visibility 2416 today 1399/12/18

تفاوت مبل کلاسیک و نئوکلاسیک، فرقشونو میدونی؟

کلاسیک، مدرن، راحتی و... اینها انواعی از اسامی سبک­  های مبلمانی هستند که وقتی به دنبال خرید مبلمان از فروشگاهی به فروشگاه دیگر سر می­ زنید آنها را می ­شنوید. حالا سر دوراهی مانده ­اید که برای منزل­تان مبل کلاسیک بخرید یا مدرن؟. مبل نئوکلاسیک یک گزینه برای حل این دوراهی است. یعنی هم کلاسیک است و هم مدرن! جالب نیست؟ همان چیزی که مد نظر شماست. در این مطلب با خانه مانلی همراه هستیم تا راجع به تفاوت مبل کلاسیک و نئوکلاسیک صحبت کنیم. با خواندن این مطلب تمام ابهامات شما برای تصمیم­ گیری رفع خواهد شد. پس این مطلب را از دست ندهید.

 

blog post

مبلمان کلاسیک پذیرایی در تهران

تفاوت مبل کلاسیک و نئوکلاسیک، ویژگی هردوتاشو بدونید

ممکن است از افرادی باشید که شلوغی و زرق و برق مبلمان کلاسیک دلتان را زده است و از طرفی هم مبلمان سبک مدرن به دلتان نمی­ نشیند، در این صورت مبل نئوکلاسیک یک انتخاب مناسب است. به طور کلی سبک نئوکلاسیسم از سبک کلاسیک بیرون آمده است ولی این مزیت را دارد که با حفظ اصالت سبک کلاسیک، ویژگی­ هایی برای تناسب با زندگی­ و شرایط خانه­ های امروزی دارد.

برای انتخاب مبلمان عوامل زیادی موثرند که باید به آنها توجه کنید. قبل از تصمیم ­گیری نهایی بهتر است تفاوت ­های بین مبل کلاسیک و نئوکلاسیک را بدانید. در ادامه تفاوت این دو سبک مبلمان را در زمینه­ ی موضوعات:

  • رنگ
  • پارچه مبل
  • نقش و نگار
  • ابعاد و اندازه
  • قیمت

 توضیح داده ­ایم.

 

blog post

مبلمان استیل مدل مانلیا

1.رنگ در مبلمان کلاسیک و نئوکلاسیک

همانطور که گفتیم مبل نئوکلاسیک برآمده از سبک کلاسیک است و همچنان برخی از ویژگی­ های سبک کلاسیک را حفظ کرده است. رنگ مبلمان نئوکلاسیک شبیه به رنگ مبلمان کلاسیک است با این تفاوت که سادگی و ملایم بودن در مبل نئوکلاسیک بیشتر مطرح است و بهتر است از رنگ­ هایی که خنثی و ملایم هستند مانند: خاکستری، سفید، بژ، کرم و شکلاتی استفاده شود. با انتخاب مناسب این رنگ ­ها مبلمان شما شیک و گران قیمت به نظر می­ رسند.

 

blog post

مبلمان استیل مدل پرنسس

2.تفاوت مبل کلاسیک و نئوکلاسیک؛ پارچه مبل 

اگر به مبلمانی با پارچه ­های گلدار، پر نقش و نگار علاقه ­مندید و یا دوست دارید مبلمانی با پارچه زربافت، ملیله کاری شده و پر زرق و برق داشته باشید مبل کلاسیک و استیل برای شما مناسب است. ولی اگر جزو افرادی هستید که مبلمان اصیل ولی ظریف را ترجیح می­ دهید مبلمان نئوکلاسیک را انتخاب کنید. در این مبلمان از پارچه­ های مبلی ساده و یا با طرح­ های ظریف به کار رفته است.

 

blog post

میز غذاخوری هشت نفره

3.نقش و نگار در مبلمان کلاسیک و نئوکلاسیک

یکی از ویژگی­ های شاخص مبلمان کلاسیک به کار رفتن نقش و نگار زیاد و پر از جزئیات است این سبک از مبلمان برای افرادی که به دکوراسیون پر زرق و برق و تجملاتی علاقه دانرد مناسب است. در مبلمان نئوکلاسیک نقش و نگار به کار رفته در اجزای مبلمان (دسته، پایه، پارچه) کمتر، ظریف­تر و ساده تر هستند ولی در عین حال اصالت استفاده از نقوش در آنها حفظ شده است.

 

blog post

مبلمان کلاسیک

4.ابعاد و اندازه ی مبلمان کلاسیک و نئوکلاسیک

مبلمان کلاسیک با اندازه ­های نسبتا بزرگی که دارند مناسب خانه­ های بزرگ هستند. استفاده از مبل کلاسیک برای خانه ­های کوچک جلوه ­ی خوبی نخواهد داشت. در مقابل مبلمان نئوکلاسیک ابعاد و اندازه ­ی جمع و جورتر و ظریف­ تری دارند در نتیجه برای خانه­ ها و آپارتمان­ های نسبتا کوچک امروزی مناسب­تر به نظر می ­رسند.

 

blog post

مبلمان کلاسیک پذیرایی در تهران

5.مبلمان کلاسیک و نئوکلاسیک؛ قیمت مهم است!

شاید بتوان مبلمان نئوکلاسیک را ساده شده­ ی مبلمان کلاسیک دانست. با توجه به ابعاد و اندازه، نوع پارچه و ویژگی­ های کلی مبلمان، میزان متریال مصرفی در مبلمان نئوکلاسیک کمتر است در نتیجه قیمت کمتر و مناسب­ تری نسبت به مبلمان کلاسیک خواهد داشت. قبل از انتخاب سبک مبلمان به میزان بودجه خود توجه کنید. البته این یک قانون کلی است و قیمت مبلمان به موارد زیادی مانند: نوع چوب، تعداد اجزای ست مبلمان، جنس پارچه مبلی، نوع رنگ به کار رفته در چوب مبلمان و... بستگی دارد که هنگام خرید باید به هریک توجه کرد.

 

blog post

مبلمان استیل مدل پرنسس

مبل کلاسیک و نئوکلاسیک در دکوراسیون منزل

اگر هریک از مبلمان کلاسیک و یا نئوکلاسیک را انتخاب کرده ­اید؛ حالا باید به تناسب آنها با اجزای دیگر دکوراسیون هم توجه کافی داشته باشید تا پیوستگی و هم خوانی دکور منزل شما حفظ شود.منظور از پیوستگی تناسب و تعادل در استفاده از رنگ و ابعاد و اندازه وسایل در کنار یکدیگر است تا فضایی زیباتر ایجاد کنید. در ادامه نکته ­های لازم برای انتخاب فرش، پرده، کوسن و... در خانه ­ای با مبل کلاسیک یا نئوکلاسیک، آورده ­ایم.

 

blog post

مبلمان استیل مدل پرنسس

فرش مناسب برای مبلمان کلاسیک و نئوکلاسیک کدام است؟

مبل کلاسیک باعث جلوه دادن به دکوراسیون خانه­ هایی هستند که مساحت بزرگی دارند، انتخاب یک فرش مناسب با این مبلمان درخشش این دکوراسیون را کامل می ­کند. پس به تناسب ابعاد و اندازه فرشی که در کنار مبلمان کلاسیک استفاده می ­کنید توجه کنید. فرش مناسب برای مبلمان کلاسیک، فرش­ های ایرانی با نقوش سنتی و اصیل برای مبلمانی کلاسیک مناسب هستند. در حالی که بهتر است از فرش ­های جمع وجور، ساده و با رنگ ­های ملایم که کمی به سبک مدرن نزدیکند را برای استفاده در کنار مبلمان نئوکلاسیک انتخاب کنید.

 

blog post

مبلمان استیل مدل پرنسس

چه مدل پرده با این مبلمان جور است؟ 

انتخاب پرده ­های بلند و ساده که ممکن است طرح ­های ظریفی داشته باشند برای دکوراسیون سبک نئوکلاسیک مناسب است. بلند بودن پرده وقار و اصالت سبک نئوکلاسیک را حفظ می ­کند. پارچه مخمل انتخاب مناسبی برای پرده ­های ساده­ی دکوراسیون نئوکلاسیک است. در دکوراسیون خانه­ ای با مبلمان کلاسیک، پرده­ ها می­ تواند نقش و نگاری متناسب با وسایل دیگر دکوراسیون داشته باشد. همچنین یراق آلات و یا والان­ در کنار مبلمان کلاسیک کاربرد دارد.

 

blog post

مبلمان استیل مدل مانلیا

کوسن برای مبل کلاسیک یا نئوکلاسیک

برای انتخاب کوشن مناسب مبلمان؛ تناسب بین رنگ و فرم کوسن با مبلمان اهمیت دارد. با اینکه بر ساده بودن پارچه و رنگ و نقش و نگار در مبلمان نئوکلاسیک تاکید کردیم، ولی شما می ­توانید برای حفظ تعادل دکوراسیون نئوکلاسیک خود از کوسن­ های طرح دار استفاده کنید.

برای مبلمان کلاسیک خود به طرح پارچه مبل توجه کنید، اگر پارچه مبل پر از نقش و نگار است کوسن­ های ساده برای آن مناسب است و اگر پارچه ساده باشد کوسن­ ها طرح­دار انتخاب خوبی است. فراموش نکنید که در مبلمان کلاسیک به صورت قرینه چیده شود.

 

blog post

مبلمان استیل مدل مانلیا

کلام آخر:

مبلمان نئوکلاسیک نمادی از اعتدال در کاربرد رنگ و نقش در مبلمان است در صورتی که مبلمان کلاسیک دارای جزئیات و نقوش شلوغ تری هستند. با توجه به تفاوت­ هایی که برای مبلمان کلاسیک و نئوکلاسیک بیان شد می­ توانید بهترین مبلمان را برای منزل خود انتخاب کنید. 

مبلمان خانه مانلی یکی از شرکت ­های متخصص در زمینه تولید انواع مبلمان کلاسیک و نئوکلاسیک است که با استفاده از بهترین متریال چوب و پارچه، انواع متنوعی از طرح­ های مبلمان را برای مشتری ­های خود در نظر گرفته ­اند. همه تصاویر این مطلب متعلق به شکت مانلی است. برای دیدن نمونه کارهای بیشتر این گروه به پروفایل مبلمان مانلی هوم سر بزنید و برای سفارش و خرید محصولات با کارشناسان در ارتباط باشید.

 

مطالب پیشنهادی:

سمیه زارعی
نویسنده: سمیه زارعی

عضو تحریریه وب سایت چیدانه مهندس فضای سبز و طراح محیط و منظر

more_horiz
مطالب پیشنهادی
دکوراسیون پذیرایی: 15 طراحی و دکور هال و پذیرایی  + عکس

دکوراسیون پذیرایی: 15 طراحی و دکور هال و پذیرایی + عکس

بازار مبل وهن‌‌آباد؛ کارگاهی به وسعت یک روستا

بازار مبل وهن‌‌آباد؛ کارگاهی به وسعت یک روستا

ست مبلمان نئوکلاسیک؛ ظرافت و اصالت در دکوراسیون!

ست مبلمان نئوکلاسیک؛ ظرافت و اصالت در دکوراسیون!

کسب و کارها پیشنهادی
مبل محمود certificate
مبل محمود

مبل محمود

فرش شاهکار مشهد certificate
فرش شاهکار مشهد

فرش شاهکار مشهد

محصولات دکوراتیو آیلاموند certificate
محصولات دکوراتیو آیلاموند

محصولات دکوراتیو آیلاموند

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent