Chidaneh.com placeholder image

با این نرم‌افزار، یک معمار پولدار می‌شوید!

به قلم: علیرضا باقرپور

با استفاده از کدام نرم افزار می‌توان در رشته‌های معماری و عمران در حین تحصیل یا بعد از آن درآمد کسب کرد؟ این سوالات از مهمترین سوالاتی هستند که به ذهن دانشجویان برای داشتن آینده شغلی موفق خطور می‌کنند.

نوژا دیزاین

کسب درآمد از بزرگترین دغدغه‌های جوانان برای رشد و پیشرفت مادی و داشتن یک زندگی موفق در آینده است. کسانی که در رشته معماری و عمران تحصیل می‌کنند می‌توانند بعد از اتمام تحصیلاتشان با تاسیس شرکت و یا کار در شرکت‌های دیگر درآمد خوبی کسب نمایند.

فرش ذوالانواری

البته میزان درآمد تا حد زیادی به مهارت‌ و آشنایی با نرم افزارهای این رشته‌ها بستگی دارد. در ادامه همراه ما باشید تا با پولسازترین نرم افزار معماری و عمران یعنی رویت معماری آشنا شوید و در حین تحصیل و یا بعد از اتمام آن درآمد خوبی کسب نمایید.

نرم افزار رویت چیست؟

نرم افزار رویت (Revit) یکی از محبوب‌ترین نرم افزارها برای طراحی اجزای ساختمان به صورت مجازی است.  این نرم افزار به آسانی روی سیستم شما نصب می‌شود. همچنین با اطلاعاتی که شما به این نرم افزار وارد می‌کنید، مدل‌سازی ساختمان را به بهترین و دقیق‌ترین شکل ممکن و همچنین در کمترین زمان انجام می‌دهد. این نرم افزار به دلیل کارایی بالای خود در رشته‌های دیگری مانند تاسیسات، لوله کشی و مهندسی برق، نیز استفاده می‌شود.

ضرورت یادگیری نرم افزار رویت

بیشتر بخوانید:

اگر شما خود را در آینده فردی موفق تصور می‌کنید باید حتماً این نرم افزار را یاد بگیرید. با استفاده از رویت می‌توانید کلیه پروژه‌های دانشجویی و حتی شغلی خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهید. برای یادگیری این نرم افزار حتماً باید به یک مرکز آموزشی معتبر با اساتید با تجربه مراجعه نمایید. در اینگونه مراکز علاوه بر یادگیری نرم افزار به طور کامل و جامع، چندین پروژه را به صورت عملی انجام می‌دهید. بدین ترتیب با داشتن تجربه و مهارت وارد بازار کار می‌شوید. در واقع هر چه تجربه و مهارت شما در انجام کار بیشتر باشد درآمد شما نیز به همان میزان افزایش می‌یابد.

بررسی بازار کار نرم افزار Revit در ایران

رویت به عنوان پولسازترین نرم افزار معماری و عمران در بازار کار معماری، عمران و سایر رشته‌ها در ایران شناخته می‌شود. به همین دلیل یادگیری این نرم افزار برای کار در شرکت‌های بزرگ معماری و عمران و همچنین گرفتن پروژه‌های بزرگ شهری و بین‌المللی و کسب درآمد بالا بسیار ضروری است. زیرا این روزها به شدت از رویت معماری و رویت استراکچر در شرکت‌های معروف ساختمانی و معماری و پروژه‌های بزرگ در سراسر ایران استفاده می‌شود.

بررسی بازار کار نرم افزار Revit در دنیا

آمارهای جهانی نشان می‌دهد که بیشتر شرکت‌های معماری و ساختمانی در خارج از کشور برای مدل‌سازی اطلاعات ساختمان از نرم افزار رویت استفاده می‌کنند. به همین علت اگر دانشجویان ایرانی اقدام به یادگیری این نرم افزار نمایند، در آینده می‌توانند درآمد زیادی در این حوزه کسب کنند.

همچنین این نرم افزار به دلیل عملکرد عالی خود در صرفه‌جویی در مصرف انرژی، لقب پولسازترین نرم افزار معماری و عمران را گرفته است. زیرا این روزها در سرتاسر جهان با کمبود منابع برای تامین انرژی روبرو هستیم. حال اگر نرم افزاری بتواند مشکلات رایج در این زمینه را حل کند قطعاً به پولسازترین نرم افزار معماری و عمران تبدیل می‌شود.

نرم افزار رویت با استفاده از روش‌های زیر به صرفه‌جویی در انرژی کمک می‌کند:

آنالیز نورگیری

نرم افزار رویت میزان نور و گرما و سرمای مورد نیاز ساختمان را برآورد می‌کند. اینگونه طراحان می‌توانند ساختمان را متناسب با شرایط آب و هوایی و میزان نیاز به سرمایش و گرمایش طراحی کنند.

مدیریت بهتر پروژه

رویت به مدیریت بهتر پروژه و بالا رفتن سرعت انجام کارهای ساختمانی بسیار کمک می‌کند.

تعمیر و نگهداری بهتر ساختمان

نرم افزار رویت با ارائه راهکارهایی مفید تاثیر زیادی در کاهش هزینه‌های نگهداری و انرژی مصرفی ساختمان‌های قدیمی دارد.

آشنایی با مزایای استفاده از نرم افزار رویت

بیشتر بخوانید:

بهترین شرکت‌های معماری در کل جهان پولسازترین نرم افزار معماری و عمران را به دلیل مزایای بی‌شمار آن رویت می‌دانند. در ادامه با مهمترین مزایای این نرم افزار آشنا می‌شوید:

  • توانایی مدیریت هزینه‌های تولیدی، مالی، مصرفی در یک پروسه زمانی
  • دارای قابلیت اشتراک پروژه بین طراحان و مهندسان
  • دارای یادگیری آسان و سریع
  • دارای توانایی مدل‌سازی ساختمان به صورت سه بعدی
  • انجام مدل‌سازی هوشمند یعنی اجرای مدل‌سازی دو بعدی و سه بعدی به صورت همزمان
  • سرعت و دقت بالا در طراحی
    و…

کلام آخر

پولسازترین نرم افزار معماری و عمران رویت (Revit) است. این نرم افزار با رابط کاربری و استفاده آسان در سیستم شما به راحتی نصب می‌شود. همچنین می‌توانید مدل‌سازی انواع ساختمان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهترین نحو با این نرم افزار انجام دهید.

رویت نه تنها در ایران بلکه در تمام شرکت‌های معماری و عمرانی سراسر دنیا محبوبیت زیادی دارد. به همین دلیل دانشجویان رشته معماری، عمران و… با یادگیری این نرم افزار در سرتاسر جهان می‌توانند درآمد خوبی کسب کنند. برای یادگیری رویت حتماً به مراکز معتبر مراجعه و زیر نظر اساتید مجرب با پروژه‌های عملی آموزش ببینید و با تجربه و مهارت کافی وارد بازار کار شوید.

بیشتر بخوانید:

متاورس و معماری، چرا متاورس برای معماران مهم است؟

نقش نرم افزار در معماری ، توصیه معماران ایرانی چیست؟

 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه