Chidaneh.com placeholder image

مبل راحتی جدید و شیک، از انتخاب رنگ مبل تا خرید!

به قلم: سمانه زارعی

برای اینکه در اتاق نشیمن با آرامش و راحتی تلویزیون تماشا کنیم، وجود مبل راحتی ضروری به نظر می‌رسد. همینطور برای ایجاد فضایی صمیمی در پذیرایی که هم دکوراسیون خانه را جذاب کند و هم مهمان‌ها راحت باشند، وجود یک مبل راحتی شیک لازم است. شما هم به دنبال تهیه مبل راحتی هستید؟ می‌دانید چطور باید مبل راحتی مناسبی برای منزل خود تهیه کنید؟ در این مطلب راجع به مبل راحتی جدید و شیک صحبت خواهیم کرد. با این مطلب از چیدانه همراه باشید تا انتخاب و چیدمان بهتری داشته باشید. در ادامه ویدیوییی از برند مریکس خواهید دید که انواع مبلمان جدید و شیک به سبک مدن و نئوکلاسیک عزضه می‌کنند. 

chidaneh ad banner

مبل راحتی جدید و شیک، یک انتخاب درست!

مبلمان شیک و سفید و طوسی دو نفره

مبل راحتی جزو وسایلی است که برای داشتن دکوراسیونی کاربردی و صمیمی نمی‌توان از آن صرف‌نظر کرد. برای اینکه مبل راحتی جدید و شیک داشته باشید، اگر قصد خرید دارید؛ باید عوامل مختلفی را برای انتخاب مبل راحتی مد نظر قرار دهید و یا ممکن است دنبال جای مناسبی برای مبل راحتی که الان دارید، باشید. در هر صورت باید عوامل موثر در خرید و انتخاب و چیدمان مبل راحتی بدانید تا به دکوراسیونی شیک و جذاب در منزل برسید.

مبل راحتی جدید و شیک، چه رنگی باشه؟

مبلمان دو رنگ زرشکی و کرم

رنگ؛ قسمت هیجان انگیز برای انتخاب مبل راحتی است. تنوع رنگ‌های مبل راحتی آنقدر زیاد است که ممکن است در دید اول کمی سردرگم شوید. برای داشتن مبل راحتی جدید و شیک بهتر است عوامل موثر در انتخاب رنگ مبل را در نظر بگیرید، در این صورت با حذف بعضی از گزینه‌ها کار خود را راحت‌تر می‌کنید.

 • رنگ وسایل دیگر منزل: رنگ دیوارها و فرش و پرده که رنگ غالب خانه را تشکیل می‌دهند به شما کمک می‌کند تا رنگ مناسب برای مبل راحتی را پیدا کنید. انتخاب رنگ مکمل، انتخاب رنگ پر رنگ‌تر و یا کمرنگ‌تر از وسایل دیگر، انتخاب رنگ متضاد و.. می‌توانند مبنای انتخاب رنگ مبل راحتی باشند.
 • میزان استفاده از مبل: میزان استفاده‌ای که از مبل راحتی دارید در انتخاب رنگ مبل اهمیت دارد. مثلا اگر در خانواده‌ای با رفت و آمد زیاد زندگی می‌کنید و یا مسئله وجود کودکان در منزل باعث می‌شود از خرید مبل راحتی با رنگ خیلی روشن پشیمان شوید.
 • روانشناسی رنگ‌ها: اگر کمی با تاثیر رنگ‌های به کار رفته در دکوراسیون بر روحیه خود آگاه باشید، انتخاب راحت‌تری خواهید داشت.
 • اصول فنگ‌شویی: فنگ شویی به ایجاد آرامش و تعادل در منزل شما کمک می‌کند. یکی از اصول فنگ‌شویی در چگونگی چیدمان و رنگ مبلمان و وسایل است. اگر ایجاد آرامش و فضای مثبت در منزل برایتان اهمیت دارد از کاربرد فنگ شویی در دکوراسیون غافل نشوید.
 • کاربری فضا: مطمئنا رنگ مبل راحتی که شما برای منزل انتخاب می‌کنید با مبل راحتی که برای یک فضای اداری استفاده می شود متفاوت است. در انتخاب رنگ مناسب مبل از متخصصان در این زمینه کمک بگیرید.
مبل ریبلکسی به شکل تاب

کدام نوع مبل راحتی را بخرم؟

مبل مشکی با کوسن سفید

عوامل مختلفی مانند؛ مساحت فضای قرارگیری مبل راحتی، سلیقه کارفرما، سبک دکوراسیون منزل، کاربرد فضای قرارگیری، میزان هزینه و… در خرید مبل راحتی تاثیرگذارند. بر این اساس، امروزه انواع بسیار متنوعی از مبل راحتی در بازار وجود دارد که با توجه به همه این عوامل می‌توانید بهترین نوع مبل راحتی جدید و شیک را برای منزل خود تهیه کنید.

برخی از انواع مبل راحتی:

 • مبل راحتی دو، سه یا چهار نفره: با توجه به میزان استفاده از مبلمان و تعداد اعضای خانواده می‌توانید مبل راحتی دو، سه و یا چهار نفره تهیه کنید.
 • مبل راحتی ال: یکی از گزینه‌های مناسب برای خانه‌های کوچک و یا پر کردن گوشه‌هایی از خانه که ممکن است بی مصرف بماند، مبل راحتی ال شکل است.
 • مبل راحتی تک: مبل راحتی تک نفره و یا صندلی‌هایی با فرم مبل راحتی می‌تواند برای گوشه‌ای از اتاق مطالعه‌ بسیار مفید باشد.
 • مبل راحتی تختخواب‌شو: وسایلی که چند کاربرد دارند انتخابی بسیار مناسب برای خانه‌های نه چندان بزرگ امروزی هستند. با داشتن مبل راحتی تختخوابشو نگران مهمان‌های خود نباشید.

مبل راحتی جدید و شیک، کجا قرار بدیم؟

مبلمان راحتی جدید و شیک

با توجه به کاربری فضا، مکان مناسب برای مبل راحتی را پیدا کنید. اگر برای پذیرایی‌تان مبل راحتی انتخاب کرده‌اید باید مبل راحتی را طوری قرار دهید که چندین نفر هنگام نشستن بر روی مبل ارتباط چشمی برقرار کنند. در این حالت، میز جلو مبلی و یا شومینه‌ی پذیرایی می‌تواند مرکزیت قرار گرفتن مبلمان راحتی باشد. اگر مبل راحتی را برای نشیمن و تماشای تلویزیون استفاده می‌کنید، آن را در فاصله‌ی مناسبی از تلویزیون بگذارید.

انتخاب مبل راحتی جدید و شیک، برای کدام خانه؟ با چه سبکی؟

مبلمان با طرح خاص و رنگ طوسی

اینکه دکوراسیون خانه شما به سبک کلاسیک طراحی شده و یا مدرن و یا سبک‌های خاص دیگری مانند؛ روستیک، صنعتی و.. برای انتخاب مبل راحتی بسیار اهمیت دارد. به طور مثال ممکن است شما دکوراسیونی مدرن با رنگ‌های خنثی داشته باشید در نتیجه مبل راحتی که خریداری می‌کنید باید رنگ و فرم متناسب با سبک دکور شما داشته باشد وگرنه ممکن است مانند یک وصله ناجور دیده شود.

مبل راحتی جدید و شیک، نظر افراد خانواده مهمه!

مبلمان کرم

برای اینکه مبل راحتی جدید و شیک خانه شما برای همه به معنای واقعی راحت باشد، قبل از انتخاب باید نظرات و نیاز افراد خانواده را در نظر بگیرید. ممکن است افراد سالمند با مبل راحتی دارای تکیه‌گاه بلند راحت‌تر باشند. و یا اگر در منزل کودک دارید، باید مراقب جنس قسمت‌های مختلف مبل راحتی (دسته و پایه و..) و احتمال برخورد کودکان با آن باشید. اگر عضوی از خانواده کمر درد دارد و یا آلرژی و حساسیت خاصی نسبت به برخی متریال دارد، حتما در نظر بگیرید.

به کار بردن متریال خاص در مبل راحتی جدید و شیک!

مبل سفید با کوسن های پلنگی

یکی از ویژگی‌هایی که مبلمان راحتی را شیک و خاص جلوه می‌دهد، متریال استفاده شده در بخش‌های مبل مانند پارچه و یا اسکلت مبل است.  متریال‌های نو و به روز مانند: فلز و سنگ و.. برای شیک‌تر شدن مبلمان استفاده می‌کند. این نوع از متریال با جلوه خاص خود با سبک دکوراسیون جدید در منازل امروزی همخوانی بیشتری دارد.

خرید مبل راحتی جدید و شیک، نکته‌های نهایی!

 • اگر در خانه‌ای کوچک زندگی می‌کنید، مبلمان راحتی جمع و جوری که جای زیادی نگیرد برای خانه خود انتخاب کنید.
 • هنگام خرید، به نحوه‌ی اتصال پایه‌های مبل توجه کنید.
 • از شرکت‌های معتبر و دارای ضمانت خرید کنید تا نگران خراب شدن مبل راحتی خود نباشید.
 • قبل از تصمیم نهایی برای خرید مبل، راجع به مدت زمان تحویل سفارش خود اطمینان حاصل کنید.
 • قابلیت شستشوی پارچه‌ی مبل راحتی، یک ویژگی مهم محسوب می‌شود. در اینصورت برای کثیف شدن مبل نگرانی ندارید.
 • قیمت مبل راحتی با کیفیت آن نسبت مستقیمی دارد، در نتیجه با توجه به کیفیت مبل راحتی هزینه‌ای برای آن در نظر بگیرید. فراموش نکنید گاهی یک بار زیاد هزینه کردن از هزینه‌های بعدی جلوگیری می‌کند و در طولانی مدت مقرون به صرفه تر است.
 • در یک مبل راحتی، هرچه عمق مبلمان بیشتر باشد نشستن بر روی آن حس راحت‌تری را ایجاد می‌کند، در انتخاب مبلمان به این اصل توجه کنید.
مبل کرم

برای دیدن نمونه محصولاتِ مبل راحتی جدید و شیک می‌توانید از برند مریکس دیدن کنید.

مطالب پیشنهادی:

 

 

 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه