Chidaneh.com placeholder image

پیروز، پسرِ ایران در کجا زندگی می‌کرد؟

به قلم: علیرضا باقرپور
پیروز، پسر ایران

پیروز، تنها بازمانده زایمان «ایران» و «فیروز» که به یکی از نمادهای برجسته مردم ایران تبدیل شده بود، صبح امروز جان باخت.

نوژا دیزاین

پیروز اردیبهشت 1401 زاده شده بود و بخش عمده عمر خود را در پارک ملی پردیسان و در کنار علیرضا شهرداری – فعال محیط زیست و تیمارگر حیات وحش – گذرانده بود.

کی پلاس

این گربه‌سان در نهایت در آستانه 10 ماهگی به دلیل یبوست و ادامه مشکل گوارشی‌اش که از ابتدا همراه او بود و همچنین مشکلاتی در ناحیه کلیه به بیمارستان منتقل شد اما در نهایت زنده نماند.

پیروز در کجا نگهداری می‌شد؟

پیروز در پارک پردیسان

باغ وحش پردیسان محل نگهداری این یوز آسیایی بود. این باغ وحش که بیشتر برای اهداف زیست محیطی و مراقبت از حیوانات و کمک به آنها راه اندازی شده برای گردشگرانی که وارد پارک پردیسان می شوند بسیار جذاب است.

 باغ وحش پارک پردیسان تهران یکی از جاذبه های گردشگری تهران محسوب می شود که از سه گونه جانوری پرندگان، خزندگان و گوشت خواران محافظت میکند. حیواناتی از جمله خرس، گرگ، جغد، طاووس و… در این باغ وحش نگهداری می شوند. باغ وحش پارک پردیسان در قسمت غربی پارک قرار دارد و شما می توانید به صورت رایگان و در هر ساعت از شبانه روز از آنجا بازدید کنید.

باغ وحش بوستان پردیسان از جانوران به طور دقیقی حفاظت میکند، برای مثال کلینیک تخصصی که برای بهبود حیواناتی آسیب دیده استفاده می شود و حیواناتی را که از دست قاچاقاچیان فراری میدهند را به این مرکز بازپروری منتقل می کنند. این حیوانات پس از بهبودی کامل در دامن طبیعت باز می گردند.

در ادامه تصاویری از دوران زندگی فرزند ایران را مشاهده خواهید کرد.

پیروز
پیروز
پیروز
پیروز
پیروز
پیروز
پیروز ایران
نماد ایران

مطالب پیشنهادی:

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه