visibility 946 today 1401/4/29

دکوراسیون اداری نئوکلاسیک | 25 مدل طراحی دفتر کار به سبک نئوکلاسیک

معمولا یک فضای کاری باید محیطی شیک و رسمی داشته باشد اما، وقتی ساعت‌ها قرار است در آن محیط بنشینیم و در مورد کار و جلسات مهم با کارفرمایان صحبت کنیم، بهتر است که فضا دلنشین‌تر بوده و طراحی داخلی اداری مناسبی داشته باشد. به همین دلیل می‌توانیم به جای طراحی و اجرای دکوراسیونی کلاسیک با جزئیات و تزئینات فراوان یا فضایی بسیار مدرن و راحت، سبک نئوکلاسیک را برای یک دفتر اداری انتخاب کنیم. طراحی دفتر کار نئوکلاسیک، تاثیر زیادی در جلب توجه کارفرمایان و کسانی که در آن فضا حضور دارند، می‌شود. برای آشنایی با ویژگی‌های این سبک دکوراسیون و طراحی دکوراسیون اداری نئوکلاسیک، این مطلب است چیدانه را دنبال کنید.

دکوراسیون اداری نئوکلاسیک
دفتر کار نئوکلاسیک

 

blog post

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دفتر اداری ساده و شیک

ویژگی‌های دکوراسیون اداری نئوکلاسیک

دکوراسیون اداری نئوکلاسیک برای افرادی که می‌خواهند فضای کاری رسمی و لوکسی داشته باشند، گزینه‌‌ی بسیار مناسبی است. از جمله عوامل تاثیرگذار بر طراحی دفتر کار نئوکلاسیک، اندازه فضا، نوع فعالیت شرکت و میزان بودجه در نظر گرفته شده است. در دفترکار نئوکلاسیک به طورکلی استفاده از متریال‌های نفیس و لوکس به شکلی متعادل با رنگ‌های خنثی، ابزارهای دکوراتیو در قسمت‌هایی از دیوار و سقف دفتر اداری، سنگ و آینه برای زیبایی فضا و همچنین نورپردازی مناسب، می‌توانند در کنار یکدیگر فضایی مدرن و شیک با حس و حال کلاسیک ایجاد کنند. اما از دیگر ویژگی‌های دکوراسیون اداری نئوکلاسیک می‌توان به موارد زیر هم اشاره‌ای داشت که در مطلب سبک نئوکلاسیک در دکوراسیون به طور کامل به آنها پرداخته شده است.

 • استفاده از رنگ‌های مات و کدر از ویژگی‌های سبک نئوکلاسیک است.
 • نظم در این سبک اهمیت دارد و دفترکار نئوکلاسیک باید فضایی خلوت و به دور از آشفتگی باشد.
 • اشکال هندسی ساده، خطوط زاویه‌دار و شکسته در سبک نئوکلاسیک آن را به سبک مدرن نزدیک می‌کند.
 • استفاده از گیاهان سبز تزئینی انتخاب بسیار مناسبی برای دکوراسیون دفترکار نئوکلاسیک محسوب می‌شود.
 • استفاده از اکسسوری‌هایی مثل مجسمه‌ها، وسایل اداری طلایی و تابلوهایی با رنگ‌های گرم برای جلوه بیشتر دکوراسیون اداری نئوکلاسیک مناسب هستند.

 

blog post

دکوراسیون مبلمان سبز توسی مدرن و لوکس

طراحی دفتر کار نئوکلاسیک
متریال‌های مورد استفاده در طراحی دفتر کار نئوکلاسیک

متریال‌های مورد استفاده در طراحی دفتر کار نئوکلاسیک

یکی از ویژگی‌های مهم در طراحی دفتر کار نئوکلاسیک، استفاده از متریال‌های لوکس و نفیس است. معمولا برای طراحی دکوراسیون اداری نئوکلاسیک از عناصر طبیعی مثل چوب و سنگ استفاده می‌شود و گاهی میزهای دفتر کار نئوکلاسیک با فلزهای نازک و صفحه‌ی سنگی نیز ساخته می‌شود. لازم به ذکر است که جنس پارچه‌ها در این سبک بیشتر کتان و مخملی هستند.

در این مطلب درباره طراحی اداری با چوب بیشتر بخوانید.

blog post

تزیینات دکوراسیون داخلی لولکس

دکوراسیون اداری نئوکلاسیک سفید
رنگ دکوراسیون اداری نئوکلاسیک

رنگ دکوراسیون اداری نئوکلاسیک 

در رابطه با رنگ دکوراسیون اداری نئوکلاسیک می‌توان گفت که استفاده از رنگ‌‌های خنثی و ترکیبی از رنگ‌های روشن و تیره در این دکوراسیون بسیار مرسوم است. چراکه رنگ‌‌های خنثی مانند سفید، کرم، خاکستری، طوسی و طلایی رنگ‌های زیبا و ساده‌ای هستند که از شلوغی و آشفتگی در محیط کار جلوگیری می‌کنند. علاوه بر این رنگ‌هایی مثل بژ، سبز، نسکافه‌ای و آبی، معمول‌‌ترین رنگ‌های مورد استفاده در ‌طراحی دکوراسیون اداری نئوکلاسیک هستند. توجه داشته باشید که فاصله‌ی میان کنتراست پس‌زمینه (دیوار) و رنگ وسایل میانه (مبلمان، میز و وسایل اداری و تزئینی)، از نکات اساسی در طراحی دکوراسیون اداری نئوکلاسیک است.

دکوراسیون اداری نئوکلاسیک طوسی

اگرچه در نهایت همه چیز طبق سلیقه‌ی شما پیش خواهد رفت اما، بیشتر طراحان برای دکوراسیون اداری نئوکلاسیک استفاده از رنگ‌های روشن و خنثی را در دیوارها و پرده‌ها و رنگ‌های تیره‌تر را برای مبلمان، به همراه یک رنگ ترکیبی شاخص در سایر وسایل دکوراسیونی، پیشنهاد می‌دهند. با استفاده از رنگ‌های شاخصی مثل خردلی می‌توان جلوه‌ای خاص در دکوراسیون اداری نئوکلاسیک ایجاد کرد. اما توجه داشته باشید که استفاده‌ی زیاد از رنگ شاخص در طراحی دفتر کار نئوکلاسیک موجب عدم جلوه‌ی رنگ و از بین رفتن حس سلطنتی و مجلل این سبک خواهد شد! خواندن مطلب رنگ دفتر کار به شما در این زمینه کمک بیشتری خواهد کرد.

 

blog post

مبلمان راحتی چوبی نشیمن زرد

مبلمان در دفتر کار نئوکلاسیک
لوستر دفتر کار نئوکلاسیک

مبلمان در دفتر کار نئوکلاسیک

به طور کلی میزهای بزرگ مدیریتی، صندلی‌های شیک، کتابخانه و ادوات اداری به همراه وسایل لوکس تزئینی از جمله مجسمه‌، لوستر، آباژور، فرش و تابلو، در کنار مبلمان، از موارد تشکیل‌دهنده‌ی دکوراسیون اداری نئوکلاسیک هستند. یکی از مواردی که در دکوراسیون اداری نئوکلاسیک تاثیرگذار است و شخصیت فضا را شکل می‌دهد، مبلمان است. مبلمان این دکوراسیون، مبلمان راحتی هستند که از فلز و تزئینات طلایی روی بدنه و دسته‌ی آنها استفاده شده و طراحی آنها را منحصر به فرد نشان می‌دهد. این مبلمان در دکوراسیون اداری نئوکلاسیک، احساس شیک و رسمی بودن را به محیط القا می‌کند. همچنین مدل مبل نئوکلاسیک با فرم چوبی ظریف و ساده در کنار پارچه‌‌های تک رنگ و ساده نیز از مبلمان مناسب برای دفتر کار نئوکلاسیک هستند. 

 

blog post

طراحى دیوار نئوکلاسیک با ابزارهاى پلى یورتان

گچبری دفتر کار نئوکلاسیک
گچبری در دکوراسیون اداری نئوکلاسیک

نقش دیوارها در طراحی دکوراسیون اداری نئوکلاسیک

توجه داشته باشید که استفاده از قاب‌بندی و تابلوهای ساده، گچ‌بری و آینه‌کاری در طراحی دکوراسیون اداری نئوکلاسیک بسیار رایج است و استفاده از خطوط افقی و عمودی به صورت گچکاری یا نقاشی روی دیوار، در بزرگ‌تر نشان دادن فضای دفتر کار بسیار موثر است. همچنین با توجه به اینکه استفاده از عناصر مدرن در طراحی دفتر کار نئوکلاسیک ایرادی ندارد، کاغذ دیواری نیز می‌تواند یکی از گزینه‌های انتخابی باشد. بهتر است در طراحی دکوراسیون اداری نئوکلاسیک از رنگ‌ها و کاغذ دیواری‌های تیره برای فضاهای بزرگ‌تر و عمومی و از کاغذ دیواری‌ها و رنگ‌های روشن برای اتاق‌های اداره استفاده کنید.

 

blog post

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دفتر اداری ساده و شیک

نورپردازی دکوراسیون اداری نئوکلاسیک
اهمیت نور در دکوراسیون اداری نئوکلاسیک

اهمیت نور در دکوراسیون اداری نئوکلاسیک

در دکوراسیون اداری نئوکلاسیک وجود نور کافی اهمیت بسیاری دارد. چراکه علاوه بر جنبه زیبایی، اگر نور کافی در اتاق باشد کارمندان احساس خستگی و خواب آلودگی نخواهند کرد. به همین دلیل حتی اگر نور طبیعی کافی در فضا وجود نداشت، می‌توانید از نورپردازی مصنوعی به صورت قرینه، بهره بگیرید. به این منظور استفاده از لوستر، چراغ مطالعه، دیوارکوب، آویز‌ها و نورهای مخفی با توجه به موارد زیر، پیشنهاد می‌شود:

 • نورپردازی را برای تمامی بخش‌ها اجرا کنید.
 • نورهای رنگی را صرفا به منظور تزئین به کار ببرید.
 • برای سقف‌های بلند از لوسترهای بلند استفاده کنید.
 • اندازه چراغ‌ها و تعداد آن‌ها را متناسب با متراژ در نظر بگیرید.
 • برای اینکه فضا حالت رسمی به خود بگیرد از نورهای مخفی استفاده کنید.
 • استفاده از هالوژن و لوسترهای فاخر و باشکوه برای این سبک انتخاب مناسبی است.
 • با نورپردازی روی تابلوها و قفسه‌های کتابخانه یا تزیینی روی دیوار، نقطه‌ی عطفی در فضا ایجاد کنید.
 • در صورتی که ارتفاع دفتر کار شما کم است، می‌توانید از هالوژن‌ها یا لوسترهای سقفی بدون آویز جهت نورپردازی استفاده کنید تا فضای اتاق بزرگتر جلوه کند.

blog post

مبلمان جدید

دکوراسیون اداری نئوکلاسیک برای فضاهای کوچک
دکوراسیون اداری نئوکلاسیک برای فضاهای کوچک

دکوراسیون اداری نئوکلاسیک برای چه فضاهایی مناسب‌تر است؟

برای اینکه دفتر کار خود را به سبک نئوکلاسیک طراحی کنید، بهتر است که فضای بزرگی را برای آن در نظر بگیرید. چراکه نظم و خلوتی از ویژگی‌های اصلی دکوراسیون اداری نئوکلاسیک است و در فضاهای بزرگ رعایت تناسبات و چیدمان، بدون آن که فضا شلوغ به نظر برسد، کار راحت‌تری است. همچنین با توجه به آنکه استفاده از اکسسوری‌های لوکس، لوسترها، گلدان‌ها و مبلمان و وسایل تزیینی مجلل و باشکوه در طراحی دکوراسیون اداری نئوکلاسیک اهمیت ویژه‌ای دارد، باید فضای کافی برای استفاده و چیدمان این عناصر نیز در اختیار باشد. 

مطلب مرتبط: دکوراسیون اداری شیک

 

blog post

ساخت انواع مبلمان چوبی

طراحی دکوراسیون اداری نئوکلاسیک
کتابخانه در دکوراسیون اداری نئوکلاسیک

کلام آخر

دکوراسیون اداری نئوکلاسیک یکی از بهترین انتخاب‌ها برای داشتن دفترکار لوکس و جذاب است که این روزها طرفداران خاص خودش را پیدا کرده است. همانطور که در این مطلب از چیدانه گفته شد، طراحی دفترکار نئوکلاسیک می‌تواند با حفظ ویژگی‌های سبک کلاسیک یعنی تجملاتی، سلطنتی و گران قیمت بودن و تلفیق آن با سبک مدرن، احساس راحتی بیشتری در محیط کار برای افراد ایجاد کند. شما هم اگر علاقه دارید از ویژگی‌های دکوراسیون اداری نئوکلاسیک برای طراحی دفتر کارتان بهره بگیرید، می‌توانید از مشاوه دکوراسیون داخلی چیدانه کمک بگیرید.

نادیا مهردادیان
نویسنده: نادیا مهردادیان

کارشناسی معماری و کارشناسی ارشد مرمت و احیای ابنیه و بافت‌های تاریخی از دانشگاه بین‌المللی امام خمینی عضو تحریریه چیدانه علاقه‌مند به کارهای پژوهشی و طراحی معماری و تولید محتوا

more_horiz
مطالب پیشنهادی
‌‌‌طراحی دیوار نئوکلاسیک؛ جذابیتی معمارانه روی دیوارهای ساده

‌‌‌طراحی دیوار نئوکلاسیک؛ جذابیتی معمارانه روی دیوارهای ساده

اصول طراحی داخلی اداری؛ راندمان کار را بالا ببرید!

اصول طراحی داخلی اداری؛ راندمان کار را بالا ببرید!

دکوراسیون اداری نئوکلاسیک | 25 مدل طراحی دفتر کار به سبک نئوکلاسیک

دکوراسیون اداری نئوکلاسیک | 25 مدل طراحی دفتر کار به سبک نئوکلاسیک

کسب و کارها پیشنهادی
عایق ساختمانی تهران نانو certificate
عایق ساختمانی تهران نانو

عایق ساختمانی تهران نانو

مبلمان اداری گراهون certificate
مبلمان اداری گراهون

مبلمان اداری گراهون

توس الکتریک باتیس certificate
توس الکتریک باتیس

توس الکتریک باتیس

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent