visibility 296 today 1400/2/25

مبلمان شیک و راحت، اصولی برای انتخاب آن

یکی از چالش هایی طراحان دکوراسیون داخلی با آن مواجه هستند این موضوع است که مبلمان چه نیازی را در دکوراسیون برطرف می کند. پس با آگاهی نسبت به این موضوع مبلمان با طرح و رنگ های متفاوت در فضاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. مبلمان اولین چیزی است که با وارد شدن به هر خانه ای مورد توجه قرار می گیرد. پس علاوه بر آن که انتخاب آن اهمیت زیادی دارد، نحوه چیدمان آن نیز مهم است زیرا معمولا فضای زیادی را می گیرد. در این مطلب از وبسایت چیدانه به همراهی شرکت مدرنیکا به بررسی انتخاب مبلمان شیک پرداخته ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

blog post

تولید انواع مبلمان شیک نشیمن

اصول انتخاب مبلمان شیک چیست؟

انتخاب و چیدمان درست مبلمان در فضای داخلی کمک می کند تا فضا کاربردی و زیبا شود و جلوه بیشتری پیدا کند. به این ترتیب فعالیت افراد در آن فضا نیز ساده تر شده و سودمندتر می شود. بنابراین باید به اصول انتخاب یک مبلمان شیک دقت کرد و آن ها را در نظر گرفت. 

blog post

مبلمان خانگی استیل سبز رنگ

تاثیر مبلمان شیک در دکوراسیون 

مبلمان شیک علاوه بر کارکردی که در فضا دارد، در جذابیت بصری فضا نیز تاثیرگذار است. فرم، رنگ، بافت، اندازه و نوع چیدمان مبلمان از عناصری هستند که نقش مهمی در زیبایی و تناسب فضا ایفا می کنند. 

هر تکه از مبلمان می تواند گوشه های خمیده، زاویه دار و یا راست خط و یا خطوطی خمیده یا صاف داشته باشند. بافت متریال های به کار رفته شده در آن افقی و یا عمودی، صاف و درخشان، مخملی و یا زبر باشد. رنگ ها نیز می توانند روشن یا تیره، گرم یا سرد باشند. 

blog post

مبلمان راحتی شیک خانگی رنگ سفید

راحتی مبلمان شیک

مبلمان می تواند با توجه به کیفیت متریالی که در ساخت آن به کار رفته شده از لحاظ فیزیکی بسیار راحت باشد و یا برعکس. مبلمان در صورتی که راحت نباشد بدن این اخطار را به ما می دهد. پس فرم، تناسب و اندازه مبلمانی که مطابق با بدن است در راحتی آن تاثیر بسیار زیادی دارد. پس طبق گفته کارشناسان شرکت مدرنیکا یک مبلمان شیک راحت و آسوده باید طوری طراحی شود که با ابعاد بدن مطابق باشد و آزادی های لازم در حرکات و فعالیت های مان نیز در ساخت آن در نظر گرفته شده باشد. البته راحتی که از آن صحبت می شود به نوع کاربرد و کارایی و عوامل دیگری مانند وضعیت ذهنی و آگاهی از چگونگی استفاده از آن نیز بستگی دارد.  

blog post

تولید انواع مبلمان شیک نشیمن

چیدمان مبلمان شیک در فضا

چیدمان درست مبلمان در فضا کمک می کند تا از فضا استفاده بهینه شده و زیباتر دیده شود. برای آن که بتوان چیدمان مبلمان را به درستی انجام داد لازم است:

 1. در ابتدا نقطه کانونی فضا را مشخص کرده و مبلمان را طبق آن بچینید. نقطه کانونی می تواند تلویزیون، پنجره ای با نمای جذاب و یا شومینه باشد. 
 2. در ابتدا بزرگ ترین تکه مبلمان شیک را در فضای مورد نظرتان قرار دهید که جایگاه آن اغلب روبروی نقطه کانونی است. دقت کنید که صندلی های مبلمان که روبروی هم قرار دارند نباید فاصله ای بیشتر از 2/5 متر داشته باشند تا افراد بتوانند به راحتی با هم گفتگو و معاشرت کنند.
 3. اگر فضای انتخابی شما فضاهای رسمی و یا سالن پذیرایی است به پیشنهاد کارشناسان شرکت مدرنیکا، مبلمان شیک را به صورت متقارن بچینید. زیرا چیدمان نامتقارن باعث می شود فضا غیر رسمی به نظر برسد. علاوه بر آن نوع سبک دکوراسیون نیز در چیدمان متقارن یا نامتقارن نقش دارد. در سبک کلاسیک مبلمان معمولا به صورت متقارن و در سبک مدرن به صورت نامتقارن چیده می شود.   
 4. بهتر است مبل های بزرگ را در ورودی فضا قرار ندهید و فاصله حداقل 60 سانتی متر و حداکثر 120 سانتی متر را با ورودی رعایت کنید. همچنین سعی کنید سایر تکه های مبلمان را در فضا پخش کنید و از تجمع آن ها در مرکز فضا خودداری کنید. زیرا باعث می شود فضا کوچک به نظر برسد. پس با دور تا دور چیدن مبلمان فضای بزرگی خواهید داشت.
 5. برای ایجاد تنوع در چیدمان مبلمان می توانید مبلمان با سایزهای مختلفی انتخاب کنید. دقت کنید برای آن که در فضا تعادل برقرار شود، قطعه های بزرگ مبلمان را روبروی هم بچیند و آن ها را در کنار هم قرار ندهید.
 6. استفاده از خطوط صاف و منحنی در کنار هم می تواند در فضا کنتراست ایجاد کند و نوع دیگری از چیدمان در فضا باشد. برای مثال می توانید در کنار مبلمان صاف و زاویه دار از میزهای گرد استفاده کنید و یا اگر مبلمانی منحنی و گرد دارید، میز زاویه دار را انتخاب کنید که به این ترتیب در فضا تضاد ایجاد می شود. 

blog post

مبلمان راحتی شیک خانگی رنگ روشن

کدام مبلمان شیک برای من مناسب است؟

مهم ترین نکته ای که در انتخاب مبلمان شیک و مناسب برای خانه باید در نظر داشت، سبک دکوراسیون است. شما می توانید با در نظر گرفتن مدل مبلمان مورد علاقه تان و سبک دکوراسیون خانه به درستی بهترین انتخاب را داشته باشید. به عنوان مثال اگر سبک دکوراسیون خانه تان کلاسیک است، از آن جا که در سبک کلاسیک چیدمان مبل به صورت قرینه است، بنابراین در انتخاب تعداد مبل و کاناپه دچار سردرگمی نخواهید شد. همچنین در دکوراسیونی به سبک مدرن، چیدمان مبلمان معمولا نامتقارن است. 

به علاوه فضایی که مبلمان در آن قرار می گیرد نیز اهمیت دارد. آن را برای قسمت نشیمن می خواهید یا سالن پذیرایی، اتاق کار و یا فضاهای اداری.

blog post

مبلمان راحتی شیک خانگی

پس قبل از آن که اقدام به خرید مبلمان کنید باید به نکاتی توجه کنید و آن ها را در نظر بگیرید:  

 • بهتر است در ابتدا ابعاد فضایی را که می خواهید مبلمان را در آن قرار دهید بدانید و با توجه به آن و اینکه چه مقدار فضایی توسط مبلمان اشغال می شود، مبلمان شیک خود را انتخاب کنید. بنابراین انتخاب مبلمان متناسب با فضا کمک می کند فضای شما بزرگ تر به نظر می رسد.
 • رنگ و طرح پارچه مبلمان تاثیر زیادی در فضا دارد. پس سعی کنید رنگ و طرحی را برای پارچه مبلمان انتخاب کنید از که با دیگر رنگ های فضا مانند دیوار، فرش و یا پرده هماهنگی و تطابق داشته باشد. شما همچنین می توانید ترکیبی از دو یا چند رنگ را برای پارچه مبلمان شیک انتخاب کنید و عادت یک رنگ بودن مبلمان را فراموش کنید. 
 • لزومی ندارد همیشه مبلمان بزرگی را که مناسب برای فضای تان نیست، تهیه کنید فقط به این دلیل که به نظرتان جذاب تر و زیباتر است. شما به راحتی می توانید برحسب بودجه، سلیقه و اندازه فضا، مبلمان شیک مورد نظرتان را انتخاب کند. 
 • اگر قصد خرید مبلمان شیک و رسمی را دارید، این نکته را در نظر بگیرید که مبلمانی با ارتفاع بیشتر را انتخاب کنید. مبلمان با ارتفاع کوتاه تر ساده به نظر می رسد. 
 • به پیشنهاد کارشناسان شرکت مدرنیکا، مناسب ترین مبلمان برای فضاهای کوچک آپارتمانی مدل های ال هستند زیرا می توان به راحتی آن ها را براساس فضای شما ساخت. 

blog post

سرویس مبلمان استیل سبز رنگ

درباره شرکت مدرنیکا هوم ویژن

شرکت مدرنیکا تولید کننده انواع مبلمان مدرن و تخت شو و میزهای جلو مبل و ناهارخوری های خاص می باشد. همچنین در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی برای فضاهای مسکونی ایده های جذابی به شما پیشنهاد می دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده سایر محصولات به پروفایل شرکت مدرنیکا هوم ویژن در وبسایت چیدانه مراجعه کنید. 

مطالب پیشنهادی:

حدیث حقیقت
نویسنده: حدیث حقیقت

دارای مدرک عکاسی و دکوراسیون داخلی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران

more_horiz
مطالب پیشنهادی
ست مبل و سرویس خواب، مهمه هماهنگ باشن؟

ست مبل و سرویس خواب، مهمه هماهنگ باشن؟

65 مدل طراحی دکوراسیون داخلی مزون لباس عروس

65 مدل طراحی دکوراسیون داخلی مزون لباس عروس

پارچه مبلمان فضای باز، کدام دوام بیشتری دارد و کاربردی‌تر است؟

پارچه مبلمان فضای باز، کدام دوام بیشتری دارد و کاربردی‌تر است؟

کسب و کارها پیشنهادی
خانه شلف وودن دکو certificate
خانه شلف وودن دکو

خانه شلف وودن دکو

لوازم خانگی اینگلیش هوم certificate
لوازم خانگی اینگلیش هوم

لوازم خانگی اینگلیش هوم

گالری مبل محمد certificate
گالری مبل محمد

گالری مبل محمد

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent