشتن نورگیری سقفی شرایطی ایده آلی را برای تبدیل شدن فضای شن بازی چهارفصل کودکان مهیا کرده است.

طراحی مهدکودک ایرانی

طراحی مهدکودک ایرانی

طراحی طبقات مختلف در مهدکودک

ساختمان این مهدکودک در تهران دارای چند طیقه و تعدادهای اتاق های زیادی است و در نتیجه معمار هر طبقه را برای یک رده سنی از کودکان طراحی و اجرا کرده است. این کار باعث می شود که هم از لحاظ طراحی و هم از نظر امکانات، هر رده سنی استانداردهای مخصوص به خود را داشته و آموزش سریع تر و بهتر انجام پذیرد. 

طراحی مهدکودک ایرانی

استانداردهای طراحی مهدکودکدر تهران

برای طراحی مهدکودک، طراح باید بتواند خود را به جای کودکان قرار داده و نیازهایشان را نیز بشناسد. در کنار همین موضوع، از دید یک بزرگ تر خطراتی که ممکن است کودک را تهدید کند را نیز بررسی نماید. در این مهدکودک برای حفظ ایمنی راه پله ها و در عین حال زیبایی‌شان، از خانه های رنگی استفاده شده است.

همین طور هندریل ها، وسایل بازی و میز و صندلی و حتی سرویس های بهداشتی در ارتفاع مناسب یک کودک طراحی شده تا مشکلی در استفاده آن ها به وجود نیاید.

"برای مشاهده پروژه های بیش تر و دریافت مشاوره به پروفایل گروه نوین ساختمان مراجعه نمایید"

مطالب پیشنهادی:

تبلیغات

نویسنده: گلنار صفدریان

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

نشان کردن
  • 312 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 9 تیر 1399

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
آینه کارن آینه کارن
9 نمونه کار

تلفن: ٠٩١٩٣١١۶١٩١
طراحان دکور هنرمند طراحان دکور هنرمند
47 نمونه کار

تلفن: 09121450125
سازه های پارچه ای ماهوت سازه های پارچه ای ماهوت
23 نمونه کار

تلفن: 02136428179
آقای فرش آقای فرش
4 نمونه کار

تلفن: 02175375
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173