visibility 229 today 1401/5/25

اصول طراحی دفتر کار کلاسیک | دکور دفتر کار کلاسیک برای لوکس‌پسندان

دفتر کار مکانی است که معمولا خانه دوم نامیده می‌شود و هر فردی چندین ساعت از روز را در آن به سر می‌برد. به همین جهت طراحی دفتر کار، می‌تواند آرامش و تمرکز را بالا برد و درنتیجه بهره وری وراندمان کار افزایش پیدا کند. همچنین نظر مدیران کسب و کار و ابعاد مکان در طراحی دفتر کار اهمیت ویژه ای دارد. از میان سبک‌های دکوراسیون محیط اداری، دفتر کار کلاسیک ویژگی‌های خاصی دارد که در ادامه مقاله به آن پرداخته ایم.

ویژگی‌های طراحی دفتر کار کلاسیک چیست؟

به طور کلی طراحی داخلی با سبک کلاسیک، شامل طراحی با سبک‌های داخلی یونانی و رومی است. سبک کلاسیک از دسته سبک‌های دکوراسیون داخلی است که با گذشت زمان طولانی از شکل گیری آن همچنان در میان افراد محبوبیت دارد.

ایجاد دکوراسیونی با حال و هوای کلاسیک به این معنی است که شما قصد دارید فضای داخلی خود را به دکوراسیون دوره ویکتوریایی نزدیک کنید.

سبک دکوراسیون کلاسیک،اساسا با هماهنگی، تقارن، تعادل و نظم و ترتیب کامل سر و کار دارد. دکوراسیون کلاسیک، یکی از محبوبترین دکوراسیون‌ها و دارای ویژگی‌ها متفاوتی است.

قرار دادن یک میز یا یک شی هنری در فضای داخلی می‌تواند به عنوان یک نقطه کانونی در طراحی دفتر کار کلاسیک، عمل کند. درنظر داشته باشید که اگر در فضای داخلی نقطه کانونی را ایجاد می‌کنید، سایر لوازم جانبی را نیز مطابق با آن نقطه کانونی قرار دهید.

رنگ‌ها و متریال به کار رفته در سبک دکوراسیون کلاسیک معمولا از طبیعت الهام می‌گیرند. تنالیته‌های رنگی چون زرد، آبی، سبز و قهوه ای و برخی از رنگ‌های خاموشی چون خاکستری، صورتی و قرمز متمایل به قهوه ای از رنگ‌های رایج در سبک کلاسیک هستند.

ویژگی‌های دکوراسیون اداری نئوکلاسیک هم خواندنیست.

دفتر کار کلاسیک

اصول طراحی دفتر کار کلاسیک و لاکچری

درحقیقت دکوراسیون اداری با توجه به سه عنصر اصلی رنگ، مبلمان، و سبک دکوراسیون، طراحی می‌شوند. در سبک‌های مختلف دکوراسیون دفتر کار، میزان بودجه، کاربری اداره و موقعیت اجتماعی اهمیت زیادی دارد. در سبک دکوراسیون اداری کلاسیک، استفاده از رنگ‌های گرم، ایجاد تقارن میان وسایل و همچنین توجه به مبلمان و جزئیات نیز بسیار حائز اهمیت است.

کاربرد دفتر کار کلاسیک در دکوراسیون

درواقع در طراحی دفتر کار کلاسیک، فضایی گرم و صمیمی را در بخش‌های مختلف ساختمان اداری ایجاد خواهید کرد. عموما طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک برای شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ، می‌تواند انتخابی مناسب و ایده آل باشد. بر خلاف دکوراسیون‌های مدرن اداری که برای فضاهای کوچک مناسب تر به کار می‌روند، دیزاین دفتر کار کلاسیک برای فضاهای بزرگ انتخابی ایده آل است.

مبلمان دفتر کار کلاسیک

مبلمان دفتر کار کلاسیک

از مهم ترین عناصر در طراحی دفتر کار کلاسیک ، مبلمان و اثاثیه است که مبلمان چوبی و چرمی با رنگ‌های مجلل و زرق و برق دار با ایجاد فضایی رسمی، از آن دسته اند. همچنین حس گرمی و صمیمت و راحتی، از ویژگی‌های این مبلمان شیک و زیبا است.

یک دست میز و صندلی‌های راحتی بزرگ و ترکیب مبل‌های نرم و لطیف با مبلمان کلاسیک دفتر کار زیبا، می‌تواند فضایی دنج و راحتی را ایجاد کند. همین طور بهتر است برای مبلمان دفتر کار کلاسیک، از پارچه‌های ظریفی مانند مخمل و چرم بهره ببرید.

دکوری های دفتر کار کلاسیک

دکوری‌های دفتر کار کلاسیک

کاغذ دیواری‌های پارچه ای با رنگ‌های اصیل و گرم، گزینه مناسبی برای دیزاین دفتر کار کلاسیک به شمار میروند و اصالت را به فضای اداری شما هدیه می‌دهند. 

پرده‌های کلاسیک و زیبا در یک دفتر کار شیک و مدرن، یادآور گرما و صمیمیت است .از این رو نصب پرده‌های مجلل و پارچه‌هایی سنگین و فاخر به پنجره‌های بلند، جلوه خیره کننده ای به دکوراسیون دفتر کار کلاسیک شما می‌دهند.

برای کف دفتر کارهای کلاسیک، انواع پارکت‌های تزیینی، فرش طبیعی، کف پوش‌های کلاسیک که با سایر عناصر همخوانی دارند، گزینه‌های مناسبی هستند.

همچنین چوب طبیعی که برخاسته از طبیعت است، از عناصر اصلی دکوراسیون دفتر کار اداری کلاسیک بوده و سایه روشنی از شکوه را به اتاق کار شما هدیه می‌دهد. عناصر تزیینی مانند میزها و لوازم دکوری چوبی نیز می‌توانند زینت‌بخش دفتر کار شما باشند. شما می‌توانید طراحی دفتر کار کلاسیک را با چوب‌های مرغوب و کفپوش چوبی و سنگ مرمر که مناسب فضاهای کلاسیک هستند، انجام دهید.

رنگ‌هایی نظیر کرم و قهوه ای و سفید، برای دیزاین‌های دفتر کار کلاسیک انتخابی مناسب است. علاوه بر این حس گرمای خاصی در فضای اداری با رنگ‌های تیره و گرم ایجاد می‌شود.

جزئیات زیادیی در سبک دکوراسیون دفتر کار اداری از مشخصه‌های این سبک به شمار می‌آید.

فرش‌های سنتی ایرانی، مهمان دکوراسیون دفتر کار اداری بوده و جذاب شدن اتاق کار را در پی دارد.

بنابرسلیقه خودتان می‌توانیدوسایل تزیینی مانند: آباژور، آینه، گلدان و غیره را به دکور دفتر کار کلاسسیک خود اضافه کنید.

شما می‌توانید عنصری مثل پنجره، میز، شومینه و یا تلویزیون را به عنوان نقطه مرکزی در دیزاین اداری در نظر بگیرید و سایر اجزا را برمحور آن بچینید.

کتابخانه در دکور دفتر کار کلاسیک معمولا نقشی اساسی دارد و دیوار و قفسه‌ها و یا شلف اتاق را می‌توان با آن پر کرد.

از اکسسوری‌های جذاب دیگر در دفتر کار شیک و کلاسیک، استفاده از لوسترهای کریستالی لوکس است که باتوجه به فضا، کوچک یا بزرگ، با شاخه‌های متعدد پرکار و بعضا شمع‌ها و لامپ‌های اشکی رخ نمایی می‌کند.

blog post

نماینده فروش موکت های خاص اروپایی

دکوراسیون داخلی آژند و آمود

از خطوط کاربندی که در طراحی برج آزادی هم استفاده شده در دفاتر اداری توسط گروه آژند ایده گرفته اند که از کف شروع می‌شود و روی پنجره و سقف می‌چرخد. این مجوعه از الگوی فخرومدین و گره چینی برای جداسازی فضاها استفاده کردند. این الگو درتمامی قسمت‌ها حتی سقف هم استفاده می‌شود. فخرومدنی درواقع ترکیب تزیینات با سازه است که علاوه بر عملکرد جنبه زیبایی هم دارد. شرکت آژند و آمود طراحی دفتاتر کار را از جمله اتاق مدیریت، لابی، سالن کنفرانس، اتاق انتظار و حتی تراس را به صورت کامل و با ایده پردازی درست طراحی و اجرا می‌کنند.

طراحی دفتر کار کلاسیک

جمع بندی

در این مقاله ویژگی ها و اصول طراحی دفتر کار کلاسیک را برای مشکل پسندان شرح دادیم. سوالات بیشتر خود را در این زمینه با اهالی فن چیدانه مطرح کنید.

فهیمه مصدرالامور
نویسنده: فهیمه مصدرالامور

نویسنده| داستان‌نویس و کپی‌رایتر عضو تحریریه و نویسنده وب‌سایت چیدانه دانش‌آموخته نویسندگی و فیلمسازی، کارشناس زیست‌شناسی عمومی به دنبال خلق هر روزهٔ خودم و شیفتهٔ نویسندگی. فعال در زمینه‌های هنری، تولید محتوا، تدوین، ویراستاری و نوشتن از هر باغی.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
دکوراسیون اداری کلاسیک، طراحی داخلی بانک گردشگری

دکوراسیون اداری کلاسیک، طراحی داخلی بانک گردشگری

1398/11/30 ادامه مطلب
اصول طراحی دفتر کار کلاسیک | دکور  دفتر کار کلاسیک برای لوکس‌پسندان

اصول طراحی دفتر کار کلاسیک | دکور دفتر کار کلاسیک برای لوکس‌پسندان

میز اداری، مدرن بخریم یا کلاسیک؟

میز اداری، مدرن بخریم یا کلاسیک؟

1399/12/11 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
مبلمان افتخاری certificate
مبلمان افتخاری

مبلمان افتخاری

نور برند certificate
نور برند

نور برند

روشنایی هاتو - هاتو لایتینگ certificate
روشنایی هاتو - هاتو لایتینگ

روشنایی هاتو - هاتو لایتینگ

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent