Chidaneh.com placeholder image

این گیاهان آپارتمانی در سرما هم رشد می‌کنند

به قلم: علیرضا باقرپور

سرما برای بسیاری از گیاهان مضر است و آن‌ها را از بین می‌برد و اجازه نگهداری از گیاهان در مناطق سردسیر را به علاقه‌مندان گل و گیاه نمی‌دهد. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به معرفی گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما می‌پردازیم.

نوژا دیزاین

بیشتر بخوانید: 

سرویس خواب بالسا

گل‌های آپارتمانی و 20 مدل از گیاهان لوکس آپارتمانی + عکس

گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما

گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما و گیاهانی وجود دارند که در عین زیبایی مقاومت بالایی دارند. در ادامه با این گیاهان آشنا می‌شوید.

آنتوریوم

یکی از گیاهان مقاوم به سرما آنتوریوم است. ارتفاع این گیاه به بیش از 30 تا 40 سانتی‌متر می‌رسد. برگ‌های این گیاه کمی پهن، سبز تیره و به طول بیش از 18 سانتی‌متر است. اواخر بهار یا فصل تابستان گل ها ظاهر می شوند و از وسط اسپات گل آذین سنبله ای بیرون می‌آید که زرد یا قرمز رنگ است ماندگاری این گل ها بین 2 تا 3 ماه هست.

ارکیده سیمبیدیوم از گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما

این گیاه آپارتمانی معمولا در طول زمستان و بهار گل دارد و به خاطرخوشه‌های بزرگ رنگارنگش محبوب است و گل آن حدود 10 هفته عمر می‌کند. ارکیده نیز یکی از گل های آپارتمانی مقاوم به سرما است. 

گل پنج پر

این گیاه در بیرون از منزل، پروانه‌ها را به خود جذب کرده و گل‌هایی رنگارنگ به شکل ستاره‌ای دارد. می‌توانید از ابتدا آن را در آپارتمان پرورش دهید یا در فصل سرما باید آن را به داخل منزل بیاورید.

نقاط مرگبار منزل برای نگهداری گیاهان آپارتمانی

گل زمستانی تاج الملوک از گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما

برای باغبان‌هایی که دوست دارند تا در کل زمستان باغچه آن‌ها همانند بهار پر گل باشد، کاشت این گیاه توصیه می‌شود این گل زمستانی توسط یک گل سبز رنگ فنجانی احاطه شده است که عاشق یک خاک مرطوب و سایه است و مناسب‌ترین مکان برای رشد این گیاه در زیر درختان جنگلی است.

استرپتوکارپوس

این گل بسیار شبیه گل ارکیده است و در داخل آپارتمان عمری طولانی دارد. از خانواده‌ بنفشه‌ آفریقایی است و مانند آن به نور غیرمستقیم نیاز دارد. برای آبیاری، حتما بگذارید تا روی خاک خشک شود جرا که آب بیش از حد این گل را از بین می‌برد.

منبع: ایران‌درخت

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه