visibility 1143 today 1401/9/26

بهترین شهر دنیا در سال 2022 معرفی شد!

پاریس بهترین شهر دنیا در سال 2022 لقب گرفته است. این نتیجه ی پژوهشی است که در آن به رتبه بندی شهرهای دنیا از منظر گردشگری، پایداری و عملکرد اقتصادی پرداخته شده است.

پاریس برای دومین سال متوالی در صدر فهرست 100 شهر برتر دنیا قرار گرفته است، رتبه بندی ای که توسط وبسایت پژوهشی Euromonitor International صورت می گیرد و از مقایسه ی 57 معیار مختلف که در 6 دسته بندی کلی قرار می گیرند به دست می آید. این 6 دسته بندی کلی عبارتند از: عملکرد اقتصادی و تجاری، عملکرد گردشگری، زیرساخت های گردشگری، سیاست ها و جاذبه های گردشگری، سلامت و امنیت، و پایداری.

در گزارش امسال، دبی در رتبه ی دوم قرار گرفته است و بعد از آن نیز آمستردام و مادرید به ترتیب در رتبه های سوم و چهارم قرار دارند.

در گزارش وبسایت Euromonitor International آمده: «حضور پررنگ شهرهای اروپایی در این شاخص عمدتاً به دلیل دو شاخصه ی مهم سیاست ها و جاذبه های گردشگری و زیرساخت های گردشگری است.» این گزارش همچنین می گوید: «از سرگیری قدرتمندانه ی گردشگری بین المللی به دنبال لغو محدودیت های مسافرتی مرتبط با همه گیری کرونا، افزایش علاقه به پیشنهادات گردشگری ارزش محور و ترجیح مصرف کننده به انجام سفرهای داخلی و پروازهای کوتاه، باعث ایجاد تغییراتی در رتبه بندی سال 2022 شد.»

«این امر این امکان را برای شهرهای کنشگرا فراهم کرد که رتبه ی خود را در زمینه های سلامت و امنیت، عملکرد گردشگری و سیاست ها و جاذبه های گردشگری ارتقاء دهند.» «پاریس به دلیل عملکرد استثنایی خود در زمینه های سیاست ها و جاذبه های گردشگری، زیرساخت های گردشگری و عملکرد گردشگری توانسته جایگاه خود را به عنوان شهر برتر دنیا حفظ کند و بار دیگر این عنوان را از آن خود سازد.»

همچنین بر اساس این گزارش، دبی جایگاه برتر را از جهت میزان سفرهای خارجی دارد، به طوری که در سال 2022 دوازده میلیون سفر به این شهر صورت گرفته که تقریباً 2 برابر میزانی است که در سال 2021 بود. به علاوه، طبق گزارش وبسایت Euromonitor International، فرودگاه بین المللی هارتسفیلد جکسون آتلانتا در آمریکا شلوغ ترین فرودگاه دنیا در سال 2022 بود. در این گزارش همچنین آمده: «2022 گرچه سالی مثبت برای سفر و گردشگری بود اما هنوز راه زیادی تا بازگشت به نقطه ی پیش از آغاز همه گیری کرونا باقی است و در همه جای دنیا به حمایت های دولتی در این زمینه نیاز است.»

فهرست کامل بهترین شهرهای دنیا در سال 2022 به شرح زیر است:

منبع: روزیاتو

نویسنده:

more_horiz
مطالب پیشنهادی
بهترین شهر دنیا در سال 2022 معرفی شد!

بهترین شهر دنیا در سال 2022 معرفی شد!

بناهای خارق‌العاده‌ای که در سال 2023 افتتاح خواهند شد

بناهای خارق‌العاده‌ای که در سال 2023 افتتاح خواهند شد

1401/11/12 ادامه مطلب
 سورپرایزهای باورنکردنی قطر برای جام جهانی 2022

سورپرایزهای باورنکردنی قطر برای جام جهانی 2022

کسب و کارها پیشنهادی
مبلمان افتخاری certificate
مبلمان افتخاری

مبلمان افتخاری

 سینک ظرفشویی ماگما استون certificate
 سینک ظرفشویی ماگما استون

سینک ظرفشویی ماگما استون

قصر دکوراسیون آرنا پالاس certificate
قصر دکوراسیون آرنا پالاس

قصر دکوراسیون آرنا پالاس

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent
x