Chidaneh.com placeholder image

پنج گزینه ایده‌آل برای محافظت از دیوارهای حمام

به قلم: علیرضا باقرپور

دیوارهای حمام با دیوارهای سایر قسمت‌های خانه متفاوت است. در اتاق نشیمن، اتاق خواب، راهروها و سایر مناطق کاملاً خشک، هر نوع پوشش دیواری کارساز خواهد بود. حتی آشپزخانه‌هایی که اکثرا خشک هستند نیز می توانند تقریبا هر نوع دیوارپوشی داشته باشند. در حمام، آب از همه جهات می آید. رطوبت، هم ناشی از اسپری مستقیم وان و دوش و هم هوای پر از رطوبت، برای دیوارهای حمام ویرانگر است. فن‌های هواکش حمام کمک می‌کنند، اما حتی حمام‌هایی که تهویه مناسبی دارند نیز می‌توانند مشکلات رطوبتی داشته باشند.

نوژا دیزاین

کاغذ دیواری وینیل

کاغذ دیواری با روکش وینیل از نظر عملکرد یکی از گزینه های بهتر برای دیوارهای حمام است (پوشش های تمام کاغذی در محیط مرطوب خراب می شوند). اما اگر کاغذ دیواری 100 درصد وینیل باعث شد به هتل فکر کنید، دوباره فکر کنید. کاغذ دیواری وینیل بزرگ شده و پیچیده شده است. خرده‌فروش‌هایی مانند Tempaper کاغذ دیواری‌های وینیل فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌دهند که خانه‌هایی را که به سبک و مجلات سرپناه برجسته شده‌اند، زیبا کرده‌اند.

جکوزی ایران

فقط مطمئن شوید که سطح دیوار فعلی شما می تواند کاغذ دیواری وینیل قابل جدا شدن را بپذیرد. از آنجایی که چسبندگی کمتری نسبت به کاغذ دیواری دائمی دارد، کاغذ دیواری وینیل قابل جدا شدن به سطوح مات، صاف یا ناهموار نمی چسبد. همچنین، کاغذ دیواری وینیل برای رطوبت غیرمستقیم و محیط بهترین عملکرد را دارد. بنابراین در ارتباط با سطحی که قسمت پایینی دیوارها را می پوشاند استفاده کنید. با این حال، برخی از کاغذ دیواری های وینیل وجود دارد که در برابر تماس مستقیم با آب، مانند کابین دوش، مقاومت می کنند.

یکی از مزایای کاغذ دیواری وینیل این است که می توانید آن را قبل از استفاده از آن امتحان کنید. یک رول یا یک نمونه بخرید، سپس آن را در اتاق بچسبانید. الگوهای بزرگ از نظر بصری اندازه حمام شما را کاهش می دهد. عمودی ها چشم شما را به سمت بالا می کشند و باعث می شوند اتاق بلندتر شود. به نظر می رسد که افقی ها آن را گسترش می دهند.

رنگ حمام نیمه براق یا رنگ داخلی معمولی

رنگ حمام یک رنگ معمولی داخلی است که دارای خواصی است که آن را برای حمام مناسب تر می کند. با رنگ معمولی داخلی، اصلی‌ترین چیزی که باید از آن اجتناب کنید، رنگ سطحی صاف یا مات است زیرا منافذ رنگ آب را به دام می‌اندازد. یک راه کلاسیک برای جلوگیری از این امر، استفاده از براق نیمه براق یا حتی براق بالا است. دانه های آب روی این سطوح جمع می شود. اما رنگ‌های ممتاز با افزودنی‌های کپک‌کش به شما اجازه می‌دهند آن جلای صاف‌تر و مطلوب را در حمام داشته باشید.

بهترین چیز در مورد استفاده از رنگ برای دیوارهای حمام، هزینه است. رنگ داخلی پوسته تخم مرغ یا نیمه براق ارزان است. حتی رنگ تعیین شده حمام، که می تواند تا دو برابر رنگ داخلی اکریلیک-لاتکس معمولی قیمت داشته باشد، بسیار ارزان تر از استفاده از کاغذ دیواری، کاشی، یا سایر سطوح سخت است.

کاشی سرامیکی یا شیشه‌ای

کاشی و سرامیک یک انتخاب کلاسیک برای دیوارهای حمام است. با کاشی، تا زمانی که به درستی اجرا شود، رطوبت هرگز مشکلی ایجاد نخواهد کرد. از زمان رومیان باستان، کاشی حتی برای سطوح آب ایستاده مانند داخل وان و استخر مورد استفاده قرار می‌گرفت.

طراحی توجه اصلی شماست. همه کاشی ها دوغاب دارند و دوغاب به معنای خطوط است. خطوط الگوهایی را ایجاد می کنند که می توانند ظاهر حمام را بهبود بخشند یا از آن بکاهند. کاشی های زیاد می تواند اتاق را شلوغ، پرمشغله، استریل و حتی افسرده کند. کاشی کاری جزئی دیوار مصالحه خوبی است. کاشی سرامیکی که به عنوان زیرانداز استفاده می شود معمولاً در نقطه خاصی از دیوار متوقف می شود، حدود 36 اینچ معمولی است.

بیدبورد

بیدبورد فقط قسمتی از دیوار را پوشش می دهد: نیمه پایینی. اما بخش پایینی مهمترین قسمت در هنگام مشکلات رطوبت است. تخته مهره را می توان با رنگ نیمه براق یا براق رنگ کرد که به طور کامل از قسمت های پایینی دیوارها در برابر رطوبت محافظت می کند.

برای نصب راحت تر، پانل های تخته مهره ای را خریداری کنید که طول آن هشت فوت و ارتفاع آن چهار فوت است. این تخته های بلند که در طول نصب می شوند، به سرعت با چسب ساختمانی و میخ های پایانی دراز می کشند. برای ظاهری دقیق‌تر و از لحاظ تاریخی دقیق‌تر، تخته‌های تخته‌ای منفرد را انتخاب کنید.

تخته مهره به حمام شما ظاهری کلاسیک می دهد که می تواند یک دارایی یا کسری باشد. برای حمام‌های سبک سنتی، تخته‌های مهره‌ای مناسب است.

تایل بورد

این نوع روکش در نگاه اول شبیه به کاشی و سرامیک است. بورد کاشی یا تایل بورد در پانل‌هایی با فرمت بزرگ روی دیوار قرار می‌گیرد، به طوری که به شما امکان می‌دهد 32 فوت مربع دیوار را تنها در چند دقیقه کاشی کنید. بورد کاشی به کاشی و سرامیک طراحی نزدیک‌تری دارد و تمام سطح را پوشش داده و رطوبت را از آن دفع می‌کند.

نصب و راه‌اندازی آن ساده است و برای حمام مهمان یا حمام مرکزی پیشنهاد می‌شود. تایل بورد می‌تواند به سادگی عیوب دیوار شما را برطرف کند، پس ارزش آن را دارد که وارد خانه شما شود. البته باید حواستان باشد که به هیچ وجه آب پشت این کاشی‌ها نفوذ نکند، چرا که در آن صورت باد می‌کند.

برای جلوگیری از این کار حتما درز و لبه‌های کار را با چسب سیلیکونی درزبندی کنید.

منبع: The spruce

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه