طراحی فروشگاه نان، ایده های نوین برای دکوراسیون قنادی!

در حال قدم زدن در پیاده‌­رو چشمش به یک ویترین خوش رنگ و لعاب در فروشگاه نان و شیرینی می‌­افتد، نور، رنگ، بوی شیرینی و ویترین قنادی او را به داخل فروشگاه می­‌کشاند، در نهایت نمی‌تواند دست خالی از آن بیرون بیاید! احتمالا این داستان برای شما هم پیش آمده است. یکی از علاقه‌­مندی‌های اغلب مردم خرید انواع نان و شیرینی است و تهیه و پخت و یا خرید شیرینی از قدیم بین مردم وجود دارد. در نتیجه در کنار کیفیت محصولات یک فروشگاه شیرینی، طراحی دکوراسیون فروشگاه­‌های نان و شیرینی اهمیت زیادی پیدا می­‌کند. در این مطلب به یکی از پروژه­‌های طراحی و اجرای گروه معماری و طراحی داخلی ایده نو با موضوع طراحی داخلی فروشگاه نان و شیرینی، می‌­پردازیم. این مطلب ازچیدانه را از دست ندهید.

 

blog post

طراحی داخلی فروشگاه نان و شیرینی به سبک نوین

طراحی فروشگاه نان و شیرینی، یک دکوراسیون خوشمزه!

یکی از مهم‌­ترین مسائل در فروشگاه­‌های نان و شیرینی که نظر مشتری را به خود جلب می­‌کند دکوراسیون فروشگاه است. زمانی که یک فروشگاه، دکوراسیون داخلی زیبا و کاربردی دارد این ذهنیت را در مشتری ایجاد می­‌کند که نان و شیرینی این فروشگاه هم کیفیت بالایی خواهد داشت. در طراحی فروشگاه نان موارد مختلفی را باید مد نظر قرار داد که در ادامه با معرفی پروژه­‌ی طراحی فروشگاه نان و شیرینی هنر به آنها می‌­پردازیم.

 

blog post

طراحی داخلی فروشگاه نان و شیرینی به سبک نوین

اطلاعات پروژه فروشگاه نان:

نام پروژه:  نان وشیرینی هنر 
موقعیت: تهران.تهرانسر
نام شرکت یا دفتر معماری: گروه معاری ایده نو
معمار مسئول: مهندس وحید رفیعی نیا
تیم طراحی: گروه معماری ایده نو
طراح نورپردازی: علیرضا شاطریان
تاریخ شروع و اتمام طراحی: 1/11/1397
تاریخ شروع و اتمام اجرا: 2/2/1398
مساحت سایت پروژه: 1200
مساحت کل ساخته شده: 1200
نوع ساختمان: تجاری
کارفرما: آقای جلالیان 
بودجه: 10.000.000.000
مهندس یا مشاور عمران / سازه: مهندس میثم بصیری
مهندس یا مشاور تأسیسات مکانیکی: آقای امید علیپور
مهندس یا مشاور تأسیسات الکتریکی: آقای علیرضا شاطریان
شرکت سازنده / اجرا: گروه معماری ایده نو
مدیر اجرایی پروژه: مهندس وحید رفیعی نیا
تیم اجرایی پروژه: مهندس وحید رفیعی نیا_ مهندس علیرضا خلیلی
مهندس ناظر / دستگاه نظارت: مهندس علیرضا خلیلی 
طراح سه بعدی: مهندس حسین غفاری
عکاس / عکاسان: سرکار خانم مریم جلالیان

 

blog post

طراحی داخلی فروشگاه نان و شیرینی به سبک نوین

طراحی دکوراسیون فروشگاه نان و شیرینی به سبک نوین

از مرحله طراحی تا اجرای طراحی دکوراسیون فروشگاه نان هنر مراحل مختلفی طی شده است که جمع‌بندی آن را می­ توان در چهار مرحله بیان کرد:

مطالعه ­ی اولیه سایت: اولین قدم برای انجام هر پروژه­‌ای بررسی شرایط موجود است. در ابتدا همه­‌ی نقاط ضعف و قوت محیط برای ایجاد یک دکوراسیون مناسب برای فروشگاه نان و شیرینی بررسی و مطالعه شد.

طراحی اولیه فروشگاه نان: بعد از بررسی سایت، ایده پردازی اولیه بر اساس نقاط قوت و ضعف سایت، کاربری فضا، سلیقه و نیازهای کارفرما و اصول طراحی انجام شد. روند طراحی به گونه­‌ای است که با توجه به شرایط ممکن است طراحی اولیه بارها تغییر کند تا به طرح نهایی فضا برسد. طراح برای طراحی دکوراسیون بخش­‌هایی از فضا از مفهوم تکرار، ریتم و حرکت استفاده کرده است.

نقشه های اجرایی: پس از نهایی شدن طراحی دکوراسیون فروشگاه شیرینی، زمان تهیه نقشه­‌های اجرایی می­‌رسد. تمام جزئیات طرح­، مواد و مصالح مورد استفاده و شکل و فرم اجزا در نقشه­‌های اجرایی مشخص شد.

ساخت و اجرا : و در مرحله نهایی زمان اجرای طرح می­‌رسد. با توجه به نقشه­‌های اجرایی ساخت و اجرای طراحی دکوراسیون فروشگاه نان و شیرینی هنر انجام گرفت.

 

فروشگاه نان و شیرینی

طراحی داخلی فروشگاه نان و شیرینی هنر، تبدیل چالش‌­ها به فرصت!

در طراحی دکوراسیون هر فضایی ممکن است محدودیت‌ها و چالش‌هایی وجود داشته باشد که طراح با استفاده از اصول اجرایی و خلاقیت خود راهکاری برای آن پیدا می­‌کند. در طراحی فروشگاه نان و شیرینی، چند چالش وجود داشت که با استفاده از ایده­‌های اجرایی، راه‌حل­‌هایی برای آنها در نظر گرفته شد:

یکی از چالش­‌های موجود در فضا وجود تعداد زیادی ستون بود که طراح به منظور ایجاد یکپارچگی در فضا از فضای بین ستون‌ها برای ایجاد استند و کانترها استفاده کرده است. در نتیجه فضای فروشگاهی مناسبی برای مشتریان ایجاد شده است.

یکی دیگر از چالش­‌های طراحی فروشگاه نان و شیرینی هنر ارتفاع کم بخشی از سقف بود. برای بهبود ارتفاع کوتاه، طراح از راهکارهایی مانند کوتاه کردن دوباره سقف و استفاده از متریال­‌های با انعکاس بالا استفاده کرده است که باعث بزرگتر نشان دادن فضا می­‌شود.

 

blog post

طراحی داخلی فروشگاه نان و شیرینی به سبک نوین

blog post

طراحی داخلی فروشگاه نان و شیرینی به سبک نوین

نورپردازی در طراحی فروشگاه نان

نور کافی و مناسب در فضای یک فروشگاه شیرینی و همچنین نورهای نقطه‌ای که نان و شیرینی و آجیل­‌های خوشمزه را  روشن کند، لازمه‌ی هر قنادی است. وجود فضایی زیبا با نور کافی باعث جذب مشتری­‌های بیشتری خواهد شد. در طراحی دکوراسیون فروشگاه نان و شیرینی هنر، از چراغ­‌های روشنایی آویز در بخش بالای یخچال­‌ها و نورپردازی سقفی در بقیه بخش ­ها استفاده شده است. کانسپت ریتم، تکرار و حرکت در چراغ‌های روشنایی آویز فروشگاه دیده می­‌شود.

نهایت استفاده از نور طبیعی در طراحی دکوراسیون فروشگاه هوشمندانه است. در این طراحی باز بودن فضای ورودی و استفاده از شیشه در دیواره‌ی بخش ورودی باعث ورود نور به داخل فروشگاه و همچنین ایجاد حس دعوت‌­کنندگی شده است.

 

طراحی فروشگاه نان و شیرینی

طراحی فروشگاه نان، ویترین مهمه!

ویترین­‌های مرتب و پرنور توجه رهگذران و مشتری­‌های بیشتری را به خود جلب می­‌کند. برای طراحی رنگ و فرم ویترین توجه به سبک طراحی دکوراسیون فروشگاه نان و شیرینی بسیار اهمیت دارد. در طراحی داخلی نان و شیرینی هنر از ویترین­‌های فلزی با رنگ­‌های طلایی و در بخش­‌هایی هم از قفسه­‌های سفید رنگی که رگه­‌هایی طلایی رنگ در بخش بیرونی آنها به کار رفته، استفاده شده است. این دو رنگ در کنار همدیگر و استفاده از فرم‌­های ساده که نمادی از سبک مدرن در طراحی داخلی هستند در این فروشگاه دیده می­‌شود.

همانطور که در ابتدا گفته شد یکی از چالش‌­های این فروشگاه وجود تعدادی ستون در فضا بود که فاصله­‌ی بین ستون‌­ها به قفسه­‌ها و باکس­‌هایی برای قرار گرفتن محصولات تبدیل شد. این طراحی به مشتری‌ها  فضای گردش کافی و انتخاب محصول مورد نظر را می‌دهد.

 

blog post

طراحی داخلی فروشگاه نان و شیرینی به سبک نوین

ویترین در فروشگاه نان و شیرینی

طراحی فروشگاه نان و شیرینی، جای آجیل‌­ها کجاست؟

استفاده از باکس‌های سفید و مشکی برای قرارگیری ظرف­‌های آجیل یکی از بخش‌­های مورد توجه مشتری‌هاست، شاید بتوان گفت نقش نقطه‌­ی کانونی را در این فروشگاه دارد. قفسه‌­های آجیل در قنادی باید در فاصله مناسبی از یخچال نان و شیرینی­ قرار بگیرد و در عین حال نباید دور از چشم مشتری­‌ها باشند.

در فروشگاه شیرینی هنر، در طراحی این بخش، هم از نظر نورپردازی و هم از لحاظ ساختار باکس‌ها از کانسپت ریتم و تکرار و حرکت استفاده شده است و این موضوع باعث ایجاد یکپارچگی طراحی دکوراسیون فضای فروشگاه می‌شود.

 

نورپردازی در فروشگاه نان و شیرینی

کلام آخر:

طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه نان و شیرینی هنر را با هم مرور کردیم. این پروژه کاری از گروه معماری و طراحی داخلی ایده نو است که به سبک نوین طراحی شده است. گروه معماری ایده نو فعالیت خود را از سال 1391 آغاز کرده است و در زمینه طراحی و ساخت پروژه­‌های معماری فعالیت می­‌کند. برای دیدن نمونه کارهای بیشتر از این گروه به پروفایل گروه معماری و طراحی داخلی ایده نو سر بزنید.

مطالب پیشنهادی:

سمیه زارعی
نویسنده: سمیه زارعی

عضو تحریریه وب سایت چیدانه مهندس فضای سبز و طراح محیط و منظر

more_horiz
مطالب پیشنهادی
تکنیک‌ هایی برای طراحی دکور فروشگاه لوازم ورزشی

تکنیک‌ هایی برای طراحی دکور فروشگاه لوازم ورزشی

طراحی فروشگاه نان، ایده های نوین برای دکوراسیون قنادی!

طراحی فروشگاه نان، ایده های نوین برای دکوراسیون قنادی!

انواع شیرینی محلی، خوشمزه هایی از شهرهای مختلف ایران

انواع شیرینی محلی، خوشمزه هایی از شهرهای مختلف ایران

کسب و کارها پیشنهادی
صنایع شیشه و آینه آگاهی certificate
صنایع شیشه و آینه آگاهی

صنایع شیشه و آینه آگاهی

انبوه سازان مدرن ایمن پارت certificate
انبوه سازان مدرن ایمن پارت

انبوه سازان مدرن ایمن پارت

پالاز موکت شعبه مولوی certificate
پالاز موکت شعبه مولوی

پالاز موکت شعبه مولوی

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent