Chidaneh.com placeholder image

آنچه در انتخاب لوسترها باید بدانید!

به قلم: تحریریه چیدانه

روشنایی و چراغ تزیینی: لوستر ها و چراغ های تزیینی زینت بخش فضای داخلی به خصوص سقف ها می باشند، اما اینکه کدام لوستر برای کدام فضای شما مناسب است بحثی است که عمدتا در آن دچار مشکل می شویم، امروز در چیدانه راه حل هایی برای انتخاب لوستر مناسب در اختیار شما قرار می دهیم با ما همراه باشید.

نوژا دیزاین

سرویس خواب بالسا

 یکی از مواردی که پیش از همه در تهیه لوستر خود باید دقت کنید ارتفاع سقف شماست، اگر خانه ی شما سقف کم ارتفاعی دارد پس انتخاب لوسترهای پر شاخه و به اصطلاح چلچراغی برای فضای شما مناسب نیست این لوسترها مناسب برای سقف های بلند و فضاهای نسبتا فراخ و بزرگ است، در فضاهای کوچک و کم ارتفاع استفاده از لوسترهای سفقی بسیار مناسب است چرا که به دلیل پخش نور در سقف فضا را بزرگتر و باز تر نشان میدهد. بنابراین توجه به ارتفاع سقف در نوع انتخاب ما بسیار مهم است.

مدرن یا کلاسیک! می توان گفت سبک مبلمان شما تعیین کننده ی سبک خانه ی شماست. همان طور که فرش و پرده با مبلمان شما هماهنگ می شوند در تهیه ی لوسترها نیز این قاعده وجود دارد، اشتباه نکنید قانون وضع نمی کنم، اما بهتر است به طور مثال مبلمان استیل شما که قاعدتا برای داشتنشان نیاز به فضای بزرگ تری دارید با یک لوستر چلچراغ مانند هماهنگ شوند و همین طور مبلمان راحتی با یک لوستر مدرن تر و حتی فانتزی هماهنگ شوند.

لوستر ها فقط برای روشنایی استفاده نمی شوند بلکه در برخی از فضاها  به عنوان عنصری که به فضای شما مرکزیت می بخشد مورد استفاده قرار می گیرد، به طور مثال لوستر هایی که بالای میز غذا خوری شما نصب می شوند و معمولا در ارتفاع پایین تری قرار دارند این لوستر ها به فضای غذا خوری شما شخصیت دیگری می بخشند و فضای غذا خوری شما را منحصر به فرد می کند، و به کاربر این امکان را می دهد که در تمام مدت استفاده از فضا تمام تمرکز معطوف به آن فضا باشد و این حسنی است که عواقب روان شناختی بهتری نیز با خود به همراه دارد.

در انتخاب لوستر برای اتاق خواب باید ابتدا محل مناسب آن را تعیین کرد، لوستر ها به هیچ وجه نباید بالای سر تخت شما قرار بگیرند، چرا که به لحاظ ایمنی در زمان زلزله و سایر حوادث مشکل ساز است، همان طور که در عکس می بینید استفاده از لوستر آن هم چلچراغی بالای سر تخت شما اصلا مناسب نیست، اما اگر محل نصب لوستر شما بالای سر تخت قرار دارد و چاره ی دیگری ندارید پس از تنها راه شما استفاده از لوسترهای سقفی است.

امروزه تنوع لوسترها در ویترین کالای مغازه ها بسیار زیاد است و به سادگی می توانید برای فضاهای خود لوسترهایی با طرح و رنگ ها و منحصر به فرد انتخاب کنید، لوسترهای رنگی همان عنصری است که به خوبی می تواند در فضای داخلی شما بدرخشند، این لوستر های رنگی به خوبی می تواند با رنگ کوسن ها و یا پرده های شما هماهنگ شوند و دکوراسیون شما را بی نظیرتر از گذشته نشان دهد .

برای فضای خود به دنبال لوسترهای خاصی بگیرید که با هر نوع مبلمانی هماهنگ شوند، نیاز نیست حتما در جست و جوی یک عنصر خاص باشید کافی است کمی متفاوت فکر کنید، لوسترهای اصیل با تم شرقی را برای مبلمان تم غربی خود انتخاب کنید با این ترکیب های ساده به خوبی می توانید فضای خود را منحصر به فرد تر طراحی کنید.

یکی از راه هایی که به خوبی می توانید فضای داخلی خود را طراحی و تزیین کنید نورپردازی به وسیله ی لوسترهاست، لوسترهایی را انتخاب کنید که در زمان روشن شدن طرح خاصی را روی سقف شما ایجاد کند و از این راه جلوه ی سقف خود را بیشتر کنید و حتی می توانید یکی از این لوستر ها را خودتان بسازید کمی مهارت و خلاقیت همان چیزی است که در این زمینه شما به آن را نیاز دارید.

اگر برای دکوراسیون خود به دنبال لوستر و آباژور خاص و متنوعی هستید، و یا از شلوغی های بازارهای امروز کلافه اید، کافی است سری به ویترین کالا های چیدانه بزنید، و از آرامش خرید را در خانه ی خود لذت ببرید. امتحان کنید شگفت زده خواهید شد!

مطالب پیشنهادی: در نورپردازی منزل به چه نکاتی باید توجه کنیم؟
نورپردازی: کاربرد لوستر، آباژور و روشنایی ها در دکوراسیون داخلی
درخشش لوستر های زیبا در دکوراسیون داخلی منزل
۸ اشتباه رایج در نورپردازی که نباید مرتکب شد!
ساخت چراغ های تزئینی زیبا با شیشه مربا
لوستر های زیبا و درخشش دکوراسیون منزل

نورپردازی در دکوراسیون منزل به روشی مدرن و خاص

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه