Chidaneh.com placeholder image

بازسازی یک کتابفروشی صدساله در مسکو با طعم کلاسیک

به قلم: علیرضا باقرپور

بازسازی و طراحی داخلی یک کتابفروشی در موزه یهودی در مسکو، قفسه‌های کتاب جدید و یک پیشخوان مسی زیبا را وارد فضای سازنده آجری می‌کند که در اصل توسط معمار آوانگارد روسی کنستانتین ملنیکوف در سال 1926 طراحی شده بود. کتابفروشی جدید می‌تواند بیش از 2000 عنوان کتاب را به نمایش بگذارد. انواع سوغاتی و تهیه انبار برای 8000 جلد کتاب.

chidaneh ad banner

یک پیشخوان مسی 18 متری در مرکز داخلی قرار دارد. این ماده زیبایی بصری را غنی می کند و به خوبی با آجر و بتن صنعتی ترکیب می شود. پیشخوان به طور یکپارچه فروشگاه را از نمایشگاه جدا می کند، فضایی را برای نمایش کامل کتاب ها و نه از پشت آنها فراهم می کند، و حجم زیادی برای ذخیره سازی در داخل دارد.

میز به یک پنجره نمایش تعاملی تبدیل شده است، بنابراین می توان موارد مختلف را در سلول‌ها و ماژول‌های متعدد آن با استفاده از سناریوهای بی‌پایان برای ارائه آن‌ها به نمایش گذاشت. 

صندلی‌های راحتی که توسط طراح معروف یهودی، رون آراد ساخته شده است، فضای داخلی را حتی بدیع تر و دنج تر می کند. یک محوطه جمع و جور جدید برای کودکان، گذراندن وقت در میان کتاب‌ها را برای بازدیدکنندگان جوان‌تر موزه جالب می‌کند.

قفسه های بلند 5 متری در دروازه های گاراژ تصویر یک کتابخانه کلاسیک را بازسازی می کنند، با هندسه دقیق قاب پنجره ها و آجرکاری هماهنگ هستند و به طور واضح عملکرد فضا را نشان می‌دهند. به محض ورود بازدیدکنندگان به موزه، بلافاصله، بدون هیچ راهنمایی ناوبری، ببینید کتابفروشی در کجا واقع شده است.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه