Chidaneh.com placeholder image

این نشانه‌ها به شما می‌گویند باید مبلمان خود را عوض کنید!

به قلم: تحریریه چیدانه

داشتن مبلمانی شیک، زیبا و متناسب با فضای منزل شما، فضای خانه را چندین برابر جذاب و ایده‌آل می‌کند؛ اما یک مبلمان فرسوده زیبایی دکوراسیون خانه را تحت‌تأثیر قرار خواهد داد. در این مطلب به بیان نشانه‌های تعویض مبلمان می‌پردازیم.

نوژا دیزاین

نشانه‌های تعویض مبلمان

اگر نمی‌دانید زمان تعویض مبلمانتان رسیده و چه زمانی نیاز به تعویض مبل‌های خود دارید، در ادامه همراه ما باشید.

کی پلاس

فرسودگی پارچه

یکی از اولین نشانه‌هایی که نشان می‌دهد زمان تعویض یا روکش کردن مبلمان فرارسیده این است که پارچه روی مبلتان در حال پوسیدگی و فرسودگی است. این می‌تواند ناشی از استفاده روزمره، آسیب‌های حیوانات خانگی یا کودکان باشد.

وارفتن صندلی‌ها از نشانه‌های تعویض مبلمان

وارفتن صندلی‌ها نشانه دیگری برای تعویض یا روکش کردن صندلی‌ها است. اگر صندلی‌های مبل آویزان شده‌اند به این معنی است که فنرهای داخلی یکپارچگی خود را ازدست‌داده‌اند و دیگر استحکام کافی را ندارند. وقتی این اتفاق می‌افتد، لزوماً مجبور نیستید یک کاناپه را دور بیندازید. می‌توانید از تخته‌های تخته سه لا برای بلندکردن صندلی‌ها و اضافه‌کردن تکیه‌گاه استفاده کنید؛ اما اگر راهی راحت‌تر را می‌طلبید، باید از شر مبل یا کاناپه فرسوده خلاص شوید.

نمایان‌ شدن درزها

اگر درز کنار صندلی مبل را می‌بینید، وقت آن رسیده است که مبل خود را تعویض یا روکش کنید.

مطلب پیشنهادی: قیمت تعمیر مبل، حساب شده پیش بروید!

پایه‌های آسیب‌دیده از نشانه های تعویض مبلمان

هنگامی که یک کاناپه برای مدت طولانی استفاده می‌شود آسیب پایه‌های چوبی آن غیرعادی نیست؛ اما به‌راحتی می‌توانید این عیوب را با استفاده از پولیش مبلمان یا حتی بازسازی کل قطعه با چوب آنتیک برطرف کنید.

خراب‌شدن تشکچه‌ها

اگر تشکچه‌های روی کاناپه دیگر راحتی و کارایی اولیه خود را ندارند زمان تعویض آن‌ها فرارسیده است. این می‌تواند ناشی از عوامل متعدد مانند متراکم نبودن مواد داخل آن، تنفس ناپذیری پارچه یا شکل تشکچه‌ها باشد اگر احساس می‌کنید کاناپه باعث درد کمر و باسن می‌شود ممکن است مشکل پرشدن کف آن باشد.

پاک‌ نشدن لکه‌ها از روی پارچه

باگذشت زمان، کثیفی، موی حیوانات خانگی و سایر عوامل آلوده‌کننده روی کاناپه‌ها جمع می‌شوند. بااین‌حال، یکی از بزرگ‌ترین نشانه‌هایی که زمان تعویض پارچه یا روکش کردن آن مبلمان را نشان می‌دهد این است که نمی‌توانید لکه‌ها را از روی پارچه مبل پاک کنید. اگر در ازبین‌بردن لکه‌ها مشکل دارید و فرایند تمیزکردن مبلمان دشوار است به تراست به دنبال یک روکش مبل جدید باشید.

مطلب پیشنهادی: رویه کوبی مبل، از آشنایی با خدمات تا ثبت سفارش

نمایان‌ شدن چوب زیر پارچه از نشانه‌های تعویض مبلمان

اگر چوب زیر پارچه مبل دیده شود احتمالاً نشانه‌ زمان تعویض مبلمانتان فرارسیده است. این معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که مبل به دلیل استفاده زیاد فرسوده شده باشد. در این حالت، بهتر است مبلمان به‌جای نوسازی، با مبلمان جدید باکیفیت جایگزین شوند.

تکان‌ خوردن کاناپه‌ها

اگر وقتی روی کاناپه می‌نشینید تکان می‌خورد یا احساس می‌کنید که ناپایدار است، باید به فکر خریدن مبلمان جدید برای خانه خود باشید. این می‌تواند به دلیل آسیب یا عدم پشتیبانی مناسب پایه‌ها باشد اگر این‌طور باشد، روکش کردن مجدد کمکی نخواهد کرد باید مبل قدیمی خود را با کاناپه‌ای جایگزین کنید که پایدارتر و بادوام‌تر باشد.

بوی بد کاناپه

کاناپه‌ها و مبلمان به‌مرورزمان به دلیل وجود کودکان و حیوانات خانگی یا عرق بدن و پاها بو می‌گیرند. بوها در اثاثیه داخلی و لایه‌های زیرین نفوذ می‌کنند اگرچه جاروکشی منظم و تمیزکردن با بخار به کمترشدن بوها کمک می‌کند؛ اما در نهایت ممکن است بوها کاملاً از بین نروند.

منبع: مجله دلتا

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه